Open Deals Drupal Distribution (7.x-1.0-beta8) - en to mr translation catalogue (239 entries)

en: Home
mr: स्वगृह

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: select
mr: निवडा

en: Pages
mr: पाने

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: Reset to defaults
mr: मुळरुपात करा

en: enable
mr: समर्थ

en: context
mr: संदर्भ

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: approve
mr: स्वीकृत

en: E-mail
mr: विरोप (E-mail)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: घटक

en: Transaction ID
mr: व्यवहार क्रमांक

en: Value
mr: किंमत

en: Totals
mr: एकूण

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Email address
mr: ईमेल पत्ता

en: Private
mr: खाजगी

en: Group
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: Replies
mr: प्रतिसाद

en: Closed
mr: बंद

en: List
mr: यादी

en: Actions
mr: कृती

en: Confirm
mr: नक्की करा

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Read more
mr: अधिक वाचा

en: more
mr: आणखी

en: Enable
mr: समर्थ

en: Disable
mr: असमर्थ

en: Article
mr: लेख

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Administration
mr: व्यवस्थापन

en: footer
mr: तळ

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: Currency
mr: चलन

en: Priority
mr: अग्रक्रम

en: More
mr: अधिक

en: Quantity
mr: प्रमाण

en: On
mr: वर

en: For
mr: च्या साठी

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Home page
mr: मुखपृष्ठ

en: view
mr: दाखवा

en: all
mr: सर्व

en: File
mr: फाईल

en: Advanced options
mr: प्रगत पर्याय

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Size
mr: माप

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Number
mr: अंक

en: Message
mr: संदेश

en: User edit form
mr: वापरकर्ता संपादन अर्ज

en: User contact form
mr: वापरकर्ता संपर्क अर्ज

en: Country
mr: देश

en: Weight
mr: मुल्य

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Center
mr: मध्य

en: Types
mr: प्रकार

en: Hierarchy
mr: पदक्रम

en: Multiple
mr: अनेक

en: Required
mr: आवश्यक

en: Depth
mr: खोल

en: none
mr: काहीच नाही

en: Category
mr: वर्ग

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Import
mr: आयात

en: Book
mr: पुस्तक

en: Export
mr: निर्यात

en: General settings
mr: सामान्य संरचना

en: Back
mr: मागे

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Help
mr: मदत

en: False
mr: चूक

en: Font
mr: मुद्रावर्ग

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Summary
mr: संक्षेप

en: Update
mr: अपडेट

en: Small
mr: लहान

en: Large
mr: मोठे

en: Sunday
mr: रवीवार

en: Monday
mr: सोमवार

en: Tuesday
mr: मंगळवार

en: Wednesday
mr: बुधवार

en: Thursday
mr: गुरुवार

en: Friday
mr: शुक्रवार

en: Saturday
mr: शनीवार

en: Core
mr: मूळ

en: Time
mr: वेळ

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: View
mr: बघा

en: Format
mr: रचना

en: Path
mr: रस्ता

en: Manage
mr: व्यवस्थापन

en: Display
mr: दाखवा

en: Node type
mr: धाग्याचा प्रकार

en: results
mr: परिणाम

en: search
mr: शोधा

en: The username %name does not exist.
mr: %name हे सदस्य नाम अस्तीत्वात नाही

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: Text
mr: अक्षर

en: 1 hour
mr: एक तास

en: Total
mr: एकूण

en: Picture
mr: चित्र

en: type
mr: प्रकार

en: User
mr: सदस्य

en: action
mr: कृती

en: Error
mr: तृटी

en: Options
mr: विकल्प

en: Contact
mr: संपर्क

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Are you sure you want to delete %title?
mr: तुम्हाला खात्री आहे का हे %title मिटवायचा आहे ?

