Open Deals Drupal Distribution (7.x-1.0-alpha3) - en to be translation catalogue (1127 entries)

en: Home
be: Хатняя старонка

en: User interface
be: Інтэрфэйс карыстальніка

en: Title
be: Загаловак

en: Body
be: Тэкст

en: Next
be: Наступны

en: Pages
be: Старонкі

en: Save configuration
be: Захаваць налады

en: Reset to defaults
be: Вярнуцца да прадвызначаных наладак

en: enable
be: уключыць

en: context
be: кантэкст

en: delete
be: выдаліць

en: Status
be: Статус

en: Markup
be: Код

en: Prefix
be: Прэфікс

en: Suffix
be: Суфікс

en: E-mail
be: Адрас э-пошты

en: Delete
be: Выдаліць

en: Submit
be: Захаваць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Content
be: Змесціва

en: Transaction ID
be: ID транкзацыі

en: Value
be: Значэнне

en: Username
be: Імя карыстальніка

en: Email address
be: Email адрас

en: Item
be: Элемент

en: Private
be: Прыватны

en: Group
be: Група

en: Type
be: Тып

en: Author
be: Аўтар

en: Replies
be: Адказы

en: Last Post
be: Апошні пост

en: Closed
be: Зачынена

en: List
be: Спіс

en: Subject
be: Тэма

en: Actions
be: Дзеянні

en: Confirm
be: Сьцьвярдзіць

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Remove
be: Выдаліць

en: Description
be: Апісанне

en: Language
be: Мова

en: Read more
be: Чытаць далей

en: more
be: болей

en: Enable
be: Уключыць

en: Disable
be: Выключыць

en: Access control
be: Кантроль доступа.

en: Explanation or submission guidelines
be: Тлумачэнні ці інструкцыі, што тычацца дасылкі матэрыялаў

en: Article
be: Артыкул

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Уключана

en: Administration
be: Кіраванне

en: footer
be: футэр

en: Comments
be: Каментары

en: More
be: Болей

en: Last updated
be: Абноўлена

en: On
be: На

en: For
be: Для

en: Tags
be: Катэгорыі

en: Block title
be: Загаловак блоку

en: Taxonomy
be: Таксаномія

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: Content types
be: Тыпы змесціва

en: Home page
be: Хатняя старонка

en: Download
be: Сцягнуць

en: Version
be: Версія

en: view
be: глядзець

en: all
be: усе(ё)

en: File
be: Файл

en: Tag
be: Тэма

en: Advanced options
be: Прасунутыя налады

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Date
be: Дата

en: Size
be: Памер

en: Links
be: Спасылкі

en: Search
be: Пошук

en: Reset
be: Скінуць

en: None
be: Аніводны(ая)

en: Display settings
be: Налады паказу

en: This action cannot be undone.
be: Гэтае дзеянне нельга будзе адмяніць.

en: Number
be: Нумар

en: Message
be: Паведамленне

en: Block settings
be: Налады блокаў

en: Comment form
be: Форма каменрату

en: - None -
be: - Нічога -

en: Country
be: Краіна

en: Weight
be: Вага

en: Variable
be: Зменная

en: Link
be: Спасылка

en: Image
be: Малюнак

en: Center
be: Цэнтр

en: Types
be: Тыпы

en: Hierarchy
be: Іерархія

en: Multiple
be: Мносны

en: Required
be: Абавязкова

en: Parent
be: Бацькоўскі аб'ект

en: Depth
be: Глыбіня

en: none
be: няма

en: Category
be: Катэгорыя

en: Settings
be: Налады

en: Feed
be: Жывільнік

en: Name
be: Імя

en: edit
be: рэдагаваць

en: Go to previous page
be: Да папярэдняй старонкі

en: Go to next page
be: Да наступнай старонкі

en: Import
be: Імпарт

en: Book
be: Падшыўка

en: Export
be: Экспарт

en: Taxonomy term
be: Тэрмін таксаноміі

en: General settings
be: Агульныя наладкі

en: settings
be: налады

en: Back
be: Назад

en: Field
be: Поле

en: header
be: шапка сайта

en: Label
be: Подпіс

en: Preview
be: Перапрагледзець

en: Save
be: Захаваць

en: Help
be: Дапамога

en: Default
be: Прадвызначана

en: Summary
be: Падсумаванне

en: Update
be: Абнавіць

en: Open
be: Адкрыць

en: Top
be: Верх

en: Sunday
be: нядзеля

en: Monday
be: панядзелак

en: Tuesday
be: аўторак

en: Wednesday
be: серада

en: Thursday
be: чацьвер

en: Friday
be: пятніца

en: Saturday
be: субота

en: Core
be: Ядро

en: Archives
be: Архіў допісаў

en: Add new
be: Дадаць новага(ую)

en: Schedule
be: Расклад

en: Time
be: Час

en: Access
be: Доступ

en: Add
be: Дадаць

en: View
be: Праглядзець

en: Format
be: Фармат

en: URL
be: Спасылка

en: Path
be: Сцежка

en: Vocabularies
be: Раздзелы

en: Modules
be: Модулі

en: Manage
be: Кіраваць

en: Visible
be: Бачна

en: Anchor
be: Якар

en: Display
be: Паказ

en: Menu
be: Меню

en: Advanced settings
be: Пашыраныя налады

en: results
be: вынікі

en: search
be: пошук

en: Teaser
be: Цвялілка

en: The username %name does not exist.
be: Імя карыстальніка %name не існуе.

en: Updated
be: Абноўлена

en: Text
be: Тэкст

en: 1 hour
be: 1 гадзіна

en: Theme
be: Тэма

en: style
be: стыль

en: Timestamp
be: Пазначка даты

en: Keywords
be: Ключавыя словы

en: Component
be: Кампанент

en: Status:
be: Статус:

en: Components
be: Кампаненты

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Statistics
be: Статыстыка

en: Unknown
be: Невядомы

en: Attachment
be: Дадатак

en: Picture
be: Выява (аватар).

en: Paths
be: Шляхі

en: type
be: тып

en: Mail
be: Пошта

en: Find content
be: Знайсці змесціва

en: User
be: Карыстальнік

en: Content type
be: Тып змесціва

en: Continue
be: Працягнуць

en: Configure
be: Правіць

en: Email
be: Адрас E-mail

en: Files
be: Файлы

en: User ID
be: ID карыстальніка

en: Error
be: Памылка

en: Options
be: Налады

en: Contact
be: Кантакт

en: Created
be: Створана

en: Node
be: Вузел

en: Separator
be: Раздзяляльнік

en: Are you sure you want to delete %title?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць %title?

en: term
be: тэрмін

en: Expanded
be: Разгорнута

en: The name of the menu.
be: Імя меню.

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
be: (не абавязкова). Больш цяжкія пункты будуць апускацца ўніз сьпісу, больш лёгкія - усплываць уверх.

en: Update options
be: Налады абнаўлення

en: All
be: Усе

en: hours
be: гадзінаў

en: days
be: дні(дзён)

en: Active
be: Актыўна

en: Done
be: Зроблена

en: Year
be: Год

en: Date format
be: Фармат даты

en: Add content
be: Дадаць змесціва

en: Page title
be: Загаловак старонкі

en: Block
be: Блок

en: Page
be: Старонка

en: Bottom
be: Знізу

en: Taxonomy terms
be: Тэрміны таксаноміі

en: Site name
be: Назоў сайту

en: Site slogan
be: Слёган сайту

en: Added
be: Дадана

en: Site
be: Сайт

en: Module
be: Модуль

en: Always
be: Заўжды

en: Never
be: Ніколі

en: Header
be: Загаловак

en: Footer
be: Ніжні калантытул

en: Inline
be: Убудаваны

en: Selected
be: Выбраны

en: Menu link
be: Спасылка меню

en: To
be: Каму

en: From
be: Ад

en: Custom
be: Паводле настроек

en: Roles
be: Ролі

en: Revision ID
be: ID версіі

en: Comment
be: Каментар

en: Comment ID
be: ID каментара

en: Hostname
be: Імя хоста

en: Score
be: Адзнака

en: Published
be: Апублікавана

en: Input format
be: Фармат уводу

en: Signature
be: Подпіс

en: Filter
be: Фільтраваць

en: Location
be: Месцазнаходжанне

en: Promoted to front page
be: Прасунутае на галоўную старонку

en: Revisions
be: Версіі

en: Log message
be: Запіс у логу

en: URL alias
be: URL псеўданім

en: Poll duration
be: Працягласць апытання

en: Poll votes
be: Галасы з апытання

en: File ID
be: Файл ID

en: File name
be: Імя файла

en: File size
be: Памер файла

en: Vocabulary
be: Слоўнік

en: Vocabulary ID
be: ID слоўніка

en: Term
be: Тэрмін

en: Term ID
be: ID тэрміна

en: Term name
be: Назоў тэрміна

en: E-mail address
be: Адрас E-mail

en: Last access
be: Апошні дасяг

en: Last login
be: Апошні ўваход

en: Severity
be: Прыярытэт

en: Fields
be: Палі

en: Contains
be: Утрымлівае

en: Is less than
be: меньш

en: Is less than or equal to
be: меньш альбо роўна

en: Is equal to
be: роўна

en: Is greater than or equal to
be: больш альбо роўна

en: Is greater than
be: больш

en: Is not equal to
be: няроўна

en: Count
be: Колькасць

en: Overridden
be: Адменена

en: Mode
be: Лад

en: Normal
be: Нармальны

en: Warning
be: Увага

en: configure
be: змяніць настройкі

en: Last update
be: Апошняе абнаўленне

en: %time ago
be: %time таму

en: Nodes
be: Матэрыялы

en: Advanced
be: Дадаткова

en: Width
be: Шырыня

en: Height
be: Вышыня

en: This field is required.
be: Абавязковае поле.

