Open Deals Drupal Distribution (7.x-1.22) - en to nn translation catalogue (1541 entries)

en: Home
nn: Heim

en: User interface
nn: Brukargrensesnitt

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Next
nn: Neste

en: user
nn: brukar

en: Pages
nn: Sider

en: Save configuration
nn: Lagre oppsett

en: Reset to defaults
nn: Sette tilbake til standard

en: delete
nn: slett

en: Create a new user account.
nn: Lag ny brukarkonto

en: Request new password via e-mail.
nn: Be om nytt passord via e-post

en: E-mail
nn: E-post

en: Delete
nn: Slett

en: Submit
nn: Legg inn

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Content
nn: Innhald

en: Username
nn: Brukarnamn

en: content
nn: innhald

en: Development
nn: Utvikling

en: Group
nn: Gruppe

en: Author
nn: Forfattar

en: Replies
nn: Svar

en: Closed
nn: Stengt

en: yes
nn: ja

en: List
nn: Liste

en: Subject
nn: Emne

en: Actions
nn: Handlingar

en: disabled
nn: gjer utilgjengeleg

en: Confirm
nn: Stadfest

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Remove
nn: Fjern

en: Description
nn: Beskriving

en: Language
nn: Språk

en: Read more
nn: Les meir

en: RSS feed
nn: RSS-kjelde

en: more
nn: meir

en: Explanation or submission guidelines
nn: Forklaring eller retningslinjer.

en: Article
nn: Artikkel

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Administration
nn: Administrasjon

en: footer
nn: Botntekst

en: Comments
nn: Kommentarar

en: More
nn: Meir

en: not verified
nn: ikke verifisert

en: Quantity
nn: Mengd

en: Last updated
nn: Sist oppdatert

en: On
nn: På

en: new
nn: ny

en: error
nn: feil

en: Block title
nn: Blokkoverskrift

en: The title of the block as shown to the user.
nn: Overskrift for blokken slik den visast for brukaren.

en: Taxonomy
nn: Taksonomi

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Content types
nn: Innhaldstyper

en: Homepage
nn: Heimeside

en: Categories
nn: Kategoriar

en: Download
nn: Last ned

en: Version
nn: Versjon

en: view
nn: vis

en: updated
nn: oppdatert

en: Overview
nn: Oversikt

en: File information
nn: Filinformasjon

en: File
nn: Fil

en: Advanced options
nn: Avanserte innstillingar

en: Edit
nn: Rediger

en: Date
nn: Dato

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: None
nn: Ingen

en: Display settings
nn: Visningsinnstillingar

en: This action cannot be undone.
nn: Denne handlinga kan ikkje gjerast om.

en: Message
nn: Melding

en: No log messages available.
nn: Ingen loggmeldingar er tilgjengelege.

en: Password
nn: Passord

en: - None -
nn: - Ingen -

en: Country
nn: Land

en: Weight
nn: Vekt

en: The configuration options have been saved.
nn: Oppsettet er lagra.

en: Link
nn: Lenke

en: Image
nn: Bilete

en: Help text
nn: Hjelpetekst

en: Required
nn: Påkrevd

en: Parent
nn: Opp eit nivå

en: Parents
nn: Overordna

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
nn: Sider på eit gitt nivå er sortert først etter vekt og deretter etter tittel

en: none
nn: ingen

en: Category
nn: Kategori

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Add category
nn: Legg til kategori

en: Name
nn: Namn

en: edit container
nn: rediger behaldar

en: edit
nn: endre

en: No categories available.
nn: Ingen kategoriar tilgjengeleg.

en: ‹
nn: <

en: Go to previous page
nn: Gå til forrige side

en: up
nn: opp

en: Go to parent page
nn: Gå til den overordna sida

en:  ›
nn:  >

en: Go to next page
nn: Gå til neste side

en: Import
nn: Importer

en: Book
nn: Bok

en: Export
nn: Eksporter

en: Back
nn: Attende

en: Field
nn: Felt

en: Outline
nn: Innhaldsregister

en: header
nn: Topptekst

en: Label
nn: Etikett

en: Preview
nn: Førehandsvis

en: Save
nn: Lagre

en: Session opened for %name.
nn: Økt opna for %name.

en: Help
nn: Hjelp

en: Default
nn: Standard

en: Summary
nn: Samandrag

en: Update
nn: Oppdater

en: Sunday
nn: Søndag

en: Monday
nn: Måndag

en: Tuesday
nn: Tysdag

en: Wednesday
nn: Onsdag

en: Thursday
nn: Torsdag

en: Friday
nn: Fredag

en: Saturday
nn: Laurdag

en: Time
nn: Tid

en: View
nn: Sjå på

en: History
nn: Historikk

en: Path
nn: Sti

en: Vocabularies
nn: Vokabular

en: Modules
nn: Modular

en: edit forum
nn: rediger forum

en: Forum name
nn: Forumnamn

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
nn: Er du sikker på at du ønskjer å slette forumet %name?

en: Advanced settings
nn: Avanserte innstillingar

en: results
nn: resultat

en: search
nn: søk

en: never
nn: aldri

en: mail
nn: e-post

en: Event
nn: Hending

en: Updated
nn: Oppdatert

en: actions
nn: handlingar

en: aggregator
nn: nyheitsinnsamlar

en: read more
nn: les meir

en: Update interval
nn: Oppdateringsintervall

en: The fully-qualified URL of the feed.
nn: Heile URL-adressa til nyheitskjelda

en: Add forum
nn: Legg til forum

en: Timestamp
nn: Tidspunkt

en: Keywords
nn: Nøkkelord

en: Preview comment
nn: Førehandsvis kommentar

en: Advanced search
nn: Avansert søk

en: You are not authorized to access this page.
nn: Du har ikkje høve til å sjå denne sida.

en: Attachment
nn: Vedlegg

en: Upload
nn: Last opp

en: Picture
nn: Bilete

en: Find content
nn: Finn innhald

en: Database type
nn: Databasetype

en: User
nn: Brukar

en: action
nn: handling

en: Continue
nn: Hald fram

en: Configure
nn: Konfigurer

en: file
nn: fil

en: Error
nn: Feil

en: Contact
nn: Kontakt

en: no
nn: nei

en: Created
nn: Laga

en: Create
nn: Lag

en: Are you sure you want to delete %title?
nn: Er du sikker på at du vil slette %title?

en: Save categories
nn: Lagre kategoriar

en: Parent item
nn: Overordna element

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
nn: Valfritt. I menyen vil lettare element bli prioritera mot toppen, medan tunge element blir plassera lenger ned.

en: Add child page
nn: Legg til underside

en: Printer-friendly version
nn: Sjå utskriftsvenleg utgåve

en: Update options
nn: Val for oppdatering

en: Remove from outline
nn: Fjern frå innhaldsregister

en: Unknown export format.
nn: Ukjent eksportformat.

en: All
nn: Alle

en: hours
nn: timar

en: days
nn: dagar

en: Active
nn: Aktiv

en: Last post
nn: Siste innlegg

en: Submit @name
nn: Send inn @name

en: Access denied
nn: Ingen tilgong

en: Year
nn: År

en: Date format
nn: Datoformat

en: Add content
nn: Legg til innhald

en: Block
nn: Blokk

en: Add block
nn: Lag blokk

en: Page
nn: Nettside

en: 1 hour | @count hours
nn[0]: 1 time
nn[1]: @count timar

en: 1 day | @count days
nn[0]: 1 dag
nn[1]: @count dagar

en: Configuration saved.
nn: Oppsettet er lagra.

en: Site name
nn: Namn på nettstaden

en: Good
nn: God

en: php
nn: PHP

en: Off
nn: Av

en: Available updates
nn: Tilgjengelege oppdateringar

en: Never
nn: Aldri

en: Your changes have been saved.
nn: Endringane vart lagra

en: Up to date
nn: Oppdatert

en: Header
nn: Topptekst

en: Left sidebar
nn: Venstre sidestolpe

en: Right sidebar
nn: Høgre sitestolpe

en: Footer
nn: Botntekst

en: Recipients
nn: Mottakarar

en: Selected
nn: Valgt

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
nn: Sett denne til <em>Ja</em> dersom du ønskjer at denne kategorien skal bli valgt som standard.

en: You must enter a category.
nn: Du må velje ein kategori.

en: Are you sure you want to delete %category?
nn: Er du sikker på at du vil slette %category?

en: Category %category has been deleted.
nn: Kategorien %category har blitt sletta.

en: Your name
nn: Namnet ditt

en: Your e-mail address
nn: E-postadressa di

en: Send e-mail
nn: Send e-post

en: You must select a valid category.
nn: Du må velje ein gyldig kategori.

en: You must enter a valid e-mail address.
nn: Du må oppgje ei gyldig e-post adresse.

