Open Deals Drupal Distribution (7.x-1.0-beta10) - en to fi translation catalogue (41 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Submit
fi: Lähetä

en: Content
fi: Sisältö

en: Value
fi: Arvo

en: Article
fi: Artikkeli

en: Tags
fi: Tagit

en: Image
fi: Kuva

en: Help
fi: Ohje

en: Top
fi: Ylhäällä

en: type
fi: tyyppi

en: Site
fi: Sivusto

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Location
fi: Sijainti

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: End Date
fi: Päättymispäivä

en: Stock
fi: Varasto

en: Store
fi: Kauppa

en: Navigation
fi: Navigaatio

en: Order
fi: Järjestys

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Days
fi: Päivät

en: Sidebar
fi: Sivupalkki

en: Hours
fi: Tunnit

en: Coupon
fi: Kuponki

en: Discount
fi: Alennus

en: Product
fi: Tuote

en: Webform
fi: Verkkolomake

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
fi: Luo uusi lomake tai kysely. Lähetettyjen lomakkeiden tulokset ja tilastot tallennetaan ja ovat siihen oikeutettujen käyttäjien nähtävillä.

en: types
fi: tyypit

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: Sales
fi: Myynti

en: Main menu
fi: Päävalikko

en: Line item
fi: Tuoterivi

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
fi: <em>Päävalikkoa</em> käytetään usein esittämään sivuston pääalueet, valikko esitetään usein esimerkiksi navigointipalkin yläpuolella.

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fi: Käytä <em>perussivuja</em> staattiseen sisältöösi kuten esimerkiksi "Tietoa meistä" sivu.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
fi: Syötä pilkuilla eroteltu lista sanoista jotka kuvaavat sisältöäsi.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
fi: Käytä <em>artikkeleita</em> aikasensitiiviselle sisällölle kuten uutiset, lehdistötiedotteet tai blogipostit.

en: Upload an image to go with this article.
fi: Lataa artikkeliin liittyvä kuva.