en: Update options
mr: अपडेट पर्याय

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Page
mr: पान

en: Site name
mr: साइट चा नाव

en: Never
mr: कधीही नाही

en: Selected
mr: निवडलेले

en: To
mr: प्रति:

en: From
mr: कडून

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Hostname
mr: होस्टनेम

en: Published
mr: प्रकाशीत

en: Signature
mr: हस्ताक्षर

en: Filter
mr: गाळणी

en: Location
mr: स्थळ

en: Log message
mr: आवागमन सुचना

en: Poll duration
mr: मतचाचणीचा कालावधी

en: E-mail address
mr: ई-मेल पत्ता

en: Message type
mr: संदेशाचा प्रकार

en: Is less than
mr: च्या पेक्षा कमी

en: Is less than or equal to
mr: च्या पेक्षा कमी किंवा समान

en: Is equal to
mr: समान

en: Is greater than or equal to
mr: च्या पेक्षा जास्त किंवा समान

en: Is greater than
mr: च्या पेक्षा जास्त

en: Is not equal to
mr: च्या पेक्षा समान नाही

en: Conditions
mr: अटी

en: Normal
mr: साधारण

en: configure
mr: कॊनफ़ीगर

en: %time ago
mr: %time पूर्वी

en: Sold out
mr: विकले गेले

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: 1 day
mr: १ दिवस

en: 1 year
mr: १ वर्ष

en: Maximum
mr: जास्तीतजास्त

en: Month
mr: महिना

en: Price
mr: किंमत

en: Customer
mr: ग्राहक

en: Unlimited
mr: अमर्यादित

en: Address
mr: पत्ता

en: State
mr: राज्य

en: Owner
mr: मालक

en: Store
mr: दुकान

en: General
mr: साधारण

en: Method
mr: पद्धत(Method)

en: Day
mr: दिवस

en: January
mr: जानेवारी

en: February
mr: फेब्रुवारी

en: March
mr: मार्च

en: April
mr: एप्रिल

en: May
mr: मे

en: June
mr: जून

en: July
mr: जूलै

en: August
mr: ऑगस्ट

en: September
mr: स्पटेंबर

en: October
mr: ओक्टोंबर

en: November
mr: नोव्हेंबेर

en: December
mr: डिसेंबर

en: Navigation
mr: आवागमन

en: User login
mr: सदस्य आगमन

en: Referrer
mr: शिफारसदार

en: Exists
mr: अस्तित्वात

en: Save changes
mr: बदल संरक्षित करा

en: Anonymous
mr: अज्ञात

en: Optional
mr: पर्यायी

en: Recent comments
mr: नव्या प्रतिक्रिया

en: Random
mr: अननुक्रमाने

en: Position
mr: स्थान

en: reply
mr: प्रतिसाद

en: You have to specify a valid date.
mr: तुम्ही योग्य दिनांक देणे गरजेचे आहे.

en: English
mr: इंग्लीश

en: Search results
mr: शोध परिणाम

en: Your search yielded no results
mr: तुमच्या शोधातून कसलेच निष्पण्ण झाले नाही.

en: Deleted
mr: मिटवले गेले

en: Languages
mr: भाषा

en: Publishing options
mr: प्रकाशित करण्यासाठीचे पर्याय

en: Days
mr: दिवस

en: Hours
mr: तास

en: Site information
mr: साइट ची माहिती

en: Blocked
mr: प्रतिबंधीत

en: Results
mr: निकाल

en: open
mr: सुरु

en: Forums
mr: चर्चा

en: Not published
mr: अप्रकाशित

en: Color scheme
mr: रंग संगती

en: comment
mr: प्रतिक्रिया

en: date
mr: दिनांक

en: Every
mr: प्रत्येक

en: Publish
mr: प्रकाशित

en: Book navigation
mr: पुस्तक वाहिणी

en: Add comment
mr: टिप्पणी द्या

en: !a comments per page
mr: !a प्रतिक्रिया प्रत्येक पानावर

en: Account information
mr: खाते सुचना

en: Account
mr: खाते

en: After saving a new comment
mr: नवीन टिप्पणी सौरक्षित केल्यानंतर

en: After deleting a comment
mr: टिप्पणी मिटवल्यानंतर

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
mr: चुकीची कृती केल्या गेली आहे. कृपया व्यवस्थापकांशी संपर्क साधावा.

en: form
mr: अर्ज

en: Current date
mr: आजची तारीख

en: Min
mr: किमान

en: And max
mr: आणि कमाल

en: And
mr: आणि

en: has word
mr: शब्द आहे

en: Contains all words
mr: सर्व शब्द समाविष्ट

en: Poll
mr: कौल

en: Contact form
mr: संपर्क अर्ज

en: Illegal choice %choice in %name element.
mr: चुकीची निवड %choice मधे %name नावाने.

en: Search form
mr: शोध