en: To
nn: Til

en: From
nn: Frå

en: Custom
nn: Tilpassa

en: Roles
nn: Roller

en: Comment
nn: Kommentar

en: Hostname
nn: Tenarnamn

en: Published
nn: Publisert

en: Signature
nn: Signatur

en: Filter
nn: Filtrer

en: Location
nn: Stad

en: Title field label
nn: Etikett for tittelfeltet

en: Promoted to front page
nn: Flytta fram til framsida

en: Sticky at top of lists
nn: Satt til toppen av lista

en: Revisions
nn: Utgåver

en: Log message
nn: Loggmelding

en: Poll duration
nn: Varigheit på avstemminga

en: E-mail address
nn: E-postadresse

en: Time zone
nn: Tidssone

en: Severity
nn: Alvorlighetsgrad

en: Field name
nn: Feltnamn

en: Fields
nn: Felt

en: Contains
nn: Inneheld

en: Does not contain
nn: Ikkje inneheld

en: Is less than or equal to
nn: Er mindre enn eller lik

en: Is equal to
nn: Er lik

en: Is greater than or equal to
nn: Er større enn eller lik

en: Is not equal to
nn: Er ulik

en: Vote
nn: Stem

en: RSS - blogs
nn: RSS - bloggar

en: Mode
nn: Modus

en: OPML feed
nn: OPML-nyheitskjelde

en: configure
nn: konfigurer

en: Number of news items in block
nn: Antal nyheitar i blokka

en: View this feed's recent news.
nn: Vis siste nyheitar frå denne nyheitskjelda.

en: View this category's recent news.
nn: Vis siste nyheitar i kategorien.

en: Feed overview
nn: Nyheitskjelde oversikt

en: Items
nn: Element

en: Last update
nn: Siste oppdatering

en: Next update
nn: Neste oppdatering

en: %time ago
nn: %time sidan

en: %time left
nn: %time igjen

en: remove items
nn: fjern element

en: update items
nn: oppdater element

en: Category overview
nn: Kategorioversikt

en: Categorize
nn: Kategoriser

en: The categories have been saved.
nn: Kategoriane er lagra.

en: Updated:
nn: Oppdatert:

en: %age old
nn: %age gamal

en: %ago ago
nn: %ago sidan

en: Authored by
nn: Skrive av

en: The feed %feed has been updated.
nn: Nyheitskjelda %feed vart oppdatera.

en: Feed %feed deleted.
nn: Nyheitskjelda %feed er sletta.

en: The feed %feed has been deleted.
nn: Nyheitskjelda %feed er sletta.

en: Feed %feed added.
nn: Nyheitskjelda %feed er lagt til.

en: The feed %feed has been added.
nn: Nyheitskjelda %feed er lagt til.

en: The news items from %site have been removed.
nn: Nyheitene frå %site vart fjerna.

en: Performance
nn: Ytelse

en: This field is required.
nn: Dette feltet er påkrevd.

en: Plain text
nn: Rein tekst

en: Month
nn: Månad

en: Details
nn: Detaljar

en: Price
nn: Pris

en: Last reply
nn: Siste svar

en: Prev
nn: Forrige

en: Unlimited
nn: Uavgrensa

en: Address
nn: Adresse

en: Terms
nn: Termar

en: Code
nn: Kode

en: Payment
nn: Betaling

en: security
nn: sikring

en: Recent posts
nn: Nye innlegg

en: Day
nn: Dag

en: Table
nn: Tabell

en: Mon
nn: mån

en: Tue
nn: tys

en: Wed
nn: ons

en: Thu
nn: tor

en: Fri
nn: fre

en: Sat
nn: laur

en: Sun
nn: sun

en: January
nn: Januar

en: February
nn: Februar

en: March
nn: Mars

en: May
nn: Mai

en: June
nn: Juni

en: July
nn: Juli

en: October
nn: Oktober

en: December
nn: Desember

en: am
nn: formiddag

en: pm
nn: ettermiddag

en: Now
nn: No

en: Configuration
nn: Oppsett

en: !time ago
nn: !time sidan

en: Other
nn: Andre

en: Text color
nn: Tekstfarge

en: Navigation
nn: Navigering

en: Color
nn: Farge

en: Appearance
nn: Utsjånad

en: Repeat
nn: Repeter

en: Role
nn: Rolle

en: User login
nn: Brukarinnlogging

en: Log in
nn: Logg inn

en: Updated URL for feed %title to %url.
nn: Oppdaterte URL-en for %title til %url.

en: Blog
nn: Blogg

en: Jump to the first comment of this posting.
nn: Gå til fyrste kommentaren til dette innlegget.

en: Jump to the first new comment of this posting.
nn: Gå til den fyrste nye kommentaren til dette innlegget.

en: Add new comment
nn: Skriv ny kommentar

en: Add a new comment to this page.
nn: Legg til ny kommentar til denne sida.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
nn: Del dine tankar og meiningar om dette innlegget.

en: reset
nn: sett til standardverdi

en: String
nn: Streng

en: Users
nn: Brukarar

en: Not installed
nn: Ikkje installert

en: Choices
nn: Val

en: 1 vote | @count votes
nn[0]: 1 stemme
nn[1]: @count stemmer

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
nn: @site er under vedlikehald. Vi er snart tilbake. Takk for tålmodet.

en: Maximum length
nn: Maks lengde

en: Rows
nn: Rader

en: Save changes
nn: Lagre endringar

en: access denied
nn: tilgang nekta

en: Anonymous
nn: Anonym

en: Uninstall
nn: Avinstaller

en: Install
nn: Installer

en: Ascending
nn: Stigande

en: Descending
nn: Synkande

en: Arguments
nn: Argument

en: Filters
nn: Filter

en: Optional
nn: Valfri

en: Order
nn: Sorteringsval

en: Recent comments
nn: Nye kommentarar

en: Random
nn: Vilkårleg

en: Integer
nn: Heiltal

en: The comment and all its replies have been deleted.
nn: Kommentaren og alle svar har blitt sletta.

en: Basic settings
nn: Grunnleggjande innstillingar

en: Preformatted
nn: Førehandsformatera

en: Save settings
nn: Lagre innstillingar

en: reply
nn: svar

en: You have to specify a valid date.
nn: Du må spesifisere ein gyldig dato.

en: Server settings
nn: Tenarinnstillingar

en: City
nn: By

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: 1 new | @count new
nn[0]: 1 ny
nn[1]: @count nye

en: Default language
nn: Standard språk

en: Table prefix
nn: Tabellprefiks

en: Database username
nn: Databasebrukar

en: Database password
nn: Database-passord

en: Database name
nn: Databasenamn

en: Add user
nn: Legg til brukar

en: Authoring information
nn: Forfattarinformasjon

en: Authored on
nn: Skrive

en: Leave blank for %anonymous.
nn: La feltet vera tomt for å velge %anonymous.

en: Hidden
nn: Skjult

en: seconds
nn: sekundar

en: minute
nn: minutt

en: minutes
nn: minutt

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
nn: Skriv inn eit sidenamn på kvar linje som Drualsti. Tegnet '*' tyder ein joker (kan vera kva som helst). Eit døme er %blog for bloggsidene og %blog-wildcard for kvar brukar sin blogg. %front er framsida.

en: Arabic
nn: Arabisk

en: English
nn: Engelsk

en: French
nn: Fransk

en: Italian
nn: Italiensk

en: Spanish
nn: Spansk

en: Japanese
nn: Japansk

en: Korean
nn: Koreansk

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
nn: Skriv inn ei gyldig e-postadresse. Alle e-postar frå nettstaden vert sendt til denne adressa. E-postadressa vert ikkje offentliggjort, og brukast berre dersom du ynskjer å få tilsendt eit nytt passord eller nyheiter og oppdateringar via e-post.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
nn: Epostadressa %email er allereie registrert. <a href="@password">Har du gløymt passordet ditt?</a>

en: Remove items
nn: Fjern element

en: Allowed HTML tags
nn: HTML-kodar du kan bruke

en: Sources
nn: Kjelder

en: !title category latest items
nn: Siste nyheitar frå kategorien !title

en: !title feed latest items
nn: Siste nyheiter frå nyheitskjelda !title

en: The category %category has been updated.
nn: Kategorien %category er oppdatera.

en: Category %category deleted.
nn: Kategori %category sletta.

en: The category %category has been deleted.
nn: Kategorien %category er sletta.

en: Category %category added.
nn: Kategori %category lagt til.

en: The category %category has been added.
nn: Kategorien %category er lagt til.

en: aggregator - @title
nn: nyheitsinnsamlar - @title

en: 1 item | @count items
nn[0]: 1 element
nn[1]: @count element

en: menu
nn: meny

en: ‹ previous
nn: < forrige

en: next ›
nn: neste >

en: The update has been performed.
nn: Oppdatering gjennomført

en: View user profile.
nn: Sjå brukarprofil.

en: Upload picture
nn: Last opp bilete

en: Message:
nn: Melding:

en: Date/Time
nn: Dato/Klokkelsett

en: Language file
nn: Språkfil

en: published
nn: publisert

en: Show only users where
nn: Vis berre brukarar med

en: Member for
nn: Medlem i

en: @time ago
nn: @time sidan

en: Select all rows in this table
nn: Vel alle radene i denne tabellen

en: Deselect all rows in this table
nn: Ikkje vel nokon rader i denne tabellen

en: Search results
nn: Søkeresultat

en: Your search yielded no results
nn: Søket ditt ga ingen treff.

