Open Deals Drupal Distribution (7.x-1.0-alpha3) - en to am translation catalogue (206 entries)

en: Home
am: ቤት

en: User interface
am: የተጠቃሚ አዋዋይ

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Next
am: ቀጣይ

en: Pages
am: ገፆች

en: Save configuration
am: ውቅረት አስቅምጥ

en: Reset to defaults
am: ወደ ነባሪዎች መልስ

en: delete
am: ሰርዝ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Prefix
am: ቅድመ ቅጥያ

en: Suffix
am: ቅጥያ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Value
am: እሴት

en: Username
am: የተጠቃሚ ስም

en: Email address
am: የኢሜል አድራሻ

en: Group
am: ቡድን

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: Replies
am: ምላሾች

en: Closed
am: የተዘጋ

en: List
am: ዝርዝር

en: Subject
am: ዓርእስት

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: Confirm
am: አረጋግጥ

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: more
am: ተጨማሪ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Administration
am: አስተዳደር

en: Comments
am: አስተያየቶች

en: Tags
am: መለያዎች

en: Block title
am: የጥምር ዓርስት

en: Taxonomy
am: ስርዓተ ክፍፍል

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Content types
am: የይዞታ ዓይነቶች

en: Version
am: ሥሪት

en: view
am: ትይታ

en: Advanced options
am: የላቁ አማራጮች

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Search
am: ፈልግ

en: Message
am: መልእክት

en: Block settings
am: የጥምር ቅንብሮች

en: Weight
am: ክብደት

en: Required
am: አስፈላጊ

en: Parent
am: ወላጅ

en: none
am: ምንም

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: edit
am: አስተካክል

en: Go to previous page
am: ወደ ቀድሞ ገጽ ሂድ

en: Go to next page
am: ወደ ሚቀጥለው ገጽ ሂድ

en: Import
am: አስመጣ

en: Export
am: ላክ

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Preview
am: ቅድመ እይታ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Help
am: እርዳታ

en: Default
am: ነባሪ

en: Update
am: አዘምን

en: Tuesday
am: ማክሰኞ

en: Wednesday
am: እሮብ

en: Thursday
am: ሃሙስ

en: Friday
am: ዓርብ

en: Time
am: ሰዓት

en: View
am: ትይታ

en: URL
am: ዩአርኤል

en: Path
am: ዱካ

en: Modules
am: ሞዱሎች

en: Text
am: ጽሁፍ

en: 1 hour
am: 1 ሰዓት

en: Timestamp
am: ማህተመ ሰዓት

en: Component
am: ምንዝር

en: ID
am: አይዲ

en: type
am: ዓይነት

en: Mail
am: ደብዳቤ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Configure
am: ውቀር

en: Email
am: ኢሜይል

en: Error
am: ስህተት

en: Horizontal
am: አግድም

en: Vertical
am: አቀብ

en: Expanded
am: የተለጠጠ

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
am: ተጨማሪ። በምናሌዎች ዝርዝር ውስጥ፤ ከባባድ አካሎቹ ወደ ታች ይሰምጣሉ እና ቀላላል አካሎቹ ወደ አናት አካባቢ ይቀመጣሉ።

en: Update options
am: የማዘመኛ አማራጮች

en: Active
am: ገባሪ

en: Date format
am: የቀን አጻጻፍ

en: Page title
am: የገፅ ርዕስ

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: Site name
am: የድረ ገጽ ስም

en: Site slogan
am: የድረ ገጽ መፈክር

en: PHP
am: ፒኤችፒ

en: Header
am: ራስጌ

en: Footer
am: ግርጌ

en: Selected
am: የተመረጠ

en: Custom
am: ብጁ

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Published
am: የታተመ

en: Input format
am: ግቤት ቅርፀት

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Location
am: ቦታ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Log message
am: መልእክቱን መዝግብ

