OpenCivic (7.x-2.0-alpha1) - en to th translation catalogue (53 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: User Login
th: ผู้ใช้เข้าสู่ระบบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Type
th: ประเภท

en: yes
th: ตกลง

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Action
th: แอคชั่น

en: Date
th: วันที่

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: Required
th: จำเป็น

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Views
th: ดู

en: Email
th: อีเมล

en: Options
th: ตัวเลือก

en: Contact
th: ติดต่อ

en: no
th: ไม่

en: Done
th: เสร็จสิ้น

en: Logo
th: โลโก้

en: Host
th: โฮสต์

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: Details
th: รายละเอียด

en: Phone
th: โทรศัพท์

en: Address
th: ที่อยู่

en: State
th: รัฐ

en: Blog
th: บล็อก

en: Arguments
th: ข้อโต้แย้ง

en: Filters
th: ตัวกรอง

en: Key
th: คีย์

en: Source
th: แหล่งที่มา

en: Your search yielded no results
th: ไม่พบสิ่งที่คุณต้องการค้นหา

en: Video
th: วีดีโอ

en: Website
th: เว็บไซต์

en: Story
th: เรื่อง

en: You are here
th: คุณอยู่ที่นี่

en: Processing
th: กำลังดำเนินการ

en: Examples
th: ตัวอย่าง

en: Telephone
th: โทรศัพท์

en: Account
th: บัญชีผู้ใช้

en: Skip to main content
th: ข้ามไปยังเนื้อหาหลัก

en: Rating
th: การจัดอันดับ

en: Abbreviation
th: อักษรย่อ

en: An error occurred and processing did not complete.
th: เกิดข้อผิดพลาดบางประการและไม่สามารถดำเนินการให้เสร็จสมบูรณ์ได้

en: Sponsor
th: ผู้สนับสนุน

en: Page top
th: บนสุดของหน้า

en: Page bottom
th: ด้านล่างของหน้า

en: Sidebar first
th: แถบข้างแรก

en: Highlighted
th: ไฮไลต์

en: Sidebar second
th: แถบข้างที่สอง

en: Footer Second
th: ท้ายส่วนที่สอง

en: Subscribe to !feed-title
th: สมัครสมาชิก !feed-title