en: Front page
nn: Framside

en: Request new password
nn: Be om nytt passord

en: Deleted
nn: Sletta

en: Languages
nn: Språk

en: Topics
nn: Emner

en: Topic
nn: Emne

en: Edit menu
nn: Rediger meny

en: Publishing options
nn: Publiseringsval

en: Create new revision
nn: Lag ny utgåve

en: Locale settings
nn: Lokale innstillingar

en: Configure block
nn: Blokkinnstillingar

en: Site's time zone
nn: Websida's tidssone

en: Date's time zone
nn: Datoen's tidssone

en: No time zone conversion
nn: Ingen tidssonekonvertering

en: hour
nn: time

en: Jan
nn: jan

en: Feb
nn: feb

en: Mar
nn: mar

en: Apr
nn: apr

en: Jun
nn: jun

en: Jul
nn: jul

en: Aug
nn: aug

en: Sep
nn: sep

en: Oct
nn: okt

en: Nov
nn: nov

en: Dec
nn: des

en: Hour
nn: Time

en: Minute
nn: Minutt

en: Second
nn: Sekund

en: Select list
nn: Listevalg

en: Text field
nn: Tekstfelt

en: Long
nn: Lang

en: Short
nn: Kort

en: Posts
nn: Innlegg

en: Workflow
nn: Arbeidsflyt

en: None.
nn: Ingen.

en: Empty
nn: Tom

en: Path alias
nn: Sti-alias

en: Greater than
nn: Større enn

en: Less than
nn: Mindre enn

en: Log out
nn: Logg ut

en: Autocomplete taxonomy
nn: Autofullfør taksonomi

en: Send yourself a copy.
nn: Send ein kopi til deg sjølv.

en: Your message has been sent.
nn: Meldinga di er sent.

en: Create new account
nn: Lag ny konto

en: role
nn: rolle

en: Are you sure you want to delete the block %name?
nn: Er du sikker på at du vil slette blokken %name?

en: The block %name has been removed.
nn: Blokken %name er fjerna.

en: Info
nn: Informasjon

en: People
nn: Folk

en: add terms
nn: legg til stikkord

en: warning
nn: åtvaring

en: Last run !time ago
nn: Sist køyrd !time sidan

en: Site information
nn: Opplysningar om nettstaden

en: Blocked
nn: Blokkert

en: critical
nn: kritisk

en: View the list of polls on this site.
nn: Vis liste over avstemmingane på denne sida.

en: This table lists all the recorded votes for this poll. If anonymous users are allowed to vote, they will be identified by the IP address of the computer they used when they voted.
nn: Denne tabellen gir ei liste over alle stemmer i denne avstemminga. Om anonyme brukarar får stemme, vert dei identifisert ved hjelp av IP-adressa til datamaskina dei brukte ved avstemminga.

en: Syndicate
nn: Abonner på denne sida

en: Blogs
nn: Bloggar

en: Books
nn: Bøker

en: The feed from %site seems to be broken, due to an error "%error" on line %line.
nn: Nyheitskjelda frå %site ser ut til å vera øydelagd pga. «%error» på linje %line.

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error" on line %line.
nn: Nyheitskjelda frå %site ser ut til å vera øydelagd pga. «%error» på linje %line.

en: Forums
nn: Forum

en: view revisions
nn: sjå på tidligare utgåver

en: Revisions for %title
nn: Utgåver av %title

en: revert
nn: tilbakestill

en: Revision
nn: Utgåve

en: current revision
nn: denne utgåva

en: The specified passwords do not match.
nn: Passorda er ikkje like.

en: Session
nn: Økt

en: Track
nn: Spor

en: Permissions
nn: Rettar

en: Your settings have been saved.
nn: Innstillingane dine har vorte lagra

en: permission
nn: rett

en: Your vote was recorded.
nn: Stemma di er no registrert.

en: Link color
nn: Lenkefarge

en: Shopping cart
nn: Handlevogn

en: Product
nn: Vare

en: Products
nn: Varer

en: Total:
nn: Sum:

en: %type settings
nn: Innstillingar for %type

en: Not published
nn: Ikkje publisert

en: Menu settings
nn: Menyval

en: Color scheme
nn: Fargeskjema

en: Unformatted
nn: Ikkje formatert

en: Formats
nn: Format

en: %title has been deleted.
nn: %title har blitt sletta

en: details
nn: detaljar

en: Login attempt failed for %user.
nn: Innloggingsforsøk feila for %user.

en: image
nn: bilete

en: <Hidden>
nn: <Skjult>

en: Revision of %title from %date
nn: Utgåve av %title frå %date

en: Action '%action' added.
nn: Handling '%action' er lagt til

en: Remove orphaned actions
nn: Fjern avsondra handlingar

en: Themes
nn: Utsjånadsmal

en: JPEG quality
nn: JPEG-kvalitet

en: comment
nn: kommentar

en: Unpublished
nn: Upublisert

en: Delete comments
nn: Slett kommentarar

en: not published
nn: ikkje publisert

en: Published comments
nn: Publiserte kommentarar

en: !name field is required.
nn: !name feltet er påkrevd.

en: Comment settings
nn: Kommentarinnstillingar

en: sticky
nn: fast plass på toppen

en: Contact settings
nn: Kontaktinnstillingar

en: cancel
nn: avbryt

en: Reset password
nn: Tilbakestill passord

en: Processing
nn: Handsamar

en: Finished
nn: Ferdig

en: disable
nn: deaktiver

en: File upload error. Could not move uploaded file.
nn: Filopplastingsfeil. Kunne ikkje flytte den opplasta fila.

en: The specified date is invalid.
nn: Den oppgitte datoen er ugyldig.

en: Password strength:
nn: Passordstyrke:

en: Passwords match:
nn: Like passord:

en: Slogan
nn: Motto

en: Apply
nn: Bruk

en: Go to first page
nn: Gå til første side

en: Go to last page
nn: Gå til siste side

en: Go to page @number
nn: Gå til side @number

en: Enter the terms you wish to search for.
nn: Skriv inn søkeorda dine

en: Underlined
nn: Understreka

en: Tasks
nn: Oppgåver

en: Delete role
nn: Slett rolle

en: List menus
nn: Sjå menyar

en: English name
nn: Engelsk navn

en: Native name
nn: Verkeleg namn

en: Block description
nn: Beskriving av blokken

en: Blocks
nn: Blokkar

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
nn: Sett opp innhald som du vil skal visast i blokker på sidepaneler eller i andre regionar.

en: Delete block
nn: Slett blokk

en: Save blocks
nn: Lagre blokkar

en: The block settings have been updated.
nn: Blokkinstillingane er oppdatera.

en: '%name' block
nn: '%name' blokk

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
nn: La brukarane velge om denne blokken skal visast eller ikkje frå brukarens kontoinstillingar.

en: Show block for specific roles
nn: Vis blokken for enkelte roller

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
nn: Vis blokken bare for valgte rolle(r). Om du ikkje vel roller, vil blokken vera synleg for alle brukarar.

en: Show block on specific pages
nn: Vis blokken kun på spesifikke sider

en: Save block
nn: Lagre blokk

en: The block configuration has been saved.
nn: Konfigurasjon av blokken er lagra.

en: The block has been created.
nn: Blokken er oppretta.

en: Block body
nn: Innhaldet i blokken

en: The content of the block as shown to the user.
nn: Innhaldet i blokken slik den vert vist for brukarane.

en: Menus
nn: Menyar

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
nn: Gir administratorer tilgang til å redigere navigasjonsmenyen for hele siden

en: Add vocabulary
nn: Legg til ordforråd

en: A valid date is required for %title.
nn: Ein gyldig dato er påkrevd for %title.

en: Relative
nn: Relativ

en: Above
nn: Over

en: Within
nn: Innan

en: Every
nn: Kvar

en: Default time zone
nn: Standard tidssone

en: Add another item
nn: Legg til ei ny rad

en: Add existing field
nn: Legg til eksisternade felt

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
nn: Alt innhold du har att i dette feltet vil gå tapt. Denne handlinga kan ikkje gjerast om.

en: Float
nn: Flyttal

en: Index
nn: Indeks

en: @module module
nn: @module modul

en: My blog
nn: Min blogg

en: Anonymous commenting
nn: Anonym kommentering

en: Anonymous posters may not enter their contact information
nn: Anonyme brukarar treng ikkje å oppgje kontaktinformasjon

en: Anonymous posters may leave their contact information
nn: Anonyme brukarar kan oppgje kontaktinformasjon.

en: Anonymous posters must leave their contact information
nn: Anonyme brukarar må oppgje kontaktinformasjon

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
nn: Innhaldet i dette feltet er privat og kan ikkje lesast av andre.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
nn: Signaturen din vil visast for alle på slutten av kommentarane dine.

en: Date - newest first
nn: Dato - nyeste først

en: Date - oldest first
nn: Dato - eldste først

en: 1 comment | @count comments
nn[0]: 1 kommentar
nn[1]: @count kommentarar

en: 1 new comment | @count new comments
nn[0]: 1 ny kommentar
nn[1]: @count nye kommentarar

en: Save content type
nn: Lagre innhaldstypen

en: Show descriptions
nn: Vis skildringar

en: Subtitle
nn: Undertittel

en: Language code
nn: Språkkode

en: debug
nn: feilsøking

en: file system
nn: filsystem

en: Menu link title
nn: Menylenketittel

en: Topics per page
nn: Emner per side

en: Posts - most active first
nn: Innlegg - mest aktive først

en: Posts - least active first
nn: Innlegg - minst aktive først

en: URL path settings
nn: Innstillingar for nettadresse

en: New forum topics
nn: Nye forumemne

en: Page not found
nn: Sida finst ikkje

en: Language neutral
nn: Språknøytral

en: Preview trimmed version
nn: Førehandsvis forkorta utgåve

en: Preview full version
nn: Førehandsvis heile

en: The name %name is already taken.
nn: Namnet %name er allereie i bruk.