en: Textfield
be: Тэкставае поле

en: 1 day
be: 1 дзень

en: 1 year
be: 1 год

en: Maximum
be: Максімум

en: Medium
be: Сярэдні

en: Media
be: Мультымедыя

en: Plain text
be: Просты тэкст

en: Caching
be: Кэшаванне

en: Month
be: Месяц

en: Details
be: Падрабязна

en: Prev
be: Папярэдні

en: End Date
be: Дата Заканчэння

en: System
be: Сістэма

en: Unlimited
be: Неабмежавана

en: Current
be: Бягучы

en: Code
be: Код

en: Owner
be: Уладальнік

en: OR
be: АЛЬБО

en: node
be: матэрыял

en: General
be: Агульны

en: Method
be: Метад

en: Day
be: Дзень

en: Table
be: Табліца

en: January
be: студзень

en: February
be: люты

en: March
be: сакавік

en: April
be: красавік

en: May
be: май

en: June
be: чэрвень

en: July
be: ліпень

en: August
be: жнівень

en: September
be: верасень

en: October
be: кастрычнік

en: November
be: лістапад

en: December
be: снежань

en: am
be: да палудня

en: pm
be: пасля палудня

en: Now
be: Зараз

en: Start date
be: Дата пачатку

en: End date
be: Дата заканчэння

en: Verbose
be: Шматслоўны

en: Maximum alias length
be: Максімальная даўжыня аліасу

en: Configuration
be: Налады

en: !time ago
be: !time таму

en: Other
be: Іншыя

en: Display title
be: Паказаць загаловак

en: Navigation
be: Навігацыя

en: Basic
be: Асноўны

en: Repeat
be: Паўтарыць

en: Role
be: Роля

en: String
be: Радок

en: Users
be: Карыстальнікі

en: Referrer
be: Адпраўнік

en: Both
be: Абодва(едзве)

en: Maximum length
be: Максімальная даўжыня

en: Save changes
be: Захаваць змены

en: Argument
be: Аргумент

en: Anonymous
be: Ананім

en: Edit view
be: Рэдактыраваць выгляд

en: Administer views
be: Кіраваць відамі

en: Default Views
be: Прадвызначаныя выгляды

en: Ascending
be: Узыходны

en: Descending
be: Зыходны

en: Arguments
be: Аргументы

en: Filters
be: Фільтры

en: Optional
be: Неабавязковы

en: Exposed Filters
be: Прадастаўленыя фільтры

en: Order
be: Парадак

en: Recent comments
be: Апошнія каментары

en: Node: ID
be: Допіс: ID

en: Random
be: Выпадкова

en: Uncategorized
be: Без катэгорыі

en: IP Address
be: IP Адрэса

en: Last checked
be: Апошняя праверка

en: false
be: ня слушна

en: true
be: слушна

en: Preformatted
be: Прэфарматаваны тэкст

en: Profile
be: Профіль

en: Term description
be: Апісанне тэрміна

en: fields
be: палі

en: Save settings
be: Захаваць налады

en: Datestamp
be: Адзнака часу

en: Operation
be: Аперацыя

en: reply
be: адказаць

en: Duration
be: Працягласць

en: Defaults
be: Прадвызначаныя

en: You have to specify a valid date.
be: Вы павінны ўвесці правільную дату.

en: Sort by
be: Сартаваць па

en: Created date
be: Дата стварэння

en: Updated date
be: Дата абнаўлення

en: comments
be: каментары

en: Default language
be: Прадвызначаная мова

en: Rules
be: Правілы

en: American Samoa
be: Амерыканскае Самоа

en: Georgia
be: Грузія

en: Guam
be: Гуам

en: Marshall Islands
be: Маршалавы Астравы

en: Northern Mariana Islands
be: Паўночныя Марыянскія астравы

en: Palau
be: Палау

en: Puerto Rico
be: Пуэрта-Рыка

en: Full name
be: Поўнае імя

en: Size of textfield
be: Памер тэкставага поля

en: Authoring information
be: Інфармацыя пра аўтара

en: Leave blank for %anonymous.
be: Пакіньце пустым для %anonymous.

en: Hidden
be: Схаваць

en: Pending
be: Чакае

en: minute
be: хвіліна

en: Show
be: Паказаць

en: Change
be: Змяніць

en: English
be: Ангельская

en: Edit term
be: Рэдагаваць тэрмін

en: Switch
be: Пераключэнне

en: Week of @date
be: Тыдзень @date

en: Feeds
be: Жывільнікі

en: 1 item | @count items
be[0]: 1 пункт
be[1]: @count пунктаў(ы)

en: Pager position
be: Пазіцыя Гартальніка

en: ‹ previous
be: ‹ папярэдняя

en: next ›
be: наступная ›

en: Full text
be: Поўны тэкст

en: Source
be: Крыніца

en: Date/Time
be: Дата/Час

en: Select a date
be: Выбраць дату

en: Undo
be: Адмена

en: Search results
be: Вынікі пошуку

en: Your search yielded no results
be: Пошук не даў вынікаў

en: unlimited
be: неабмежавана

en: Replacement patterns
be: Замена шаблонаў

en: Deleted
be: Выдалена

en: Features
be: Функцыі

en: Publishing options
be: Налады публікацыі

en: Configure block
be: Ладзіць блок

en: Site's time zone
be: Часавы пояс сайта

en: Date's time zone
be: Часавы пояс даты

en: No time zone conversion
be: Без уліку часовай зоны

en: hour
be: гадзіна

en: Hour
be: Гадзіна

en: Minute
be: Хвіліна

en: Second
be: Секунда

en: Select list
be: Выпадаючы спіс

en: Text field
be: Текставае поле

en: Dates without hours granularity must not use any timezone handling.
be: Даты без пагадзіннай дэталізацыі не павінны выкарыстоўваць любую апрацоўку часовога поясу.

en: Granularity
be: Ступень дэталізацыі

en: Time zone handling
be: Апрацоўка часавога поясу

en: Long
be: Доўгі

en: Short
be: Сціслы

en: Date field
be: поле Даты

en: Entity
be: Сутнасць

en: AND
be: І

en: Revert
be: Вярнуць да ранейшага стану

en: Negate
be: Звярнуць

en: Empty
be: Пусты

en: Existing system path
be: Існуючы сістэмны шлях

en: Greater than
be: Знак "болей за"

en: Less than
be: Знак "меней за"

en: any
be: любы

en: Days
be: Дні

en: Log out
be: Выйсці

en: views
be: выгляды

en: Left
be: Злева

en: Right
be: Справа

en: Info
be: Інфармацыя

en: Site information
be: Інфармацыя пра сайт

en: Blocked
be: Заблакавана

en: Results
be: Вынікі

en: open
be: адчыненае

en: Visitor
be: Наведвальнік

en: Parent term
be: Бацькоўскі тэрмін

en: Parent terms
be: Бацькоўскія тэрміны

en: Forums
be: Форумы

en: view revisions
be: прагляд версіяў

en: !date by !username
be: !date ад !username

en: revert
be: адкат

en: Revision
be: Версія

en: current revision
be: бягучая версія

en: Session
be: Сесія

en: Permissions
be: Правы

en: Date created
be: Дата стварэння

en: Interval
be: Інтэрвал

en: Not published
be: Не апублікаваны

en: Menu settings
be: Налады меню

en: Color scheme
be: Схема колераў

en: Unformatted
be: Неадфарматавана

en: %title has been deleted.
be: Матэрыял %title выдалены.

en: New comments
be: Новыя каментары

en: Plural
be: Множны

en: Themes
be: Тэмы

en: Translations
be: Пераклады

en: comment
be: каментар

en: Unpublished
be: Неапублікавана

en: Last changed
be: Апошняя змена

en: !name field is required.
be: !name – абавязковае поле.

en: Content Type
be: Тып змесціва

en: Processing
be: Апрацоўка

en: disable
be: адключыць

en: date
be: дата

en: Webform
be: Анкета

en: Next Page >
be: Наступная старонка

en: < Previous Page
be: Папярэдняя старонка

en: Default value
be: Прадвызначанае значэнне

en: Timezone
be: Гадзінны пояс

en: Presents month, day, and year fields.
be: Палі бягучага дня, месяцу і года

en: Basic textfield type.
be: Базавы тып тэкставага поля

en: Slogan
be: Слёган

en: Apply
be: Ужыць

en: Select
be: Выбраць

en: Go to first page
be: Да першай старонкі

en: Go to last page
be: Да апошняй старонкі

en: Go to page @number
be: Перайсці на старонку @number

en: Enter the terms you wish to search for.
be: Увядзіце ключавыя словы для пошуку.

en: Copy
be: Калькаваць

en: Translation
be: Пераклад

en: Translation status
be: Статус перакладу

en: Blocks
be: Блокі

en: Menus
be: Меню

en: A valid date is required for %title.
be: Неабходна ўказаць дапушчальнае значэнне даты ў поле %title.

en: A Date API that can be used by other modules.
be: Date API, які можа выкарыстоўвацца іншымі модулямі.

en: The Strtotime default value is invalid.
be: Прадвызначанае значэнне Strtotime направільнае.

en: Relative
be: Адносны

en: Above
be: Вышэй

en: Within
be: Пасярод

en: Position of date part labels
be: Размяшчэнне цэтлікаў часткі даты

en: User's time zone
be: Часавы пояс карыстальніка

en: @min and @max
be: @min і @max

en: Store a date in the database as an ISO date, recommended for historical or partial dates.
be: Захоўваць дату ў базе дадзеных у ISO фармаце, рекамендавана для гістарычных ці няпоўных дат.

en: Store a date in the database as a datetime field, recommended for complete dates and times that may need timezone conversion.
be: Захоўваць дату ў базе дадзеных як поле даты/часу, рекамендавана для захавання поўнай версіі даты і часу, якія могуць патрабаваць канвертацыі часавага пояса.

