Open Deals Drupal Distribution (7.x-1.0-beta18) - en to uk translation catalogue (48 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Submit
uk: Надіслати

en: Content
uk: Вміст

en: Value
uk: Значення

en: Article
uk: Стаття

en: Tags
uk: Теґи

en: Support
uk: Підтримка

en: Image
uk: Зображення

en: Help
uk: Довідка

en: Top
uk: Зверху

en: type
uk: тип

en: Site
uk: Сайт

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Location
uk: Місце розташування

en: Sold out
uk: Розпроданий

en: Details
uk: Подробиці

en: End Date
uk: Кінцева дата

en: Stock
uk: Товарні запаси

en: Store
uk: Магазин

en: Navigation
uk: Навіґація

en: Order
uk: Послідовність

en: Features
uk: Властивості

en: Days
uk: Дні(в)

en: Sidebar
uk: Панель

en: Hours
uk: Годин(и)

en: Coupon
uk: Номінальний дохід

en: Discount
uk: Знижка

en: Product
uk: Товар

en: Webform
uk: Вебформа

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
uk: Створіть нову форму або опитувача. Результати заповнення й статистика будуть записані й передані для перегляду користувачам з відповідними правами доступу.

en: types
uk: типи

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Sales
uk: Продажі

en: Main menu
uk: Головне меню

en: Footer Bottom
uk: Низ нижнього колонтитула

en: Line item
uk: Позиція обліку

en: Highlight
uk: Підсвітити

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
uk: <em>Головне</em> меню використовується на більшості сайтів для доступу до його основних розділів і найчастіше знаходиться у верхній навігаційній панелі.

en: Basic page
uk: Проста сторінка

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
uk: <em>Прості сторінки</em> використовуються для розміщення незмінюваного вмісту на кшталт сторінки 'Про нас'.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
uk: Введіть слова розділені комою для опису вашого матеріалу.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
uk: <em>Статті</em> використовуються для чутливих до дати публікації матеріалів на зразок новин, пресрелізів чи дописів до блоґу.

en: Footer Top
uk: Верх нижнього колонтитула

en: Upload an image to go with this article.
uk: Відвантажити зображення до цієї статті.

en: Commerce (contrib)
uk: Торгівля (внесені)

en: You save
uk: Ваша знижка