en: <Any>
nn: <Alle>

en: OpenID redirect
nn: OpenID-vidaresending

en: Log in using OpenID
nn: Logg inn med OpenID

en: What is OpenID?
nn: Kva er OpenID?

en: OpenID login failed.
nn: Innlogging med OpenID mislukkast.

en: OpenID login cancelled.
nn: OpenID-innlogging avbroten

en: Add an OpenID
nn: Legg til ein OpenID

en: That OpenID is already in use on this site.
nn: Denne OpenID-identiteten er allereie i bruk på denne nettstaden.

en: OpenID deleted.
nn: OpenID sletta.

en: « first
nn: « første

en: last »
nn: siste »

en: The directory %directory does not exist.
nn: Mappa %directory finst ikkje.

en: No comments available.
nn: Ingen kommentarar er tilgjengelege

en: Package
nn: Pakke

en: Error saving user account.
nn: Feil oppstod ved lagring av brukarkonto

en: - Please choose -
nn: - Vennlegst vel -

en: Discard items older than
nn: Fjern element eldre enn

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
nn: @site_name - oppsamla nyheitskjelder i kategorien @title

en: @site_name - aggregated feeds
nn: @site_name - oppsamla nyheitskjelder

en: @site_name aggregator
nn: nyheitsinnsalmlaren til @site_name

en: !title feed
nn: !title nyheitskjelde

en: Aggregator
nn: Nyheitsinnsamlar

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
nn: Nyheitskjelda frå %site ser ut til å vera øydelagd pga. «%error».

en: There is no new syndicated content from %site.
nn: Det er ikkje noko nytt innhald ført over frå %site.

en: There is new syndicated content from %site.
nn: Det er ført over nytt innhald frå %site.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
nn: Nyheitskjelda frå %site ser ut til å vera øydelagd pga. «%error».

en: Feed aggregator
nn: Nyheitsinnsamlar

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
nn: Samlar inn overført innhald (RSS-, RDF- og Atom-nyheitskjelder)

en: Account settings
nn: Kontoinnstillinger

en: Enter your keywords
nn: Skriv inn nøkkelorda dine

en: Clean URLs
nn: Ryddige adresser

en: My account
nn: Min brukarkonto

en: Active forum topics
nn: Aktive emne i forum

en: Read the latest forum topics.
nn: Les dei nyaste emna i forumet.

en: New feed items are automatically filed in the checked categories.
nn: Nye element i denne nyheitskjelda vert automatisk lagra i dei kategoriane som er valt.

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
nn: URL'en %url er ikkje gyldig. Skriv inn heile URL-en, til dømes http://www.example.com/feed.xml.

en: Book navigation
nn: Boknavigering

en: Add comment
nn: Legg til kommentar

en: !a comments per page
nn: !a kommentarar per side

en: 1 year | @count years
nn[0]: 1 år
nn[1]: @count år

en: 1 week | @count weeks
nn[0]: 1 veke
nn[1]: @count veker

en: 1 sec | @count sec
nn[0]: 1 sek
nn[1]: @count sek

en: Bulgarian
nn: Bulgarsk

en: Croatian
nn: Kroatisk

en: Czech
nn: Tjekkisk

en: Danish
nn: Dansk

en: Dutch
nn: Nederlansk

en: Finnish
nn: Finsk

en: German
nn: Tysk

en: Greek
nn: Gresk

en: Hebrew
nn: Hebraisk

en: Hungarian
nn: Ungarsk

en: Indonesian
nn: Indonesisk

en: Polish
nn: Polsk

en: Romanian
nn: Rumensk

en: Russian
nn: Russisk

en: Slovak
nn: Slovakisk

en: Swedish
nn: Svensk

en: Turkish
nn: Tyrkisk

en: Featured
nn: Framheva

en: contains
nn: inneheld

en: Send message
nn: Send melding

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn

en: Print
nn: Skriv ut

en: The file could not be created.
nn: Fila kunne ikkje opprettast.

en: Account information
nn: Kontoinformasjon

en: Account
nn: Konto

en: authenticated user
nn: autentisert brukar

en: No update data available
nn: Ikkje noko oppdateringsinformasjon tilgjengelig.

en: Edit forum
nn: Rediger forum

en: Default order
nn: Standard rekkjefølgje

en: Container name
nn: Behaldarnamn

en: forum container
nn: forumbehaldar

en: Created new @type %term.
nn: Oppretta ny @type %term.

en: The @type %term has been updated.
nn: @type %term har blitt oppdatert.

en: Add new field
nn: Legg til eit nytt felt

en: Containing any of the words
nn: Som inneheld kva som helst av dei følgjande orda

en: Containing the phrase
nn: Som inneheld frasen

en: Containing none of the words
nn: Som inneheld ingen av orda

en: Only of the type(s)
nn: Berre av typen/typane

en: Billing information
nn: Rekningsadresse

en: Hide descriptions
nn: Skjul skildringane

en: Or
nn: Eller

en: Color set
nn: Fargepalett

en: Database host
nn: Database-tenar

en: Maximum link text length
nn: Maksimal lengde på tekst i lenka

en: Reports
nn: Rapportar

en: Configuration file
nn: Fil for oppsett

en: Install profile
nn: Installeringsprofil

en: Web server
nn: Vevtenar

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
nn[0]: Det er 1 element att som skal registrerast.
nn[1]: Det er @count element att som skal registrerast

en: sort by @s
nn: sorter etter @s

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
nn: Stabelen er full: For mange kall til actions_do(). Avbryt for å hindre uendeleg rekursjon.

en: Action %action saved.
nn: Handling %action er lagra.

en: Unpublish comment
nn: Upubliser kommentar

en: Unpublish comment containing keyword(s)
nn: Avpubliser kommentarar som inneheld nøkkelord(a)

en: Block current user
nn: Blokker gjeldande brukar

en: Ban IP address of current user
nn: Forby IP-adresse til gjeldande brukar

en: Saved @type %title
nn: Lagra @type %title

en: After saving a new comment
nn: Etter å ha lagra ein ny kommentar

en: After saving an updated comment
nn: Etter å ha lagra ein oppdatert kommentar

en: After deleting a comment
nn: Etter å ha sletta ein kommentar

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
nn: Når ein kommentar blir lest av ein autentisert brukar

en: Unpublished comment %subject.
nn: Avpubliser kommentaren %subject.

en: After a user has been deleted
nn: Etter at ein brukar er slette

en: After a user has logged in
nn: Etter at ein brukar har logga inn

en: After a user has logged out
nn: Etter at ein brukar har logga ut

en: When a user's profile is being viewed
nn: Når profilen til ein brukar blir vist

en: Blocked user %name.
nn: Blokkert brukar %name.

en: Banned IP address %ip
nn: Forbudt IP-adresse %ip

en: 1 read | @count reads
nn[0]: lest 1 gong
nn[1]: lest @count gonger

en: Path prefix
nn: Prefiks til sti

en: Delete contact
nn: Slette kontakt

en: Auto-reply
nn: Automatisk svar

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
nn: Valfritt automatisk svar. La stå tomt om du ikkje ønskjer å sende brukaren eit automatisk svar.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
nn: %recipient er ei ugyldig e-post adresse.

en: Lithuanian
nn: Litauisk

en: Translate
nn: Omset

en: File to import not found.
nn: Fila som skulle importerast vart ikkje funne.

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
nn: Importeringa av omsetjinga feila, av di fila %filename ikkje kunne lesast.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename inneheld feil: «msgstr» var venta, men vart ikkje funne på linje %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename inneheld feil: «msgid_plural» var venta, men ikkje funne på linje %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename inneheld ein syntaksfeil på linje %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename inneheld feil: «msgid» er uventa på linje %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
nn: Omsetjingsfila  %filename inneheld feil: «msgstr[]» var ikkje venta på linje %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename inneheld feil: «msgstr» var uventa på linje %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename inneheld feil: Det er ein uventa tekststreng på linje %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename slutta uventa på linje %line.

en: Save translations
nn: Lagre omsetjingar

en: Export template
nn: Eksporter mal

en: Create @name
nn: Lag @name

en: Not enabled
nn: Ikkje aktivert

en: View cart
nn: Vis handlevogna

en: anonymous user
nn: anonym brukar

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
nn: @module (<span class="admin-disabled">deaktivert</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
nn: @module (<span class="admin-enabled">aktivert</span>)

en: Web services
nn: Nettjenester

en: Show @count value(s)
nn: Vis @count verdi(ar)

en: starting from @count
nn: start frå @count

en: Original text
nn: Opphavleg tekst

en: Change book (update list of parents)
nn: Rediger bok (oppdater liste over overordna sider)

en: create a new book
nn: lag ein ny bok

en: edit order and titles
nn: rediger rekkjefølgje og overskrifter

en: Manage your site's book outlines.
nn: Administrer innhaldsregisteret for bøkene på nettstaden.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
nn: Av sikringsgrunnar har namnet på den opplasta fila blitt endra til %filename.