en: Date Popup
be: Date Popup (Выкідная Дата)

en: Enables jquery popup calendars and time entry widgets for selecting dates and times.
be: Задзейнічаны запыт выплыўных календароў і віджэтаў ўвода часу для абірання дат і часоў.

en: Until
be: Пакуль

en: A Date Repeat API to calculate repeating dates and times from iCal rules.
be: Date Repeat API выкарыстоўваецца, каб падлічыць колькасць паўтаральных дат і час па правілах iCal.

en: Text area
be: Тэкставая вобласць

en: Title (no link)
be: Загаловак

en: Decimal
be: Дзесятковы

en: Minimum
be: Мінімум

en: Precision
be: Дакладнасць

en: Form
be: Форма

en: Debug
be: Адладжваць праграму (debug)

en: Publish
be: Апублікаваць

en: 1 minute
be: 1 хвіліна

en: @count hours
be: @count гдз

en: @count days
be: @count дзён

en: Permission
be: Дазвол

en: Grid
be: Сетка

en: Hide
be: Схаваць

en: Date range
be: Дыяпазон даты

en: file system
be: файлавая сыстэма

en: URL path settings
be: Наладкі шляху

en: KB
be: КБ

en: Space
be: Прабел

en: Automatic alias
be: Аўтаматычны адрас

en: Character case
be: Выпадковы сімвал

en: Change to lower case
be: Змяняць у ніжні рэгістр

en: Language neutral
be: Нейтральная мова

en: Account blocked
be: Рахунак заблакаваны

en: Administrator
be: Адміністратар

en: Change layout
be: Змяніць размеркаванне

en: « first
be: « першая

en: last »
be: апошняя »

en: Loading
be: Загружаецца

en: Aggregator
be: Агрэгатар

en: Context
be: Кантэкст

en: Book navigation
be: Навігацыя па падшыўцы

en: Pager
be: Гартальнік

en: Taxonomy vocabulary
be: Слоўнік таксаноміі

en: contains
be: утрымлiвае

en: Machine name
be: Машынная назва

en: Print
be: Друк

en: Locked
be: Зачынены

en: types
be: тыпы

en: Account information
be: Інфармацыя што да рахунку

en: Account
be: Акаўнт

en: Data
be: Дадзенныя

en: Node count
be: Падлік вузлоў

en: Finish
be: Скончана

en: Skip to main content
be: Перайсці да асноўнага змесціва

en: Default order
be: Парадак па змоўчанні

en: Number of views
be: Колькасьць праглядаў

en: Or
be: Або

en: About
be: Аб

en: Case sensitive
be: З улікам рэгістру

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
be: Калі колькасць блокаў вышэй не з'яўляецца дастатковай, націсніце тут, каб дадаць больш варыянтаў.

en: sort by @s
be: Сартаваць па @s

en: and
be: і

en: After saving a new comment
be: Пасля захавання новага каментара

en: After deleting a comment
be: Пасля выдалення каментара

en: After deleting a term
be: Пасля выдалення тэрміна

en: Popup
be: Выкідны

en: Add @type
be: Дадаць @type

en: Parent comment
be: Бацькоўскі камэнтар

en: Text to display
be: Паказваць тэкст

en: field
be: поле

en: nodes
be: матар'ялы

en: clone
be: клянаваць

en: Time ago
be: У мінулым часе

en: Create @name
be: Стварыць @name

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
be: @module (<span class="admin-disabled">адключаны</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
be: @module (<span class="admin-enabled">уключаны</span>)

en: Show @count value(s)
be: Паказаць @count значэнне(і,яў)

en: Entity type
be: Тып сутнасці

en: Acronym
be: Акронім

en: Custom format
be: Асабіста наладжаны фармат

en: Display type
be: Тып паказу

en: export
be: экспартаваць

en: Run cron
be: Запусціць крон

en: Run updates
be: Замацаваць абнаўленні

en: No link
be: Няма спасылкі

en: IP address
be: IP адрас

en: Autocomplete matching
be: Аўтадапаўненне супадзенняў

en: Starts with
be: Пачынаецца з

en: Secondary tabs
be: Другасныя табы

en: Autocomplete
be: Аўтазапаўненьне

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
be: Здарылася памылка выбара варыянтаў. Калі ласка, звяжыцеся з адміністратарам рэсурса.

en: Illegal choice %choice in !name element.
be: Не дазволены %choice у элеменце !name.

en: Decimal point
be: Дзесятковая коска

en: Custom date format
be: Уласны фармат даты

en: Book outline
be: Структура кнігі

en: Revision information
be: Перагляд інфармацыі

en: Comma
be: Коска

en: Uses
be: Выкарыстанне

en: MIME type
be: Тып MIME

en: Undated
be: без даты

en: Upload date
be: Дата загрузкі

en: Title plus teaser
be: Назва і цвялілка

en: View link
be: Паглядзець спасылку

en: The size of the file.
be: Памер файла.

en: The MIME type of the file.
be: Файл тыпа MIME.

en: Delete link
be: Выдаліць спасылку

en: Multilingual support
be: Шматмоўная падтрымка

en: Draft
be: Чарнавік

en: Main menu
be: Галоўнае меню

en: Date year range
be: Дыяпазон года ў даце

en: Format: @date
be: Фармат: @date

en: date ical
be: дата інтэрнэт календара

en: The dates are invalid.
be: Няправільныя даты.

en: Repeats
be: Паўторы

en: !repeats_every_interval on the !date_order !day_of_week
be: !repeats_every_interval !date_order !day_of_week

en: !repeats_every_interval every !day_of_week
be: !repeats_every_interval кожны !day_of_week

en: !repeats_every_interval on the !month_days of !month_names
be: !repeats_every_interval !month_days !month_names(а,я)

en: !repeats_every_interval on !month_names
be: !repeats_every_interval !month_names(а,я)

en: !repeats_every_interval !count times
be: !repeats_every_interval !count раз(а,ы)

en: !repeats_every_interval until !until_date
be: !repeats_every_interval да !until_date

en: !repeats_every_interval except !except_dates
be: !repeats_every_interval акрамя !except_dates

en: !repeats_every_interval where the week start on !day_of_week
be: !repeats_every_interval , дзе тыдзень пачынаецца з !day_of_week

en: every week | every @count weeks
be[0]: кожны тыдзень
be[1]: кожныя @count тыдні(я,яў)

en: every month | every @count months
be[0]: кожны месяц
be[1]: кожныя @count месяцы(а,аў)

en: every year | every @count years
be[0]: кожны год
be[1]: кожныя @count гады(оў)

en: every day | every @count days
be[0]: кожны дзень
be[1]: кожныя @count дні, дзён

en: No fields available.
be: Няма даступных палёў.

en: After saving new content
be: Пасля захавання новага змесціва

en: After deleting content
be: Пасля выдалення змесціва

en: Alias: @alias
be: Аліас: @alias

en: No alias
be: Няма псеўданіма

en: form
be: анкета

en: Edit link
be: Рэдагаваць спасылку

en: Date field(s)
be: Поле(і) Даты

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
be: Метад працы з некалькімі палямі даты ў адном запыце.  Вяртае элементы толькі з адпаведнымі палямі даты (date = field_1 OR field_2), альбо толькі пазначаныя ва ўсіх абраных палях даты (date = field_1 AND field_2).

en: You must select at least one date field for this filter.
be: Вы павіны выбраць хаця бы адно поле даты для гэтага фільтра.

en: Missing date fields!
be: Прапушчаны палі даты!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
be: (@field) <strong>Выстаўлены(ая, ае)</strong> @widget @format

en: Click on any existing component's name to edit its settings.
be: Націсні на імя любога існуючага кампаненту для рэдагавання яго наладак

en: You must <a href="!login">login</a> or <a href="!register">register</a> to view this form.
be: Вы павінны ўвесці <a href="!login">login</a> альбо <a href="!register">register</a> каб праглядзець гэтую форму

en: You do not have permission to view this form.
be: У вас няма правоў для прагляду гэтай формы.

en: Abbreviation
be: Абрэвіятура

en: Inserted
be: Пастаўлена

en: Broken handler @table.@field
be: Зламаны апрацоўшчык  @table.@field

en: Skipping broken view @view
be: Прапусцiць зламаны прагляд @view

en: Ajax callback for view loading.
be: Ajax callback для прагляду загрузкi

en: Changes cannot be made to a locked view.
be: Немагчыма дадаць змены да заблакаванага прагляду

en: The CSS class to apply to the link.
be: Назва CSS класа для умацаваньня да спасылкі.

en: Time ago (with "ago" appended)
be: У мінулым часе (з далучаным "мінулым")

en: Time span (with "ago/hence" appended)
be: Прамежак часу (з далучаным "у мінулым/з гэтага")

en: Display as link
be: Паказваць як спасылку

en: Reduce duplicates
be: Паменшыць дублікаты

en: Default settings for this view.
be: Наладкі змоўчання для гэтага выгляду.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
be: Паказаць выгляд як старонку з  URL і спасылкамі меню.

en: Display the view as a block.
be: Паказаць віды ў выглядзе блока.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
be: Дадаткі дададзеныя у іншыя паказы каб кратныя віды былі у адным і тым жа відзе.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
be: Паказаць віды ў выглядзе стужкі, напрыклад у выглядзе RSS стужкі.

en: Displays rows one after another.
be: Паказваць радкі па чарзе.

en: Displays rows as an HTML list.
be: Паказвае радкі у выглядзе  HTML спісу.

en: Displays rows in a grid.
be: Паказвае радкі ў сетцы.

en: Displays rows in a table.
be: Паказвае радкі ў табліцы.

en: The title of the comment.
be: Загаловак каментара.

