Open Deals Drupal Distribution (7.x-1.20) - en to fa translation catalogue (37 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Submit
fa: ثبت

en: Content
fa: محتوا

en: Value
fa: مقدار

en: Article
fa: مقاله

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Support
fa: پشتیبانی

en: Image
fa: تصویر

en: Help
fa: راهنما

en: Top
fa: بالا

en: type
fa: نوع

en: Site
fa: سایت

en: Header
fa: سربرگ

en: Location
fa: مکان

en: Details
fa: جزئیات

en: End Date
fa: تاریخ پایان

en: Stock
fa: موجودی

en: Store
fa: فروشگاه

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Order
fa: سفارش

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: Hours
fa: ساعت

en: Discount
fa: تخفیف

en: Product
fa: محصول

en: Webform
fa: فرم ساز

en: types
fa: انواع

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: Line item
fa: آیتم سطر

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
fa: منوی <em>اصلی</em> در بسیاری از سایت‌ها برای نمایش بخش‌های اصلی سایت و اغلب در نوار پیمایش فوقانی سایت کاربرد دارد.

en: Basic page
fa: صفحه ساده

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fa: از <em>صفحات ساده</em> برای محتوای ایستا مانند صفحه «درباره ما» استفاده کنید.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
fa: لیستی با کام از هم جدا شده از کلمات برای توضیح محتوای خود وارد کنید.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
fa: از <em>مقالات</em> برای محتوای وابسته به زمان مانند اخبار, اعلامیه‌های مطبوعاتی، و مطالب وبلاگ استفاده کنید.

en: Upload an image to go with this article.
fa: بارگذاری یک تصویر برای قرارگیری در این مقاله