en: notice
nn: varsel

en: User account
nn: Brukarkonto

en: File download
nn: Filnedlasting

en: Acronym
nn: Akronym

en: 1 month | @count months
nn[0]: 1 månad
nn[1]: @count månader

en: List, edit, or add user roles.
nn: List, rediger eller legg til brukarroller.

en: Direction
nn: Retning

en: Book navigation block display
nn: Vising av blokk for navigering i bøker

en: Review order
nn: Sjå over tinginga

en: Password field is required.
nn: Passordfeltet er påkrevd.

en: Confirm password
nn: Bekreft passord

en: Update cart
nn: Oppdater handlevogna

en: Administration theme
nn: Utsjånadsmal for administreringssider

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
nn: Takk for søknaden om ein brukarkonto. Før du kan ta den i bruk, må kontoen din først godkjennast av nettstadens administrator.<br />I mellomtida kan du lese velkomstmeldinga med ytterlegare informasjon, som er sendt til di epostaddresse.

en: Somali
nn: Somalisk

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
nn: Sikringsvarsel: Kunne ikkje skrive fila .htaccess. Du bør opprette fila .htaccess i %directory mappa di med desse linjene i: <code>!htaccess</code>

en: The specified file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
nn: Fila %file kunne ikkje kopierast fordi det ikkje finst noko fil med dette namnet. Sjekk om du har oppgjeve rett filnamn.

en: The specified file %file was not copied because it would overwrite itself.
nn: Fila %file kunne ikkje kopierast fordi den ville skrive over seg sjølv.

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
nn: Fila %file kunne ikkje lagrast, av di den er større enn %maxsize, den største tilletne filstorleiken.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
nn: Fila %file kunne ikkje lagrast, av di opplastinga ikkje vart fullført.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
nn: Fila %file kunne ikkje lagrast. Ein ukjend feil oppstod.

en: The specified file %name could not be uploaded.
nn: Fila %name kunne ikkje lastast opp.

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
nn: Fila har ikkje noko navn, gje den eit namn.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
nn: Berre file med desse filetternamna er tilletne: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
nn: Fila er %filesize stor, dette er meir enn maksimalgrensa på %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
nn: Fila er %filesize stor, og du har ikkje nok plass igjen i lagringsplassen din på %quota.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
nn: Berre JPEG, PNG og GIF bilete er tilletne.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
nn: Biletet måtte tilpassast for å passe i maksimal størrelse på %dimensions pikslar.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
nn: Biletet er for stort; maksimal størrelse er %dimensions pikslar.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
nn: Biletet er for lite; minimum størrelse er %dimensions pikslar.

en: The file %path was not deleted, because it does not exist.
nn: Fila %file vart ikkje sletta fordi den ikkje finst.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
nn: Opplastingsfeil. Kunne ikkje flytte opplasta fil %file til målmappe %destination.

en: Add to book outline
nn: Legg til i bokstrukturen

en: Database port
nn: Database-port

en: Save and continue
nn: Lagre og hald fram

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
nn: Desse innstillingane er kun naudsynte for enkelte nettstader. Om du ikkje er sikker på kva du skal taste inn her, kan du lat dei stå uendra eller høyre med tenesteleverandøren din.

en: If your database is located on a different server, change this.
nn: Om databasen din ligg på ein annan tenar, må du endre dette.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
nn: Om databasen din ikkje nyttar standard port, må du taste inn portnummeret her.

en: Database port must be a number.
nn: Database-port må vera eit nummer.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
nn: Mellomrom, punktum, bindestrek og understrek er tilletne, utom dette er inga punktsetting tillete.

en: Starts with
nn: Startar med

en: Add new content
nn: Legg til nytt innhald

en: Maximum image resolution
nn: Maksimum bileteoppløysing.

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
nn: Eit ulovleg alternativ er oppdaga. Kontakt nettstadsadministratoren.

en: Illegal choice %choice in !name element.
nn: Ulovlig alternativ %choice i elementet !name

en: First sidebar
nn: Fyrste sidestolpe

en: Status report
nn: Statusrapport

en: Book outline
nn: Bokstruktur

en: This will be the top-level page in this book.
nn: Dette blir toppnivåsida i denne boka.

en: Revision information
nn: Versjonsinformasjon

en: You are not authorized to post comments.
nn: Du har ikkje tilgang til å leggje inn kommentarar.

en: The comment you are replying to does not exist.
nn: Kommentaren du svarar på eksisterer ikkje.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
nn: Denne diskusjonen er stengt. Du kan ikkje skrive nye kommentarar.

en: You are not authorized to view comments.
nn: Du er ikkje autorisert til å sjå kommentarar.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
nn: Er du sikker på at du vil slette kommentaren %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
nn: Alle svar til denne kommentaren vil bli fjerna. Denne handlinga kan ikkje angrast.

en: Publish the selected comments
nn: Publiser dei valde kommentarane

en: Unpublish the selected comments
nn: Avpubliser dei valde kommentarane

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
nn: Er du sikker på at du vil slette desse kommentarane og alle svar?

en: You have to specify a valid author.
nn: Du må oppgi ein gyldig forfattar.

en: The name you used belongs to a registered user.
nn: Namnet du brukte høyrer til ein registrert brukar.

en: The e-mail address you specified is not valid.
nn: E-post adressa du oppga er ikkje gyldig.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
nn: URL'en til heimesida di er ikkje gyldig. Hugs at den må vere fullstendig, t.d <code>http://example.com/directory</code>.

en: (No subject)
nn: (Ingen tittel)

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
nn: Denne teksten vert nytta av skjermlesarar, søkemotorar, eller når biletet ikkje vert lasta.

en: Add feed
nn: Legg til nyheitskjelde

en: List links
nn: Sjå lenkjer

en: File system
nn: Filsystem

en: Ends with
nn: Sluttar med

en: @name's blog
nn: @name sin blogg

en: Posted in
nn: Skreve i

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
nn: Kommentar: uautorisert kommentar sendt eller kommentar sendt til ein stengt post %subject.

en: !name's blog
nn: !name sin blogg

en: All languages
nn: Alle språk

en: Dashboard
nn: Styringspanel

en: Search index
nn: Søkeindeks

en: @type %title has been created.
nn: @type %title har vorte oppretta.

en: @type %title has been updated.
nn: @type %title er oppdatert.

en: No help is available for module %module.
nn: Ingen hjelp finst for %module modulen.

en: Delete link
nn: Slett lenke

en: Translate interface
nn: Omsetjing av grensesnitt

en: Localization
nn: Lokalisering

en: Add language
nn: Legg til språk

en: Edit string
nn: Rediger streng

en: Are you sure you want to delete the language %name?
nn: Er du sikker på at du vil slette språket %name?

en: The language %locale has been removed.
nn: Språket %locale er sletta.

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
nn: Er du sikker på at du vil slette strengen «%source»?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
nn: Om du slettar strengen slettar du óg alle omsetjingar av strengen i alle språk. Denne handlinga kan ikkje gjerast om.

en: locale
nn: lokaltilpassing

en: PHP extensions
nn: PHP-utvidingar

en: Multilingual support
nn: Fleirspråksstøtte

en: Publish comment
nn: Publiser kommentar

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
nn: Bilethandsamingsverktyet %toolkit kan ikkje gjere %function korrekt.

en: Administration pages
nn: Administrasjonssider

en: Currently using !item !version
nn: Brukar no !item !version

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
nn: Det oppstod ein uventa feil på nettstaden. Prøv att seinare.

en: Main menu
nn: Hovudmeny

en: Hindi
nn: Hindu

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
nn: Oppretta ny brukarkonto for <a href="@url">%name</a>. Ingen epost er sendt.

en: Registration successful. You are now logged in.
nn: Registreringa var vellykka. Du er no innlogga.

en: New user: %name (%email).
nn: Ny brukar: %name (%email).

en: date ical
nn: dato ical

en: The dates are invalid.
nn: Dato er ugyldig.

en: Repeats
nn: Gjentek seg

en: Trigger
nn: Utløysar

en: No description
nn: Ingen beskriving

en: View comments
nn: Vis kommentarar

en: Username or e-mail address
nn: Brukarnamn eller e-postadresse

en: Vertical Tabs
nn: Vertikale faner

en: Not in menu
nn: Ikkje i ein meny

en: User autocomplete
nn: Fullfør automatisk

en: Initializing.
nn: Initialiserar

en: An error has occurred.
nn: Ein feil er oppstådd

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
nn: Fortsett til <a href="@error_url">feilsida</a>

en: HTTP POST is required.
nn: HTTP POST krevst.

en: Your page will be a part of the selected book.
nn: Sida vil verta ein del av den valde boka.

en: 0 sec
nn: 0 sek

en: form
nn: skjema

en: alert
nn: alarm

en: emergency
nn: naudstilfelle

en: Filter log messages
nn: Filtrer loggelement

en: You must select something to filter by.
nn: Du må velje noko å filtrere på.

en: New revision
nn: Ny versjon

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
nn: Skriv inn det nye passordet i begge felta for å endre passordet du har nå.