en: Comment count
be: Колькасць каментароў

en: Comment status
be: Статус камэнтара

en: Display the comment with standard comment view.
be: Паказаць каментар у стандартным выглядзе.

en: Display the comment as RSS.
be: Паказаць каментар як RSS.

en: The title of the node.
be: Назва вузла.

en: The date the node was posted.
be: Дата размяшчэння вузла.

en: Updated year + month
be: Абноўлены год + месяц

en: Updated year
be: Абноўлены год

en: Updated month
be: Абноўлены месяц

en: Updated day
be: Абноўлены дзень

en: Updated week
be: Абноўлены тыдзень

en: Has new content
be: Мае новы змест

en: Poll
be: Апытанне

en: Links from
be: Спасылкі з

en: Links to
be: Спасылкі на

en: Total views
be: Увесь прагляд

en: Views today
be: Праглядаў сёння

en: Most recent view
be: Самыя апошнія прагляды

en: The user who visited the site.
be: Карыстальнік, які наведаў сайт.

en: The name of the file.
be: Імя файла.

en: The status of the file.
be: Статус файла.

en: The date the file was uploaded.
be: Дата, калі файл быў загружаны.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
be: Тэрміны таксаноміі прычэпленыя да вузлоў.

en: The user or author name.
be: Імя карыстальніка ці аўтара.

en: Language of the user
be: Мова карыстальніка

en: The user's picture, if allowed.
be: Выява карыстальніка, калі дазволена.

en: User ID from URL
be: ID карыстальніка з URL

en: User ID from logged in user
be: ID карыстальніка пасля аўтарызацыі

en: contact
be: кантакт

en: Restrict to the selected roles
be: Абмежаваць да абраных роляў

en: Display even if view has no result
be: Паказваць нават пры пустым выніку віда

en: @current of @max
be: @current з @max

en: Administration menu
be: Меню адміністратара

en: Compact
be: Кампактны

en: Machine-readable name
be: Машыначытаемае імя

en: Contact form
be: Форма кантакту

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
be: !name не можа быць даўжэй, чым %max знакаў, але зараз %length знакаў больш.

en: Illegal choice %choice in %name element.
be: Памылка выбара варыянтаў наладак: %choice у %name.

en: Guarani
be: Гўаранійская

en: Ampersand
be: Ампэрсанд (знак &)

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
be: Машыначытэльнае імя павінна ўтрымліваць толькі малыя літары, лічбы і падкрэсліванне.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
be: Версіі дазваляюць адсочваць адрозненні паміж рознымі вэрсіямі допісаў.

en: Search form
be: Форма пошуку

en: Popular content
be: Папулярныя матэрыялы

en: Date and time
be: Дата і час

en: Content translation
be: Пераклад змесціва

en: Text format
be: Фармат тэксту

en: Days of the week
be: Дні тыдня

en: The name of the site.
be: Назва сайта.

en: Optional features
be: Дадатковыя адметнасці

en: %title is invalid.
be: %tittle недапушчальны.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
be: Памылка HTTP запыту пры імпарце %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
be: Немагчыма адчыніць файл: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
be: Недапушчальны файл каляндара: %filename

en: Invalid calendar file.
be: Недапушчальны файл каляндара.

en: Custom input format
be: Асабіста наладжаны фармат уводу

en: Hide repeat rule
be: Схаваць паўтаральнае правіла

en: There are errors in @field_name value #@delta:
be: Памылкі ў значэнні #@delta поля @field_name:

en: There are errors in @field_name:
be: Памылкі ў полі @field_name:

en: Complete documentation for the Date and Date API modules is available at <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.
be: Поўная дакументацыя па модулях Date і Date API даступна на <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.

en: Use default jQuery timepicker
be: Выкарыстоўваць прадвызначаны jQuery каляндар па выбару дат

en: Manual time entry, no jQuery timepicker
be: Ручны ўвод часу, не jQuery каляндар па выбару дат

en: Timepicker
be: Каляндар па выбару дат

en: Current exceptions
be: Бягучыя выключэнні

en: Date wizard
be: Майстар даты

en: Content type name
be: Імя тыпу змесціва

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _). If this is not an existing content type, the content type will be created.
be: Машыначытэльнае імя. Дазволеныя значэнні: (a-z, 0-9, _). Калі гэта неіснуючы тып змесціва, новы тып змесціва будзе створаны.

en: Content type label
be: Цэтлік тыпу змесціва

en: The human-readable name for this content type. Only needed when creating a new content type.
be: Чытэльнае імя для гэтага змесціва. Неабходна толькі пры стварэнні новага тыпу змесціва.

en: A date content type that is linked to a Views calendar.
be: Тып змесціва даты, які перанакіроўвае на каляндар Views.

en: Content type description
be: Апісанне тыпу змесціва

en: A description for the content type. Only needed when creating a new content type.
be: Апісанне тыпу змесціва. Неабходна толькі пры стварэнні новага тыпу змесціва.

en: Date field name
be: Імя поля Даты

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _) Must not be an existing field name.
be: Машыначытэльнае імя. Дазволеныя значэнні: (a-z, 0-9, _). Не павінна быць існуючым імём поля.

en: Date field label
be: Цэтлік поля Даты

en: The human-readable label for this field.
be: Чытэльны цэтлік для гэтага поля.

en: Date widget type
be: Тып віджэта Даты

en: Show repeating date options
be: Паказаць паўтаральныя опцыі дат

en: Date field type
be: Тып поля Даты

en: The recommend type is Datetime, except for historical dates or dates with only year or month granularity. Older or incomplete dates should use the Date type (an ISO date).
be: Рэкамендаваны тып - Дата/час, выключаючы гістрачныя даты ці даты дэталізацыі толькі да года ці месяца. Старэйшыя ці няпоўныя даты павінны выкарыстоўваць тып Даты (дату ISO).

en: Date timezone handling
be: Апрацоўка часавага пояса даты

en: Timezone handling should be set to 'none' for granularity without time elements.
be: Апрацоўка часовага пояса павінна быць пазначана як "аніводная" для дэталізацыі без элементаў часу.

en: Create a calendar for this date field
be: Стварыць каляндар для гэтага поля даты.

en: This content type name already exists, adding new field to existing content type.
be: Гэта назва тыпу змесціва ўжо існуе, дадайце новае поле да існуючага тыпу змесціва.

en: This field name already exists.
be: Гэта імя ўжо існуе.

en: Timezone handling must be none for granularity without time.
be: Апрацоўка часовага пояса павінна быць пазначана як "аніводны" для дэталізацыі без элементаў часу.

en: Date Tools
be: Прылады Date

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
be: Прылады для імпарту і аўтоматычнага стварэння  дат і календароў.

en: Date browser
be: Прагляд даты

en: Date back/next navigation to attach to other displays. Requires the Date argument.
be: Навігацыя папярэдняй/наступнай Даты, каб дадаць да  іншых выяўленняў. Патрабуецца аргумент Date.

en: Date browser style
be: Стыль Даты браўзера

en: Creates back/next navigation.
be: Стварае назад/далей навігацыю.

en: Date (!base_table)
be: Дата (!base_table)

en: Filter any Views !base_table date field.
be: Адфільтраваць поле даты Views !base_table

en: Select the type of date value to be used in defaults, summaries, and navigation. For example, a granularity of 'month' will set the default date to the current month, summarize by month in summary views, and link to the next and previous month when using date navigation.
be: Выберыце тып значэння даты, які будзе выкарыстоўвацца звычайна, у падсумаванні і навігацыі. Напрыклад, дэталізацыі 'месяц' усталюе звычайную дату  для бягучага месяца, вынік за месяц у рэзюмэ паглядаў, і спасылкі на наступны і папярэдні месяц пры выкарыстанні даты навігацыі.

en: You must select at least one date field for this argument.
be: Вы павінны выбраць як мінімум адно поле даты для гэтага аргумента.

en: Navigate to previous year
be: Перайсці да папярэдняга года

en: Navigate to next year
be: Перайсці да наступнага года

en: Navigate to previous month
be: Перайсці да папярэдняга месяца

en: Navigate to next month
be: Перайсці да наступнага месяца

en: Navigate to previous week
be: Перайсці да папярэдняга тыдня

en: Navigate to next week
be: Перайсці да наступнага тыдня

en: Navigate to previous day
be: Перайсці да папярэдняга дня

en: Navigate to next day
be: Перайсці на наступны дзень

en: View full page month
be: Паказаць цалкам старонку месяца

en: Taxonomy Term
be: Тэрмін таксаноміі

en: manage fields
be: кіраваць палямі

en: %name must be a positive integer.
be: %name павінна быць станоўчым цэлым лікам.

en: %name must be a number.
be: %name павінны быць лічбай.

en: Relative date
be: Адносная дата

en: Page top
be: У пачатак старонкі

en: Page bottom
be: Унізе старонкі

en: Hello <strong>@username</strong>
be: Прывітанне <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
be: Паказаць хуткі выклік

en: Status messages
be: Паведамленні статусу

en: Show End Date
be: Паказаць Дату Заканчэння

en: Sidebar first
be: Бакавая панэль нумар адзін.

en: Default values
be: Прадвызначаная значэнні

en: The taxonomy term ID for the term.
be: Ідэнтыфікатар тэрміну таксаноміі для тэрміну

en: The taxonomy term name for the term.
be: Назва тэрміну таксаноміі для тэрміну

en: Submitted by !username on !datetime
be: Апублікавана !username у !datetime

en: Not restricted
be: Не абмежавана

en: The unique ID of the comment.
be: Унікальны ID каментара.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
be: IP адрэса кампутара з якога быў зроблены каментар.

en: The name left by the comment author.
be: Імя, пакінутае аўтарам каментару.

en: The email address left by the comment author.
be: e-mail адрас, пакінуты аўтарам каментару.

