Open Data (7.x-1.0-beta4) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Title
pt: Título

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: License
pt: Licença

en: Size
pt: Tamanho

en: Category
pt: Categoria

en: Format
pt: Formato

en: Frequency
pt: Frequência

en: Granularity
pt: Granularidade

en: RSS Feed
pt: Feed RSS

en: Publisher
pt: Autor

en: About
pt: Sobre

en: Contact Email
pt: E-mail de Contato

en: Dataset
pt: Conjunto de dados

en: Contact Name
pt: Nome do contato

en: Release Date
pt: Data de lançamento

en: Data Dictionary
pt: Dicionário de Dados

en: Project Open Data
pt: Projeto Open Data

en: Public Access Level
pt: Nível de Acesso Público