en: The translation import of %filename failed.
nn: Omsetjingsimporteringa av %filename feila.

en: More choices
nn: Fleire val

en: Disable rich-text
nn: Skru av tekstformatering.

en: Enable rich-text
nn: Skru på tekstformatering.

en: Abbreviation
nn: Forkorting

en: Contains any word
nn: Inneheld eit av orda

en: Contains all words
nn: Inneheld alle orda

en: asc
nn: Stigande

en: desc
nn: Synkande

en: Poll
nn: Avstemming

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
nn: Visninga "@display" treng ei adresse, men ingen adresse er definert.

en: Administration menu
nn: Administrasjonsmeny

en: Language settings
nn: Språkinnstillingar

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
nn: Forsøk på å køyre cron medan den allereie køyrer.

en: Cron run completed.
nn: Cron er ferdig.

en: - All -
nn: - Alle -

en: Machine-readable name
nn: Datamaskinlesbart namn

en: Already added languages
nn: Språk som allereie er lagt til

en: Recent blog posts
nn: Nye bloggpostar

en: Who's new
nn: Nye brukarar

en: Language name
nn: Språknamn

en: list links
nn: Sjå lenkjer

en: Edit category
nn: Rediger kategori

en: Catalan
nn: Catalansk

en: Contact form
nn: Kontaktskjema

en: Drag to re-order
nn: «Dra og slepp» for å endre rekkefølgje

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
nn: Endringar i denne tabellen vil ikkje bli lagra før skjemaet sendast.

en: The requested page could not be found.
nn: Sida det er bedt om kunne ikkje finnast

en: Requirements problem
nn: Systemkrav ikkje oppfylt

en: Database configuration
nn: Databaseinnstillingar

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
nn: Databasetypen som skal nyttast for @drupal-installasjonen din.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
nn: Namnet på databasen som skal nyttast for @drupal. Databasen må vere laga på databasetenaren før @drupal kan installerast.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
nn: Dersom meir enn ein applikasjon deler same database, kan du taste inn eit tabellprefiks som td. %prefix for @drupal-installasjonen din.

en: Select an installation profile
nn: Vel ein installasjonsprofil

en: Choose language
nn: Vel språk

en: Learn how to install Drupal in other languages
nn: Lær koss ein installerer Drupal med andre språk

en: (built-in)
nn: (innebygd)

en: No profiles available
nn: Ingen profilar tilgjengelege

en: Drupal already installed
nn: Drupal er allereie installert

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
nn: <ul><li>Den eksisterande databasen må tømmast for å kunne starte om igjen.</li><li>Rediger tilhøyrande <em>settings.php</em> fil i <em>sites</em> mappa for å installere til ein annan database.</li><li>Gå til <a href="@base-url/update.php">oppdateringsskriptet</a> for å oppgradere ein eksisterande installasjon.</li><li>Vis den <a href="@base-url">eksisterande nettstaden</a>.</li></ul>

en: Installing @drupal
nn: Installerar @drupal

en: The installation has encountered an error.
nn: Ein feil har oppstått under installasjonen.

en: Configure site
nn: Konfigurer nettstad

en: @drupal installation complete
nn: @drupal installasjonen er ferdig

en: Installed %module module.
nn: Installera %module modulen.

en: Choose profile
nn: Vel profil

en: Verify requirements
nn: Kontroller minimumskrav

en: Set up database
nn: Set opp database

en: Set up translations
nn: Set opp språk

en: Install site
nn: Installer nettstad

en: Finish translations
nn: Fullfør omsetjingar

en: Site e-mail address
nn: E-postadresse til nettstaden

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
nn: <em>Frå</em> adressa i automatisk utsendte e-postar, e-post for gjennoppretting av passord og andre påminningar. (Bruk ei adresse som endar likt med domenet til nettstaden for at ikkje e-posten skal verte tolka som spam.)

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
nn: Datoar på denne nettstaden vil som standard visast for den valte tidssona.

en: Update notifications
nn: Oppdater varslingar

en: Check for updates automatically
nn: Søk automatisk etter oppdateringar

en: Removed orphaned action '%action' from database.
nn: Fjerna den avsondra handlinga '%action' frå databasen

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
nn: Cron vart avbroten av di den tok for lang tid.

en: 1 byte | @count bytes
nn[0]: 1 byte
nn[1]: @count byte

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
nn: !name kan maksimalt vere på %max teikn, men er no på %length teikn.

en: Illegal choice %choice in %name element.
nn: Ulovlig alternativ %choice i elementet %name

en: GD2 image manipulation toolkit
nn: GD2 bilethandsamingsverktyet

en: The GD toolkit is installed and working properly.
nn: GD2 bilethandsamingsverktyet er installera og fungerar

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
nn: Definer biletkvaliteten for JPEG-manipulering. Gyldig område er 0 til 100. Høgare verdi gir betre bilete, men større filer.

en: The GD image toolkit requires that the GD module for PHP be installed and configured properly. For more information see <a href="@url">PHP's image documentation</a>.
nn: GD2 bilethandsamingsverktyet krev at GD-modulen til PHP er installera og fungerar. Det er meir informasjon på <a href="@url">biletdokumentasjonen til PHP</a>.

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
nn: JPEG-kvalitet må vere eit tal mellom 0 og 100

en: Right to left
nn: Høgre mot venstre

en: Left to right
nn: Venstre mot høgre

en: Predefined language
nn: Førehandsvalt språk

en: Custom language
nn: Sjølvvalde språk

en: Add custom language
nn: Legg til eigendefinert språk

en: Save language
nn: Lagre språk

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
nn: Språkkode som samsvarar med <a href="@rfc4646">RFC 4646</a>. Språkkoder er oftast ei landkode, eventuelt med variantkode <em>Til dømes: «en», «en-US» eller «nn».</em>

en: Language name in English
nn: Språknamn på engelsk

en: Name of the language in English. Will be available for translation in all languages.
nn: Det engelske namnet på språket. Tilgjengeleg for oversetting til alle språk.

en: Native language name
nn: Språknamn på originalspråket

en: Name of the language in the language being added.
nn: Språknamn på språket som blir lagt til (på originalspråket).

en: Language domain
nn: Språkdomene

en: Direction that text in this language is presented.
nn: Leseretning for språket.

en: The language %language (%code) already exists.
nn: Språket %language (%code) eksisterar allereie.

en: Invalid language code.
nn: Ugyldig språkkode.

en: The language %language has been created and can now be used. More information is available on the <a href="@locale-help">help screen</a>.
nn: Språket %language er oppretta og kan nyttast. Sjå <a href="@locale-help">«hjelp»-sida</a> for meir informasjon

en: Domain and path prefix values should not be set at the same time.
nn: Domene og sti-prefiks bør ikkje definerast samtidig.

en: The domain (%domain) is already tied to a language (%language).
nn: Domenet (%domain) er allereie kopla mot eit språk (%language).

en: Only the default language can have both the domain and prefix empty.
nn: Berre det førehandsvalte språket kan ha tomt domene og prefiks.

en: The prefix (%prefix) is already tied to a language (%language).
nn: Prefikset (%prefix) er allereie kopla mot eit språk (%language).

en: The English language cannot be deleted.
nn: Engelsk kan ikkje slettast.

en: The default language cannot be deleted.
nn: Det førehandsvalte språket kan ikkje slettast.

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and posts in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
nn: Når eit språk vert sletta forsvinn alle oversettingar av brukargrensesnittet til dette språket. Alle element på språket vert satt som språknøytrale. Denne handlinga kan ikkje angrast.

en: Language negotiation configuration saved.
nn: Konfigurasjon for språkforhandling er lagra.

en: English (built-in)
nn: Innebygd engelsk

en: String contains
nn: Streng inneheld

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
nn: La feltet stå tomt for å vise alle strengar. Søket skil mellom små og store bokstavar.

en: English (provided by Drupal)
nn: Engelsk (kjem med Drupal)

en: Search in
nn: Søk i

en: Both translated and untranslated strings
nn: Både oversette og ikkje-oversette strengar

en: Only translated strings
nn: Berre omsette strengar

en: Only untranslated strings
nn: Berre ikkje-omsatte strengar

en: Limit search to
nn: Begrens søk til

en: All text groups
nn: Alle tekstgrupper

en: Languages not yet added
nn: Språk som ikkje er lagt til

en: Import translation
nn: Importer omsetjing

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
nn: Ei Gettext Portable Oject (<em>.po</em>) fil.

en: Import into
nn: Importer til

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
nn: Vel språket du ønskjer å leggje til strengar i. Om du vel eit språk som ikkje har vorte satt opp endå, vil det verte lagt til.

en: Text group
nn: Tekstgruppe

en: Imported translations will be added to this text group.
nn: Importerte omsetjingar vil verte lagt til i denne tekstgruppa.

en: The language %language has been created.
nn: Språket %language har vorte oppretta.

en: Export translation
nn: Eksporter omsetjing

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
nn: Vel språket som skal eksporterast i Gettext Portable Object (<em>.po</em>)-format.

en: Generate a Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) file with all strings from the Drupal locale database.
nn: Produser ei Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) fil med alle strengane frå Drupal lokaltilpassingsdatabasen.

en: String not found.
nn: Strengen vart ikkje funnen.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
nn: Tekststrengen inneheld ulovleg HTML: %string

en: The string has been saved.
nn: Strengen er lagra

en: The string has been removed.
nn: Strengen har vorte fjerna.

en: The language selected for import is not supported.
nn: Språket som er valt for import, er ikkje støtta.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
nn: Omsetjingsfila %filename manglar eller har feil teksthovud.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
nn: Importeringa av omsetjinga var vellykka. Det er %number nyleg oppretta omsette strengar, %update strengar vart oppdaterte og %delete strengar vart fjerna.

en: Importing interface translations
nn: Importerar grensesnittomsetjingar

en: Starting import
nn: Byrjar importering

en: Error importing interface translations
nn: Feil under importering av grensesnittomsetjingar

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
nn: Forsøk på å lagre ei omsetjing med ulovleg HTML: %string

en: The %language language (%code) has been created.
nn: Språket %language (%code) har vorte oppretta.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
nn: Importerte %file til %locale: %number nye strengar lagt til, %update oppdaterte og %delete fjerna.

en: Exported %locale translation file: %filename.
nn: Eksportert %locale omsetjingsfil: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
nn: Eksportert omsetjingsfil: %filename.