en: The home page URL left by the comment author.
be: URL галоўнай старонкі, пакінуты аўтарам каментару.

en: The URL of the comment.
be: URL каментара

en: Edit URL
be: Рэдагаваць URL

en: The URL of the comment's edit page.
be: URL старонкі рэдагавання каментароў.

en: The date the comment was posted.
be: Дата стварэння каментара.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
be: Каментар з'яўляецца бацькоўскім, калі дрэва каментараў актыўнае.

en: The node the comment was posted to.
be: Матэрыял да якога быў зроблены каментар.

en: The number of comments posted on a node.
be: Колькасць каментароў да матэрыяла.

en: New comment count
be: Новая колькасць каментароў

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
be: Колькасць каментароў, размешчаных ў матэрыяле, з моманту апошняга прагляду чытачом.

en: The type of the node.
be: Тып вузла.

en: The language the node is written in.
be: Мова, на якой напісаны вузел.

en: The URL of the node.
be: URL вузла.

en: The URL of the node's edit page.
be: URL вузлоў рэдагавання старонкі.

en: Date changed
be: Дата змененая

en: The date the node was most recently updated.
be: Дата нядаўнага абнаўлення вузла.

en: The author of the node.
be: Аўтар вузла.

en: Poll winner
be: Пераможца ў апытанні

en: The winning poll answer.
be: Адказ, які перамог ў апытанні.

en: Poll winner votes
be: Галасы, якія перамаглі ў апытанні

en: The number of votes received by the winning poll answer.
be: Колькасць галасоў, атрыманых пераможцам апытання.

en: Poll winner percent
be: Працэнт пераможцаў ў апытанні

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
be: Адсотак галасоў, атрыманых пераможцам апытання.

en: The number of visitors who have read the node.
be: Колькасць наведвальнікаў сайта, якія прачыталі вузел.

en: The number of visitors who have read the node today.
be: Колькасць наведвальнікаў сайта, якія сёння чыталі вузел.

en: Last view
be: Апошні прагляд

en: The date on which a visitor last read the node.
be: Апошняя дата, калі наведвальнік сайта чытаў вузел.

en: The slogan of the site.
be: Лозунг сайта

en: The administrative email address for the site.
be: Адміністрацыйны адрас электроннай пошты на сайце.

en: The URL of the site's front page.
be: URL галоўнай старонкі сайту.

en: Login page
be: Старонка ўваходу

en: The URL of the site's login page.
be: URL старонкі ўваходу на сайт.

en: The unique ID of the uploaded file.
be: Унікальны ID для спампаваных файлаў.

en: The name of the file on disk.
be: Імя файла на дыску.

en: The web-accessible URL for the file.
be: URL для доступу да файла праз вэб.

en: The date the file was most recently changed.
be: Дата, калі файл быў зменены апошні раз.

en: The user who originally uploaded the file.
be: Карыстальнік, які запампаваў гэты файл.

en: The unique ID of the taxonomy term.
be: Унікальны ідэнтыфікатар тэрміна таксаноміі.

en: The name of the taxonomy term.
be: Назва тэрміна таксаноміі.

en: The optional description of the taxonomy term.
be: Дадатковае апісанне тэрміна таксаноміі.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
be: Колькасць вузлоў азначаныя тэрмінам таксаноміі.

en: The URL of the taxonomy term.
be: URL тэрміна таксаноміі

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
be: Слоўнік да якога належыць тэрмін таксаноміі.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
be: Унікальны ідэнтыфікатар слоўніка таксаноміі.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
be: Назва слоўніка таксаноміі

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
be: Апісанне слоўніка таксаноміі (па жаданню)

en: Term count
be: Колькасць тэрмінаў

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
be: Колькасць тэрмінаў якія належаць да слоўніка таксаноміі.

en: The unique ID of the user account.
be: Унікальны ідэнтыфікатар рахунку карыстальніка.

en: The login name of the user account.
be: Імя карыстальніка рахунку.

en: The email address of the user account.
be: Э-пошта карыстальніка рахунку.

en: The URL of the account profile page.
be: URL старонкі профіля рахунку.

en: The date the user last logged in to the site.
be: Дата апошняга ўваходу карыстальніка на сайт.

en: The date the user account was created.
be: Дата стварэння рахунку карыстальніка.

en: (active tab)
be: (актыўны таб)

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
be: Вызначы старонкі, выкарыстоўваючыя гэты шлях. Увядзі адзін шлях на кожны радок. Зорачка '*' - сімвал групавы. Прыклад шляхоў для старонкі блога - %blog. %blog-wildcard - для кожнага персанальнага блога. %front - для галоўнай старонкі.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
be: Старонкі на які гэты PHP код вяртае <code>TRUE</code> (толькі для экспертаў)

en: Pages or PHP code
be: Старонкі або PHP код

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
be: Калі абраны варыянт уводу PHP, увядзіце PHP код паміж %php. Заўважце, што выкананне некарэктнага PHP кода можа зламаць ваш Drupal сайт.

en: Not customizable
be: Не магчыма кастамізаваць

en: Restricted to certain pages
be: Толькі для пэўных старонак

en: Save and add fields
be: Захаваць і дадаць палі

en: Text formats
be: Тэкставыя фарматы

en: Image styles
be: Стылі выяваў

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
be: На многіх сайтах <em>Галоўнае</em> меню выкарыстоўваецца для паказу асноўных разделаў сайта, і часта ў верхняй навігацыйнай панэлі.

en: manage display
be: кіраваць адлюстраваннем

en: Revision log message
be: Перагляд log-паведамлення

en: Full content
be: Усё змесціва

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
be: Заўвага: прызначайце толькі давераным ролям; гэта права мае  ахоўную функцыю.

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
be[0]: Вы павінны ўключыць, па меншай меры, адно станоўчае ключавое слова з 1 сімвалам, ці больш.
be[1]: Вы павінны ўключыць, па меншай меры, адно станоўчае ключавое слова з колькасцю сімвалаў @count, ці больш.

en: Searched %type for %keys.
be: Пошук %type для %keys.

en: Requires: !module-list
be: Патрабуе: !module-list

en: Required by: !module-list
be: Патрабуецца: !module-list

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
be: Каталог %directory не існуе або не перазапісвальны.

en: E-mails
be: Электронная пошта

en: Welcome (new user created by administrator)
be: Запрашаем (новы карыстальнік створаны адміністратарам)

en: Welcome (awaiting approval)
be: Сардэчна запрашаем ( чакае пацверджання)

en: Welcome (no approval required)
be: Сардэчна запрашаем (дазвол не патрабуецца)

en: Password recovery
be: Узнаўленне пароля

en: Account activation
be: Актывацыя рахунка

en: Account cancellation confirmation
be: Пацверджанне выдалення рахунку

en: Account canceled
be: Рахунак выдалены

en: Basic page
be: Асноўная старонка

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
be: Выкарыстоўвайце <em>асноўныя старонкі</em> для вашага статычнага змесціва, такога як старонка "Пра нас"

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
be: Увядзіце праз коску спіс слоў, якія апісваюць гэтае змесціва

en: Entity ID
be: Ідэнтыфікатар сутнасці

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
be: Цэтлік для гэтай вобласці, які будзе паказаны толькі адміністратарам

en: Text box
be: Тэкставае поле

en: Webform enables nodes to have attached forms and questionnaires.
be: Анкета дазваляе вузлам мець далучаныя анкеты і апытальнікі.

en: Webform is currently not enabled on any content types.
be: Вэбформы зараз не дазволены ў ніводным тыпе дадзеных.

en: Allow users to upload files of configurable types.
be: Дазволіць карыстальнікам загружаць файлы наладжвальных тыпаў

en: Select options
be: Выбраць опцыі

en: Update preview
be: Абнавіць перапрагляд

en: Access all webform results
be: Доступ да вынікаў усіх вэбформ

en: Access own webform results
be: Доступ да вынікаў сваіх вэбформ

en: Delete all webform submissions
be: Выдаліць усе запаўненні анкетаў.

en: Access own webform submissions
be: Мець доступ да запаўненняў сваіх анкетаў

en: Edit own webform submissions
be: Рэдагаваць запаўненні сваіх анкетаў

en: Attachment before
be: Прымацаванне перад

en: Attachment after
be: Прымацаванне пасля

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
be: Выкарыстоўвайце <em>артыкулы</em> для тэрміновага змесціва, такога як навіны, прэс-рэлізы або паведамленні ў блогу

en: Highlighted
be: Выдзелены

en: Sidebar second
be: Другі сайдбар

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
be: Дазволеныя пераменныя: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: Use ISO-8601 week numbers
be: Карыстайцеся лічбамі тыдня ISO-8601

en: IMPORTANT! If checked, First day of week MUST be set to Monday
be: Важна! Калі адзначана, першы дзень тыдня павінен быць усталяваны на панядзелак.

en: When using ISO-8601 week numbers, the first day of the week must be set to Monday.
be: Пры выкарыстоўванні лічбаў тыдня ISO-8601, першы дзень тыдня павінен быць панядзелак.

en: Field @label (@field_name)
be: Поле @label (@field_name)

en: There are no date fields in this database.
be: У гэтай базе дадзеных няма палёў дат.

en: The date field which whose type should be changed.
be: Поле даты, тып якога павінен быць зменен.

en: The type of date to change the field to.
be: Тып даты для змены поля

en: New type:
be: Новы тып:

en: The current type is the same as the chosen type. There is nothing to change.
be: Бягучы тып аднолькавы з тым, які вы абралі. Няма чаго змяняць.

en: The field @field_name has been changed from @old_type to @new_type.
be: Поле @field_name было зменена з @old_type на @new_type.

en: Change a date field from one type to another. Very experimental, use at your own risk!
be: Змяніце адзін тып поля даты на іншы. Даволи небяспечна, выкарыстоўваць толькі на свой асабісты страх і рызыку.

