Open Deals Drupal Distribution (7.x-1.0-beta17) - en to tr translation catalogue (39 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Submit
tr: Gönder

en: Content
tr: İçerik

en: Value
tr: Değer

en: Article
tr: Makale

en: Tags
tr: Etiketler

en: Support
tr: Destek

en: Image
tr: Resim

en: Help
tr: Yardım

en: Top
tr: En üst

en: type
tr: tür

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Location
tr: Konum

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: End Date
tr: Bitiş Tarihi

en: Stock
tr: Stok

en: Store
tr: Mağaza

en: Navigation
tr: Gezinti

en: Order
tr: Sıralama

en: Features
tr: Özellikler

en: Days
tr: Günler

en: Sidebar
tr: Kenar Çubuğu

en: Hours
tr: Saat

en: Discount
tr: İndirim

en: Product
tr: Ürün

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
tr: Kullanıcılarınızın erişebileceği yeni bir form veya anket oluşturun. Gönderilerin sonuçları, istatistikleri ayrıcalıklı kullanıcılar için erişilebilir halde olacaktır.

en: types
tr: tipler

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Main menu
tr: Ana menü

en: Footer Bottom
tr: Altbilgi Altı

en: Highlight
tr: Vurgulu

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
tr: Bir çok sitede kullanılan ve genellikle üst gezinti menüsünde bulunan <em>Ana</em> menü sitenin ana bölümlerini gösterir.

en: Basic page
tr: Temel sayfa

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
tr: <em>Temel sayfa</em>ları, 'Hakkımızda' sayfası gibi sabit içerikler için kullanın.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
tr: İçeriğinizi açıklamak için virgülle ayrılmış bir sözcük listesi girin.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
tr: <em>Makale</em>leri haber, basın açıklaması, ağ günlüğü (blog) gönderisi gibi zamana duyarlı içerikler için kullanın.

en: Upload an image to go with this article.
tr: Bu yazıyla birlikte yayınlanacak bir resim yükleyin.