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
nn: Fila for omsetjing av JavaScript vart oppdatera for språket %language.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
nn: Fila for omsetjing av JavaScript vart oppretta for språket %language.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
nn: Fjerna fila for omsetjing av JavaScript for språket %language fordi det ikkje finst nokon omsetjingar for dette språket.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
nn: Det oppstod ein feil under oppretting av fil for omsetjing av JavaScript for språket %language.

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML.
nn[0]: Ein omsett streng vart hoppa over fordi den inneheld ulovleg HTML.
nn[1]: @count omsette strengar vart hoppa over fordi dei inneheld ulovleg HTML.

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
nn[0]: Ei omsetjingsfil vart importera for nyleg installera modular.
nn[1]: @count omsetjingsfiler vart importera for nyleg installera modular.

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
nn[0]: Ei omsetjingsfil vart importera for nyleg aktivera modular.
nn[1]: @count omsetjingsfiler vart importera for nyleg aktivera modular.

en: Abkhazian
nn: Abkhaziansk

en: Avestan
nn: Avestansk

en: Amharic
nn: Amharisk

en: Assamese
nn: Assamesisk

en: Avar
nn: Avarisk

en: Azerbaijani
nn: Azerbaijansk

en: Belarusian
nn: Kviterussisk

en: Bengali
nn: Bengalsk

en: Tibetan
nn: Tibetansk

en: Breton
nn: Bretonsk

en: Bosnian
nn: Bosnisk

en: Chechen
nn: Tjetjensk

en: Corsican
nn: Korsikansk

en: Old Slavonic
nn: Slavisk

en: Welsh
nn: Walisisk

en: Maldivian
nn: Maldivisk

en: Estonian
nn: Estisk

en: Basque
nn: Baskisk

en: Persian
nn: Persisk

en: Faeroese
nn: Færøysk

en: Frisian
nn: Frisisk

en: Irish
nn: Irsk

en: Scots Gaelic
nn: Gælisk, Skotsk

en: Galician
nn: Galicisk

en: Armenian
nn: Armensk

en: Icelandic
nn: Islandsk

en: Javanese
nn: Javanesisk

en: Georgian
nn: Georgisk

en: Kongo
nn: Kongolesisk

en: Kazakh
nn: Kasakstansk

en: Greenlandic
nn: Grønlandsk

en: Cambodian
nn: Cambodiansk

en: Kashmiri
nn: Kashmirsk

en: Kurdish
nn: Kurdisk

en: Cornish
nn: Cornisk

en: Luxembourgish
nn: Luxemburgsk

en: Lingala
nn: Luganda

en: Laothian
nn: Laothisk

en: Latvian
nn: Lettisk

en: Malagasy
nn: Malagassisk

en: Marshallese
nn: Marshallesisk

en: Macedonian
nn: Makedonsk

en: Mongolian
nn: Mongolsk

en: Moldavian
nn: Moldavisk

en: Malay
nn: Malaysisk

en: Maltese
nn: Maltesisk

en: Burmese
nn: Burmesisk

en: North Ndebele
nn: Ndebele (nord)

en: Nepali
nn: Nepalesisk

en: Norwegian Bokmål
nn: Norsk bokmål

en: Norwegian Nynorsk
nn: Norsk nynorsk

en: South Ndebele
nn: Ndele (syd)

en: Ossetian
nn: Ossetisk

en: Portuguese, Portugal
nn: Portugisisk, Portugal

en: Portuguese, Brazil
nn: Portugisisk, BrazilPortugisisk, Brazil

en: Rhaeto-Romance
nn: Rhaeto-Romansk

en: Sardinian
nn: Sardinsk

en: Northern Sami
nn: Nordsamisk

en: Serbo-Croatian
nn: Serbo-kroatisk

en: Sinhala
nn: Singhalesisk

en: Slovenian
nn: Slovensk

en: Samoan
nn: Samoansk

en: Albanian
nn: Albansk

en: Serbian
nn: Serbisk

en: Sudanese
nn: Sudanesisk

en: Tamil
nn: Tamilsk

en: Turkmen
nn: Turkmenisk

en: Tatar
nn: Tsonga

en: Tahitian
nn: Tahitiansk

en: Ukrainian
nn: Ukrainsk

en: Uzbek
nn: Uzbekisk

en: Vietnamese
nn: Vietnamesisk

en: Chinese, Simplified
nn: Kinesisk, simplifisert

en: Chinese, Traditional
nn: Kinesisk, tradisjonelt

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
nn: Feil med sending av e-post (frå %from til %to).

en: sort ascending
nn: sorter aukande

en: sort descending
nn: sorter minkande

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
nn: Operasjonar på Unicode-strengar vert etterligna så godt som mogeleg. Installer <a href="@url">PHP mbstring utviding</a> for å bedre Unicode støtta.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
nn: «Multibyte string function overloading» i PHP er aktiv og må deaktiverast. Sjekk instillinga for <em>mbstring.func_overload</em> i php.ini. Sjå <a href="@url">PHP mbstring dokumentasjon</a> for meir informasjon.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
nn: Konvertering av multibyte streng i PHP er aktivera og må deaktiverast. Sjekk innstillinga av <em>mbstring.encoding_translation</em> i php.ini. Sjå informasjon om <a href="@url">PHP mbstring</a> for meir informasjon.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
nn: Konvertering av multibyte streng i PHP er aktivera og må deaktiverast. Sjekk innstillinga av <em>mbstring.http_input</em> i php.ini. Sjå informasjon om <a href="@url">PHP mbstring</a> for meir informasjon.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
nn: Konvertering av multibyte streng i PHP er aktivera og må deaktiverast. Sjekk innstillinga av <em>mbstring.http_output</em> i php.ini. Sjå informasjon om <a href="@url">PHP mbstring</a> for meir informasjon.

en: Unicode library
nn: Unicode-bibliotek

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
nn: Greidde ikkje konvertere XML-teiknkodinga %s til UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
nn: Kodinga %s støttas ikkje. Installer iconv, GNU recode eller mbstring for PHP.

en: Parse error. Not well formed
nn: Tolkningsfeil. Ikke velforma

en: Parse error. Request not well formed.
nn: Tolkningsfeil. Førespurnad er ikke velforma.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
nn: Serverfeil. Ugyldig XML-RPC. Førespurnad må vera methodCall.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
nn: Serverfeil. Førespurt metode @methodname er ikkje spesifisera.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
nn: Serverfeil. Feil mengd metodeparameter.

en: Server error. Invalid method parameters.
nn: Serverfeil. Ugyldige metodeparameter.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
nn: Serverfeil. Førespurd funksjon @method finst ikkje.

en: Invalid syntax for system.multicall.
nn: Feil syntaks for system.multicall

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
nn: Rekursivt kall til system.multicall er ikkje lov.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
nn: Serverfeil. Førespurt metode @methodname er ikkje spesifisera.

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
nn: Namnet på nyheitskjelda (eller namnet på nettstaden som nyheitskjelda kjem frå)

en: Categorize news items
nn: Kategoriser nyheitar

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
nn: Ynskjer du å slette alle element frå nyheitskjelda %feed?

en: checkboxes
nn: avkryssingsboks

en: multiple selector
nn: listeboks

en: Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
nn: Tusenvis av nettstader (særlig aviser og blogger) legg ut dei siste overskriftene og innlegga i nyhetskjelder, ved hjelp av eit eller fleire standardisera format basera på XML. Nyheitsinnsamleren støttar formata <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a> og <a href="@atom">Atom</a>.

en: Current feeds are listed below, and <a href="@addfeed">new feeds may be added</a>. For each feed or feed category, the <em>latest items</em> block may be enabled at the <a href="@block">blocks administration page</a>.
nn: Dine nyheitskjelder er lista opp under. Nye nyheitskjelder kan <a href="@addfeed">leggast til</a>. På <a href="@block">administrasjonsida for blokkar</a> kan ein blokk for <em>dei siste elementa</em> frå nyheitskjelda eller nyheitskjeldekategorien leggast til.