en: Year range
be: Гадавы дыяпазон

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
be: Фармат: %time. YYYY-MM-DD — фармат даты, а %timezone — гэта часавы паяс адносна універсальнага каардынаванага часу (UTC). Пакіньце поле пустым, каб выкарыстоўваць час адпраўкі формы.

en: Upload an image to go with this article.
be: Загрузіце малюнак да гэтага артыкула

en: View mode
be: Лад выгляду

en: Current additions
be: Бягучыя далучэнні

en: Also includes !additional_dates.
be: Таксама выключае !additional_dates.

en: Repeats !interval !bymonth !byday !count !until !except. !additional
be: Паўтарае !interval !bymonth !byday !count !until !except. !additional

en: Date year range must be in the format -9:+9, 2005:2010, -9:2010, or 2005:+9
be: Дыяпазон года ў даце павінен быць у фармаце -9:+9, 2005:2010, -9:2010, or 2005:+9

en: Custom blocks
be: Уласныя блокі

en: Access the views administration pages.
be: Доступ да прагляду адміністрацыйных старонак

en: Add new view
be: Дадаць новы выгляд

en: Table summary
be: Падсумаванне табліцы

[ctx: datetime]
en: All day
be: Цэлы дзень
    у кантэксце: datetime

[ctx: datetime]
en: Year
be: Год
    у кантэксце: дата/час

[ctx: datetime]
en: Month
be: Месяц
    у кантэксце: дата/час

[ctx: datetime]
en: Week
be: Тыдзень
    у кантэксце: дзень і час

[ctx: datetime]
en: Day
be: Дзень
    у кантэксце: дата/час

en: Display:
be: Паказаць:

en: Multiple values:
be: Множныя значэнні:

en: Identify a specific number of values to display, or leave blank to show all values.
be: Вызначце канкрэтную колькасць значэнняў для адлюстравання, ці пакіньце поле пустым, каб паказаць усе значэнні.

en: starting from @isodate
be: Пачаць з @isodate

en: ending with @isodate
be: Скончыць з @isodate

en: Identify specific start and/or end dates in the format YYYY-MM-DDTHH:MM:SS, or leave blank for all available dates.
be: Вызначыць канкрэтныя даты пачатку і/альбо заканчэння ў фармаце YYYY-MM-DDTHH:MM:SS, ці пакінуць пустым для наяўных датаў.

en: Repeat rule:
be: Паўтараць правіла:

en: How many time units should be shown in the 'time ago' string.
be: колькі адзінак вымярэння часу павінна быць паказана ў радку 'у мінулым часе'.

en: Show @count value(s) starting with @date1, ending with @date2
be: Паказаць @count значэнне(і, яў) пачынаючы з @date1, і сканчваючы @date2

en: earliest
be: ранейшы(ая, ае)

en: latest
be: апошні(яя,яе)

en: Show repeat rule
be: Паказаць паўтаральнае правіла

en: Display time ago, showing @interval units.
be: Паказаць прошлы час, карыстаючыся значэннем @interval

en: View Repeating Dates
be: Паказаць Паўтаральныя Даты

en: The duration of the time period given by the dates.
be: Прамежак часу, зададзены датай

[ctx: datetime]
en: Hour
be: Гадзіна 
    у кантэксце: дата/час

[ctx: datetime]
en: Minute
be: Хвіліна
    у кантэксце: дата/час

[ctx: datetime]
en: Second
be: Секунда
    у кантэксце: дата/час

en: The year is invalid.
be: Недапушчальны год.

en: The month is invalid.
be: Недапушчальны месяц.

en: The day is invalid.
be: Недапушчальны дзень.

en: The hour is invalid.
be: Недапушчальная гадзіна.

en: The minute is invalid.
be: Недапушчальны хвіліна.

en: The second is invalid.
be: Недапушчальны секунда.

[ctx: ampm]
en: am
be: am
    у кантэксце: ampm

[ctx: ampm]
en: pm
be: pm
    у кантэксце: ampm

[ctx: date_order]
en: First
be: Першы
    у кантэксце: date_order

[ctx: date_order]
en: Second
be: Другі 
    у кантэксце: date_order

[ctx: date_order]
en: Third
be: Трэці
    у кантэксце: date_order

[ctx: date_order]
en: Fourth
be: Чацвёрты
    у кантэксце: date_order

[ctx: date_order]
en: Fifth
be: Пяты
    у кантэксце: date_order

[ctx: date_order_reverse]
en: Last
be: Апошні
    у кантэксце: date_order_reverse

[ctx: date_order_reverse]
en: Next to last
be: Прадапошні
    у кантэксце: date_order_reverse

[ctx: date_order_reverse]
en: Third from last
be: Трэці з канца
    у кантэксце: date_order_reverse

[ctx: date_order_reverse]
en: Fourth from last
be: Чацьверты  з канца
    ў кантэксце: date_order_reverse

[ctx: date_order_reverse]
en: Fifth from last
be: Пяты з канца
    ў кантэксце:date_order_reverse

[ctx: date_nav]
en: Prev
be: Папярэд
    у кантэксце: date_nav

[ctx: date_nav]
en: Next
be: Наступны(ая)
    у кантэксце: date_nav

en: Configure the Date Popup settings.
be: Наладзіць Date Popup (Выкідную Дату)

en: Add exception
be: Дадаць выключэнне

en: Add addition
be: Дадаць далучэнне

[ctx: date_order]
en: Every
be: Кожны
    у кантэксце: date_order

[ctx: day_name]
en: Sunday
be: Нядзеля
    у кантэксце: day_name

[ctx: day_name]
en: Monday
be: Панядзелак
    у кантэксце: day_name

[ctx: day_name]
en: Tuesday
be: Аўторак
    у кантэксце: day_name

[ctx: day_name]
en: Wednesday
be: Серада
    у кантэксце: day_name

[ctx: day_name]
en: Thursday
be: Чацьвер
    у кантэксце: day_name

[ctx: day_name]
en: Friday
be: Пятніца
    у кантэксце: day_name

[ctx: day_name]
en: Saturday
be: Субота
    у кантэксце: day_name

en: This operation does not yet work for the Drupal 7 version.
be: Гэта функцыя яшчэ не працуе для версіі Drupal 7.

en: Range of allowed years, oldest to newest. '-1:+1 means oldest date is one year back, newest is one year forward from current year.
be: Дыяпазон дазволеных гадоў, ад самай старой, да самай новай. '-1:+1 азначае, што самая старая дата - адзін год назад, самая новая дата - адзін год наперад ад бягучага года.

en: Your content type @name has been created.
be: Быў створаны ваш тып змесціва @name.

en: Your date field @name has been created.
be: Была створана ваша поле даты  @name  .

en: Administer date tools
be: Адміністраваць прылады Даты

en: Dates and calendars can be complicated to set up. The !date_wizard makes it easy to create a simple date content type and related calendar.
be: Даты і календары можа быць складана ўсталяваць. !date_wizard робіць лягчэй стварэнне простых тыпаў змесціва і звязанага календару.

en: Easy creation of date content types and calendars.
be: Простае стварэнне тыпаў змесціва даты і календароў.

en: Views integration for date fields and date functionality.
be: Паказаць інтэграцыю для палёў даты і яе функцыянавання.

en: Filter any Views !base_table date field by a date argument, using any common ISO date/period format (i.e. YYYY, YYYY-MM, YYYY-MM-DD, YYYY-W99, YYYY-MM-DD--P3M, P90D, etc).
be: Адфільтраваць поле даты Views !base_table па даце аргумента, выкарыстоўваючы агульны ISO  фармат даты/перыяду (i.e. YYYY, YYYY-MM, YYYY-MM-DD, YYYY-W99, YYYY-MM-DD--P3M, P90D, etc).

en: Set the allowable minimum and maximum year range for this argument, either a -X:+X offset from the current year, like '-3:+3' or an absolute minimum and maximum year, like '2005:2010' . When the argument is set to a date outside the range, the page will be returned as 'Page not found (404)' .
be: Усталяваць дапушчальны мінімальны і максімальны дыяпазон года для гэтага аргумента, альбо адлегласцю -X:+X ад бягучага года як '-3:+3', альбо поўны мінімальны і максімальны год як '2005:2010'. Калі аргумент усталяваны да па-за межамі дыяпазона даты, старонка будзе вернута як 'Старонка не знойдзена (404)'.