en: E-mail address
am: ኢ-ሜል አድራሻ

en: Mode
am: ሁኔታ

en: configure
am: ውቀር

en: This field is required.
am: ይህ መስክ ተፈላጊ ነው።

en: 1 day
am: 1 ቀን

en: Maximum
am: ከፍተኛው

en: Medium
am: መካከለኛ

en: Unlimited
am: ያልተወሰነ

en: Code
am: ኮድ

en: node
am: አንጓ

en: Table
am: ሰንጠረዥ

en: Display title
am: ዓርዕስት አሳይ

en: Navigation
am: መጓጓዛ

en: String
am: ሕብረቁምፊ

en: Users
am: ተጠቃሚዎች

en: Maximum length
am: የመጨረሻ እርዝማኔ

en: Anonymous
am: ስም አልባ

en: Filters
am: ማጣሪያዎች

en: Recent comments
am: የቅርብ አስተያየቶች

en: Position
am: ቦታ

en: Preformatted
am: ቅድመ ቅርጽት

en: Save settings
am: ቅንብሮቹን አስቀምጥ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Size of textfield
am: የፅሁፍ መስኩ መጠን

en: Authoring information
am: የድርሰቱ መረጃ

en: Leave blank for %anonymous.
am: %anonymous ባዶ ተው።

en: Hidden
am: ድብቅ

en: English
am: እግሊዝኛ

en: Edit term
am: መጠሪያ አርትእ

en: Clear
am: አጥራ

en: ‹ previous
am: ‹ ቀድሞ

en: next ›
am: ቀጣይ ›

en: Source
am: ምንጭ

en: Publishing options
am: የህትመት አማራጮች

en: Configure block
am: የጥምረት ውቀርት

en: Granularity
am: አንኳርነት

en: None.
am: ምንም።

en: Negate
am: አሉታዊ

en: Greater than
am: ይበልጣል

en: Log out
am: ውጣ

en: Site information
am: ድረ ገጽ መረጃ

en: Blocked
am: የተጣመረ

en: view revisions
am: ክለሳዎችን ተመልከት

en: Permissions
am: ፈቃዶች

en: Menu settings
am: የምናሌ ቅንብሮች

en: Color scheme
am: የቀለም ሙሉ ምስርት

en: Themes
am: ገጽታዎች

en: comment
am: አስተያይት

en: Tabs
am: ትሮች

en: Processing
am: በሂደት ላይ

en: Output format
am: የውፅአት ቅርፅ

en: Default value
am: ነባሪ እሴት

en: Slogan
am: መፈክር

en: Go to first page
am: ወደ መጀመሪያ ገጽ ሂድ

en: Go to last page
am: ወደ መጨረሻ ገጽ ሂድ

en: Go to page @number
am: ወደ ገጽ @number ሂድ

en: Translation
am: ትርጉም

en: Blocks
am: ጥምረቶች

en: Menus
am: ምናሌዎች

en: Minimum
am: አነስተኛው

en: Precision
am: ትክክልነት

en: Publish
am: አትም

en: @count hours
am: @count ሰዓቶች

en: @count days
am: @count ቀኖች

en: Permission
am: ፈቃድ

en: file system
am: ሥርዓ ፋይል

en: « first
am: « መጀምሪያ

en: last »
am: መጨረሻ »

en: Locked
am: የተቆለፈ

en: types
am: ዓይነቶች

en: Account information
am: የመለያ መረጃ

en: Account
am: መለያ

en: Case sensitive
am: መልከፊደል ትብ

en: sort by @s
am: በ@s ደርድር

en: Create @name
am: @name ፍጠር

en: Element
am: አባል

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
am: @module (<span class="admin-disabled">የቦዘነ</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
am: @module (<span class="admin-enabled">የነቃ</span>)

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: Run cron
am: ክሮንን አሩጥ

en: Autocomplete matching
am: የራሥ-ሙላ ማዛመድ

en: Secondary tabs
am: ሁለተኛ ትሮች

en: Custom date format
am: የብጁ ቀን ቅርፅ

en: Revision information
am: የክለሳ መረጃ

en: MIME type
am: ሚሜ አይነት

en: Abbreviation
am: አህፅሮተ ቃል

en: Guarani
am: ጓራኒ

en: Ampersand
am: አያያዥ

en: Date and time
am: ቀን እና ሰዓት

en: Text format
am: ፅሁፍ ቅርፀት

en: Optional features
am: ግድ ያልሆኑ ባህሪዎች

en: Status messages
am: የሁኔት መልዕክቶች

en: Default values
am: ነባሪ እሴቶች

en: View mode
am: የእይታ ሁኔታ