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
be: Метад  працы з некалькімі палямі даты ў адном запыце. Вяртае элементы, якія маюць адпаведныя палі даты (дата = field_1 ЦІ field_2), ці толькі пазначаны ва ўсіх абраных палях (дата = field_1 І field_2).

en: 5 minute
be: 5 хвілін

en: 15 minute
be: 15 хвілін

en: %time hence
be: %time з гэтага часу

en: Do my action
be: Выканаць маё дзеянне

en: Select date field(s) to filter.
be: Выбраць поле(палі) да фільтра.

en: All Day
be: Цэлы дзень

en: No results behavior
be: У выпадку пустога выніку

en: Edit @section
be: Паправіць @section

en: Edit this view to add a display.
be: Паправіць гэты view-с для

en: Add view from template
be: Дадаць від з шаблону

en: View to insert
be: Від для ўстаўкі

en: The view to insert into this area.
be: Від для ўстаўкі ў гэтую вобласць

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
be: Калі гэта значэнне абрана, фільтр будзе праігнараваны; г. зн. "усе значэнні"

en: Display a summary
be: Паказваць падсумаванне

en: Time hence
be: З гэтага часу

en: Time hence (with "hence" appended)
be: З гэтага часу (з далучаным "з гэтага")

en: Time span (future dates have "-" prepended)
be: Прамежак часу (будучыя даты маюць устаўку "-")

en: Time span (past dates have "-" prepended)
be: Прамежак часу (былыя даты маюць устаўку "-")

en: export view
be: экспартаваць выгляд

en: delete view
be: выдаліць выгляд

en: Auto preview
be: Аўтаматычны перапрагляд

en: Apply and continue
be: Прыкласці і працягваць

en: Hide attachments in summary
be: Захаваць прышчэпкі ў падсумананні

en: Date field values
be: Значэнні поля даты

en: Tokens related to date field values.
be: Токены датычныя значэнняў поля даты.

en: The date value.
be: Значэнне даты.

en: Relative default value
be: Адноснае прадвызначанае значэнне

en: The year is invalid. Please check that entry includes four digits.
be: Недапушчальны год. Значэнне павінна ўтрымліваць чатыры лічбы.

en: <strong>Exposed</strong> @widget @format
be: <strong>Усталявана</strong> @widget @format

en: Basic tokens
be: Асноўныя токены

en: The IP address of the user.
be: IP-адрас карыстальніка

en: The name of the site (i.e. %site_name)
be: Назва сайта (напр. %site_name)

en: The node title.
be: Назва матэрыялу

en: Special tokens
be: Асаблівыя токены

en: All included components in a hierarchical structure.
be: Усе уключаныя кампаненты ў выглядзе іерархічнай структуры.

en: Display extenders
be: Пашырэнне паказу

en: Empty display extender
be: Пустое пашырэнне паказу

en: Apply (all displays)
be: Прыладзіць (усе выгляды)

en: Apply (this display)
be: Прыладзіць (гэты выгляд)

en: Has taxonomy term ID
be: Мае ідэнтыфікатар тэрміну таксаноміі

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
be: Паказваць змесціва калі яно мае абраныя тэрміны таксаноміі.

en: Has taxonomy term
be: Мае тэрмін таксаноміі

en: Taxonomy terms on node
be: Тэрміны таксаноміі на вузле

en: All taxonomy terms
be: Усе тэрміны таксаноміі

en: Date with repeat
be: Дата з паўторам

en: Datestamp range
be: Дыяпазон Пазнакі часу

en: Datetime
be: Дата/час

en: Datetime range
be: Дыяпазон даты/часу

en: Migrate example - dates
be: Перанасіць прыклад - даты

en: Example migration into date fields
be: Прыклад пераносу ў палі даты

en: Source id
be: Крыніца id

en: A simple date
be: Простая дата

en: Start value for a date range
be: Значэнне Пачатку для дыяпазона даты

en: Simple datestamp
be: Простая адзнака часу

en: Start value for a datestamp range
be: Значэнне Пачатку для дыяпазона адзнакі часу

en: Simple datetime
be: Просты дата/час

en: Start value for a datetime range
be: Значэнне Пачатку для дыяпазона даты/часу

en: Sample of a repeating date field
be: Прыклад поля даты, якое паўтараецца

en: Examples of migrating with the Date module
be: Прыклады пераносу з модулем Date

en: Store a date in the database as a timestamp, deprecated format to support legacy data.
be: Захоўваць дату ў базе дадзеных у фармаце часаадзнакі, састарэлым фармаце для падтрымкі сумяшчальных дадзеных.

en: Pop-up calendar
be: Выкідны каляндар

en: A 'Start date' date is required for field %field #%delta.
be: Дата 'Дата Пачатку' патрабуецца для поля %field #%delta.

en: An 'End date' is required for field %field #%delta.
be: 'Дата Заканчэння' патрабуецца для поля %field #%delta.

en: The End date value.
be: Значэнне даты заканчэння

en: Choose how users view dates and times:
be: Абярыце, якім чынам карыстальнікі будуць бачыць дату і час:

en: To add or edit options, visit <a href="@date-time-page">Date and time settings</a>.
be: Каб дадаць ці рэдагаваць опцыі, наведайце <a href="@date-time-page">Наладкі даты і часу</a>.

en: Both Start and End dates
be: Абедзве даты: Пачатку і Заканчэння

en: Start date only
be: Толькі дата пачатку

en: End date only
be: Толькі дата сканчэння

en: Display dates using the @format format
be: Паказаць даты ў фармаце @format

en: Display both Start and End dates
be: Паказаць абедзве даты: Пачатку і Заканчэння

en: Display Start date only
be: Паказаць толькі дату Пачатку

en: Display End date only
be: Паказаць толькі дату Заканчэння

en: Default date
be: Прадвызначаная дата

en: No default value
be: Няма прадвызначанага значэння

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See !strtotime for more details.
be: Апісаць час са спасылкай на бягучы дзень, як '+90 дзён' (90 дзён са дня стварэння поля) ці '+1 субота' (наступная субота). Каб даведацца больш дэталяў, глядзіце !strtotime.

en: Default end date
be: Прадвызначаная канчатковая дата

en: Relative default value for end date
be: Адноснае прадвызначаннае значэнне для даты заканчэння

en: The Strtotime default value for the End Date is invalid.
be: Неправільнае прадвызначанае значэнне Strtotime для даты Заканчэння.

en: Date entry options
be: Опцыі запісу Date

en: Control the order and format of the options users see.
be: Кантраляваць парадак і фармат опцый, якія бачаць карстыльнікі.

en: Override the input format selected above. Define a php date format string like 'm-d-Y H:i' (see <a href="@link">http://php.net/date</a> for more details).
be: Замяніць вылучаны вышэй уведзены фармат. Вызначыць радок фармата даты php як 'm-d-Y H:i' (каб даведацца больш дэталяў, глядзіце <a href="@link">http://php.net/date</a>).

en: Time increments
be: Часавыя прырашчэнні

en: 10 minute
be: 10 хвілін

en: 30 minute
be: 30 хвілін

en: The location of date part labels, like 'Year', 'Month', or 'Day' . 'Above' displays the label as titles above each date part. 'Within' inserts the label as the first option in the select list and in blank textfields. 'None' doesn't label any of the date parts. Theme functions like 'date_part_label_year' and 'date_part_label_month' control label text.
be: Размяшчэнне часткі цэтлікаў дат, такіх як "Год", "Месяц", "Дзень". "Above" адраджае цэтлік у якасці  назвы для кожнай часткі даты. "Within" пазначе цэтлік  як першую опцыю ў абраным спісе і ў пустых тэкставых палях. "None" не пазначае ніякіх частак  даты. Такія функцыі тэмы як 'date_part_label_year' and 'date_part_label_month' кантралююць пазначэнне тэксту.

en: The location of date part labels, like 'Year', 'Month', or 'Day' . 'Above' displays the label as titles above each date part. 'None' doesn't label any of the date parts. Theme functions like 'date_part_label_year' and 'date_part_label_month' control label text.
be: Размяшчэнне пазнак часткі даты, такіх як 'Год', 'Месяц' ці 'Дзень'. 'Вышэй' паказвае пазначэнне ў якасці  назвы вышэй кожнай часткі даты. 'Аніводны(ая)' не пазначае ніякіх частак  даты. Такія функцыі тэмы як 'date_part_label_year' і 'date_part_label_month' кантралююць пазначэнне тэксту.

en: Please enter a custom date format, or choose one of the preset formats.
be: Калі ласка, увядзіце карыстальніцкі фармат даты, або выбярыце адзін з прадвызначанных фарматаў.

en: Select the date attributes to collect and store.
be: Выберыце дату атрыбутаў для збору і захавання.

en: Date attributes to collect
be: Атрыбуты даты для ўводу

en: End dates are used to collect duration. E.g., allow an event to start on September 15, and end on September 16.
be: Дата Заканчэння выкарыстоўваецца для задання перыяду. Напрыклад, дазваляе вызначыць для падзеі дату Пачатку 15 верасня і дату Заканчэння 16 верасня.

en: Collect an end date
be: Увясці дату заканчэння

en: Select the timezone handling method for this date field.
be: Абраць метад апрацоўкі часавага пояса для гэтага поля даты.

en: Empty 'End date' values will use the 'Start date' values.
be: Пустыя значэнні 'Дата Заканчэння' будуць выкарыстоўваць значэнні 'Дата Пачатку'.

en: @field_name Start date value #@delta
be: @field_name значэнне даты Пачатку #@delta

en: @field_name End date value #@delta
be: @field_name значэнне даты Заканчэння #@delta

en: @field_name Start date
be: @field_name Дата Пачатку

en: @field_name End date
be: @field_name Дата Заканчэння

en: A 'Start date' date is required if an 'end date' is supplied for field %field #%delta.
be: Дата 'Дата Пачатку' неабходна, калі 'дата заканчэння' вызначана для поля %field #%delta.

en: A 'Start date' date is required if an 'End date' is supplied for field %field #%delta.
be: Дата 'Дата Пачатку' неабходна, калі 'Дата Заканчэння' вызначана для поля %field #%delta.

en: The End date must be greater than the Start date.
be: Дата Заканчэння павінна быць пазнейшай за Дату Пачатку

en: The Start date is invalid.
be: Няправільная Дата Пачатку

en: The End date is invalid.
be: Няправільная Дата Заканчэння

en: More settings and values
be: Больш наладак і значэнняў

en: Date entry
be: пачатак Даты

en: Starting and ending year
be: год Пачатку и Заканчэння

en: !start-date to !end-date
be: !start-дата(ы) да !end-дата(ы)

en: Date part
be: частка Даты

en: Makes date/time fields available.
be: Зрабіць палі даты/часу даступнымі.

en: Starting year
be: Год пачатку

en: Enter a relative value (-9, +9) or an absolute year such as 2015.
be: Увесці адноснае значэнне (-9, +9) ці поўны год, такі як 2015.

en: Ending year
be: Год заканчэння

en: The value input for field %field is invalid:
be: Значэнне поля %field ўведзена няправільна:

en: The value input for field %field is invalid.
be: Значэнне поля %field ўведзена няправільна.

en: The @part is missing.
be: @part згубленны

en: The value @date does not match the expected format.
be: Значэнне @date не супадае з зададзеным фарматам.

en: Missing system date settings
be: Згубленыя сістэмныя налады даты

en: System date settings
be: Сістэмныя налады даты

en: @count year from now | @count years from now
be[0]: @count год, ад бягучага
be[1]: @count гады ад бягучага

[ctx: datetime]
en: Date
be: Дата
    у кантэксце: datetime

[ctx: datetime]
en: Time
be: Час
    у кантэксце: datetime

en: Provides support for importing into date fields with the Migrate module.
be: Забяспечвае падтрымку для імпарта палёў даты з модулем Migrate.

en: This content type is used for demonstrating and testing migration into Date fields.
be: Гэты тып зместу выкарыстоўваецца для паказу і тэставання пераносу ў палі Date.

en: Date Migration Example
be: Прыклад Пераносу Даты

en: E.g., @date
be: Напр., @date

en: <p>The Date Popup module allows for manual time entry or use of a jQuery timepicker plugin. The Date module comes with a default jQuery timepicker which is already installed. The module also supports a dropdown timepicker that must be downloaded separately. The dropdown timepicker will not appear as an option until the code is available in the libraries folder. If you do not want to use a jQuery timepicker, you can choose the "Manual time entry" option below and users will get a regular textfield instead.</p>
be: <p>Модуль Date Popup дазваляе ўручную ўводзіць час ці выкарыстоўваць jQuery плагін календара па выбару дат. Модуль Date пастаўляецца з прадвызначаным jQuery календаром па выбару дат, які ўжо ўсталяваны. Модуль таксама падтрымлівае выплыўны каляндар па выбару дат, які мусіць быць асобна спампаваны. Выплыўны каляндар па выбару дат не будзе паказвацца як опцыя, пакуль код даступны ў папцы бібліятэкі. Калі вы не жадаеце выкарыстоўваць jQuery каляндар па выбару дат, ніжэй вы можаце выбраць опцыю "Ручнога ўводу часу", і карыстальнікі атрымаюць звычайнае тэставае поле.</p>

en: Use dropdown timepicker
be: Выкарыстоўваць выплыўны каляндар па выбару дат

en: <p>To install the dropdown timepicker, create a <code>!directory</code> directory in your site installation. Then visit <a href="@download">@download</a>, download the latest copy and unzip it. You will see files with names like jquery.timepicker-1.1.2.js and jquery.timepicker-1.1.2.css. Rename them to jquery.timepicker.js and jquery.timepicker.css and copy them into <code>!directory</code>.</p>
be: <p>Каб усталяваць выплыўны каляндар па выбару дат, стварыце <code>!directory</code> каталог ва ўсталёўцы вашага сайта. Затым наведайце <a href="@download">@download</a>, спампуйце апошнюю версію і распакуйце яе. Вы ўбачыце файлы з назвамі накшталт jquery.timepicker-1.1.2.js і jquery.timepicker-1.1.2.css. Пераназавіце іх на jquery.timepicker.js і jquery.timepicker.css ды скапіруйце ў <code>!directory</code>.</p>

en: <p>The Date Popup calendar includes some css for IE6 that breaks css validation. Since IE 6 is now superceded by IE 7, 8, and 9, the special css for IE 6 has been removed from the regular css used by the Date Popup. If you find you need that css after all, you can add it back in your theme. Look at the way the Garland theme adds special IE-only css in in its page.tpl.php file. The css you need is:</p>
be: <p>Каляндар Date Popup уключае некаторы css для IE6, які ламае css сцвярджэнне. Зараз IE 6 заменены IE 7, 8 і IE 8,  і асаблівы css для IE 6 быў перанесены са звычайнага css, які выкарыстоўваецца Date Popup. Калі пасля вы знаходзіце, што вам неабходны гэты css, вы можаце дадаць яго назад у сваю тэму. Зірнуць, як тэма Garland дадае асаблівы толькі IE css у свой файл page.tpl.php. Сss, які вам неабходны:</p>

en: Display a matching second date field as a 'End date'.
be: Паказаць другое адзначанае поле дат як "Дату Заканчэння"

en: The content type name must be no more than 12 characters long when using it to create a calendar and blocks.
be: Назва тыпу змесціва павінна быць не больш за 12 сімвалаў, пры стварэнні каляндара ці блокаў.

en: The field name must be no more than 26 characters long.
be: Імя поля павінна быць не больш за 26 сімвалаў.

en: @label -  start date (!name)
be: @label -  дата пачатку (!name)

en: @label -  start date
be: @label -  дата пачатку

en: @label - end date (!name:!column)
be: @label - дата заканчэння (!name:!column)

en: @label - end date:!column
be: @label - дата заканчэння:!column

en: Page by date
be: Старонка па даце

en: Page using the value of a date field.
be: Пранумераваць старонкі, карыстаючыся значэннем поля даты.

en: Select one or more date fields to filter with this argument.
be: Выбраць адно ці болей палёў, каб адфільтраваць гэты аргумент.

en: Add multiple value identifier
be: Дадаць множны ідэнтыфікатар значэння

en: Dates to compare
be: Даты для параўнання

en: Start/End date range
be: Дыяпазон даты Пачатку/Заканчэння

en: Only this field
be: Толькі гэта поле

en: If selected the view will check if any value starting with the 'Start' date and ending with the 'End' date matches the view criteria. Otherwise the view will be limited to the specifically selected fields. Comparing to the whole Start/End range is the recommended setting when using this filter in a Calendar. When using the Start/End option, it is not necessary to add both the Start and End fields to the filter, either one will do.
be: Абраны від,які адпаведны крытэрыям віда, будзе правяраць, ці пачынаецца значэнне з даты "Пачатку" і ці сканчываецца датай "Заканчэння". У адваротным выпадку, від будзе  абмяжоўвацца спецыяльна абранымі палямі. Параўноўвая з цэлым дыяпазонам Пачатку/Заканчэння, гэтыя наладкі больш падыходзяць да іх выкарыстоўвання ў Каляндары. Пры выкарыстоўванні опцыі Пачатак/Заканчэнне вам не патрэбна дадаваць к фільтру абодва палі Пачатку і Заканчэння, аднаго будзе дастаткова.

en: Add an identifier to the view to show which multiple value date fields meet the filter criteria. Note: This option may introduce duplicate values into the view. Required when using multiple value fields in a Calendar or any time you want the node view of multiple value dates to display only the values that match the view filters.
be: Дадаць ідэнтыфікатар да прагляду для паказу палёў з множнымі значэннямі даты адпавядаючых крытэрыю фільтра. Заўвага: Гэта опцыя можа дадаць паўтаральныя значэнні да прагляду. Неабходна калі выкарыстоўваюцца палі з множнымі значэннямі ў Календары ці у любым другім разе, калі Вы жадаеце праглядзець толькі тыя значэнні якія адпавядаюць крытэрыю прагляду.

en: Date selection form element
be: Элемент формы выбара даты

en: Filter granularity
be: Узроўні фільтра

en: Relative start date
be: Адносная дата пачатку

en: Relative end date
be: Адносная дата заканчэння

en: Relative dates are computed when the view is displayed. Examples: now, now +1 day, 12AM today, Monday next week. <a href="@relative_format">More examples of relative date formats in the PHP documentation</a>.
be: Адносныя даты вылічваюцца падчас адлюстравання прадстаўлення. Прыклады: зараз, +1 дзень ад бягучага, поўдзень, Панядзелак наступнага тыдня. <a href="@relative_format">Больш прыкладаў адносных фарматаў даты - у дакументацыі PHP</a>.

en: Relative start date not specified.
be: Адносная дата пачатку не вызначана

en: Relative end date not specified.
be: Адносная  дата заканчэння не вызначана

en: Relative date not specified.
be: Адносная  дата не вызначана

en: Position: @position, format: @format.
be: Пазіцыя: @position, фармат: @format.

en: This pager works together with a Date or Content date field contextual filter. If a Date filter has been added to the view, this pager will provide back/next paging to match the granularity of that filter (i.e. paging by year, month, week, or day). The filter must also be configured to use a DATE default value. If there is no Date contextual filter on this view, or if it has not been set to use a default date, the pager will not appear.
be: Гэты гартальнік працуе з кантэкставым фільтрам па полі Date ці  Content.  Калі фільтр па полі Date быў даданы да прагляду, гартальнік будзе забяспечваць  перагортванне для супадзення розных узроўняў гэтага фільтра (напрыклад, выбар  па году, месяцу, тыдні ці дні). Фільтр павінен быць наладжаны для выкарыстання прадвызначанага значэння  DATE. Калі няма кантэкставага фільтра па полі Date ў гэтым праглядзе, ці ён не быў наладжан для выкарыстання прадвызначанай даты, навігатар не ўзнікне.

en: Date identifier
be: Ідэнтыфікатар даты

en: The query identifier to use when fetching date data from in the URL. Note that if you have more than one display in the same view that uses the date pager (like a page and a block), the pager id must be different for each one or both will change when the pager value changes.
be: Карыстайцеся запытам ідэнтыфікатара пры выбарцы дадзеных з даты ў URL. Звярніце ўвагу на тое, што калі ў вас адкрыта больш за адзін  дысплэй ў адным акенцы, якое выкарыстоўвае гартальнік дат(як старонка и блок), гартальнік id  павінен быць розным для кожнага, альбо змянняцца для усіх, калі змяняецца значэнне гартальніка старонкі.

en: Where to place the date pager, on the top, bottom, or both top and bottom of the content.
be: Куды размясціць гартальнік даты: наверсе, унізе ці адначасова і наверсе, і ўнізе.

en: Link format
be: Фармат спасылкі