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
nn: Legg til ei nyheitskjelde i eit av formata RSS, RDF eller Atom. Ei nyheitskjelde kan bare ha ei oppføring.

en: Categories allow feed items from different feeds to be grouped together. For example, several sport-related feeds may belong to a category named <em>Sports</em>. Feed items may be grouped automatically (by selecting a category when creating or editing a feed) or manually (via the <em>Categorize</em> page available from feed item listings). Each category provides its own feed page and block.
nn: Du kan bruke kategoriar til å gruppere nyheitskjeldeelement frå ulike nyheitskjelder saman. Til dømes kan du samle fleire nyheitskjelder om sport i ein kategori med namnet <em>Sport</em>. Du kan gruppere nyheitskjeldeelement automatisk (ved å velgje ein kategori når du opprettar eller redigerar ei nyhetskjelde), eller manuelt (via <em>Kategoriser</em>-sida som er tilgjengeleg frå lista over nyhetskjeldeelement). Kvar kategori får eigen side og eigen blokk der nyhetskjeldeelementa visast.

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
nn: Set opp kva for innhald nettstaden din samlar inn frå andre nettstader, kor ofte det skal hentast og korleis det skal kategoriserast.

en: Update items
nn: Oppdater nyheiter

en: Edit feed
nn: Rediger nyheitskjelde

en: No blocks in this region
nn: Ingen blokkar i denne regionen

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
nn: Blokken %info er tildela eit ugyldig område %region og er sett til ikkje aktivera.

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
nn: Endringar i desse blokkane vil ikkje bli lagra for du trykker på <em>Lagre blokkar</em>.

en: Post new blog entry.
nn: Lag nytt blogginnlegg

en: You are not allowed to post a new blog entry.
nn: Du har ikkje lov til å legge inn eit nytt blogginnlegg.

en: You have not created any blog entries.
nn: Du har ikkje laga nokon blogginnlegg.

en: !author has not created any blog entries.
nn: !author har ikkje laga nokon blogginnlegg.

en: No blog entries have been created.
nn: Ingen blogginnlegg har vorte laga.

en: Blog entry
nn: Blogginnlegg

en: View recent blog entries
nn: Sjå nyleg skrivne blogginnlegg.

en: Read !username's latest blog entries.
nn: Les !username sine siste blogginnlegg.

en: !username's blog
nn: !username sin blogg

en: Read the latest blog entries.
nn: Les dei nyaste blogginnlegga.

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
nn: Innhaldstypen til lenka %add-child må vera godkjend for bruk i bokstruktur.

en: Save book pages
nn: Lagre boksider

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
nn: Denne boka er endra av ein annan brukar. Endringane dine kan ikkje lagrast.

en: Title changed from %original to %current.
nn: Overskrifta er endra frå %original til %current.

en: Updated book %title.
nn: Oppdaterte boka %title.

en: book: updated %title.
nn: bok: oppdatera %title

en: Update book outline
nn: Oppdatera strukturen i boka

en: Remove from book outline
nn: Fjern frå bokstrukturen

en: No changes were made
nn: Det vart ikkje gjort endringar

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
nn: Innlegget har vorte lagt til vald bok. Du kan velge kvar den skal plasserast i høve til andre sider i boka.

en: The book outline has been updated.
nn: Boka sitt innhaldsregister blei oppdatert

en: There was an error adding the post to the book.
nn: Det oppstod ein feil då innlegget skulle leggjast inn i boka.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
nn: %title har underliggjande sider som vil bli flytt automatisk for å oppretthalde tilknytninga i boka. Ynskjer du å lage strukturen i boka slik den var før du fjerna denne sida, må %title leggjast til med å bruke «Bokstruktur»-fana. Kvar av dei dei tidlegare undersidene må flyttast manuelt.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
nn: %title kan leggjast til i hierarkiet med å bruke «Bokstruktur»-fana.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
nn: Er du sikker på at du vil fjerne %title frå hierarkiet i boka?

en: The post has been removed from the book.
nn: Innlegget er fjerna frå boka.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
nn: Vis ei utskriftsvennleg utgåve av denne boksida med undersider.

en: Show block on all pages
nn: Vis blokka på alle sider

en: Show block only on book pages
nn: Vis blokka bare på boksider

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
nn: Dersom <em>Vis blokka på alle sider</em> er vald, vil blokka innehalde menyar (oppretta automatisk) for alle bøkene på nettstaden. Dersom <em>Vis blokka bare på boksider</em> er vald, vil blokka bare innehalde menyen for den boka som blir vist. Dersom sida som blir vist ikkje tilhører ei bok, vil blokka ikkje bli vist. Du kan bruke <em>Sidespesifikke innstillingar for visning</em> eller andre visningsinnstillingar for meir detaljera styring av kor blokka skal visast.

en: This is the top-level page in this book.
nn: Dette er overordna side i boka.

en: No book selected.
nn: Inga bok valt.

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is !maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
nn: Den overordna sida i boka. Maksimal djupne for ei bok og alle underliggjande sider er !maxdepth. Enkelte sider i valt bok kan vera utilgjengeleg som overordna sider dersom denne grensa vert nådd ved å velge den.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
nn: %title er ein del av ei bok, og har underordna sider. Om du slettar denne sida, vil dei underliggjande sidene bli flytt slik at dei framleis er ein del av boka.

en: Re-order book pages and change titles
nn: Flytt boksider og endre overskrifter

en: Book page
nn: Bokside

en: Base color
nn: Grunnfarge

en: Header top
nn: Topptekst topp

en: Header bottom
nn: Topptekst botn

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
nn: Der er ikkje nok minne tilgjengeleg for PHP til å endre fargeskjemaet for utsjånadmalen. Du treng minst %size meir. Sjekk <a href="@url">PHP documentation</a> for meir informasjon.

en: Delete the selected comments
nn: Slett dei valde kommentarane

en: Allows users to comment on and discuss published content.
nn: Tillat brukarar å kommentere og diskutere publisert innhald.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
nn: Eksempel: 'nettstad tilbakemelding' eller 'produktinformasjon'.

en: The contact form has not been configured. <a href="@add">Add one or more categories</a> to the form.
nn: Kontaktskjemaet har ikkje blitt konfigurert. <a href="@add">Legg til ein eller fleire kategoriar</a> til skjemaet.

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
nn: Lage eit globalt kontaktskjema og sette opp kategoriar som kan brukast for meldingane.

en: Edit contact category
nn: Redigere kontaktkategori

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
nn: Aktivere både personlege og globale kontaktskjemaer.

en: View events that have recently been logged.
nn: Vis hendingar som nyleg har vorte logga.

en: Top 'page not found' errors
nn: Liste over «Side ikkje funne»-feil (404)

en: View 'page not found' errors (404s).
nn: Sjå 'side ikkje funnet' feilmeldingar (404).

en: Top 'access denied' errors
nn: Liste over «Ingen tilgang»-feil

en: View 'access denied' errors (403s).
nn: Sjå 'tilgang nekta' feilmeldingar (403).

en: Logs and records system events to the database.
nn: Loggar og tek opp systemhendingar til databasen.

en: No roles may use this format
nn: Ingen roller kan bruke dette formatet

en: Allowed HTML tags: @tags
nn: Tillatne HTML-kodar: @tags

en: Anchors are used to make links to other pages.
nn: Anker brukast til å lage lenker til andre sider.

en: Text with <br />line break
nn: Tekst med <br />linjeskift

en: Paragraph one.
nn: Fyrste avsnitt.

en: Paragraph two.
nn: Andre avsnitt.

en: Strong
nn: Feit skrift

en: Emphasized
nn: Utheva

en: Cited
nn: Sitera

en: Coded text used to show programming source code
nn: Kodetekst bruka for å vise kjeldekode for eit program og liknande

en: Coded
nn: Kode

en: Bolded
nn: Feit

en: Italicized
nn: Kursiv

en: Superscripted
nn: Heva skrift

en: <sup>Super</sup>scripted
nn: <sup>Heva</sup>skrift

en: Subscripted
nn: Senka skrift

en: <sub>Sub</sub>scripted
nn: <sub>Senka</sub>skrift

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
nn: <abbr title="Forkorting">Fork.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
nn: <acronym title="Tri-Bokstavs Forkorting">TBF</acronym>

en: Block quoted
nn: Blokksitat

en: Quoted inline
nn: Linesitat

en: Table header
nn: Tabelltittel

en: Table cell
nn: Tabellcelle

en: First item
nn: Fyrste punkt

en: Second item
nn: Andre punkt

en: First term
nn: Fyrste ordet

en: First definition
nn: Fyrste definisjon

en: Second term
nn: Andre ordet

en: Second definition
nn: Andre definisjon

en: Subtitle three
nn: Undertittel tri

en: Subtitle four
nn: Undertittel fire

en: Subtitle five
nn: Undertittel fem

en: Subtitle six
nn: Undertittel seks

en: Tag Description
nn: Beskriving av merke

en: You Type
nn: Du skriv

en: You Get
nn: Du får

en: No help provided for tag %tag.
nn: Ingen hjelp tilgjengeleg for tagg %tag.

en: Ampersand
nn: og-tegnet

en: Quotation mark
nn: Spørsmålstegn

en: Character Description
nn: Beskriving av tegn

en: Lines and paragraphs break automatically.
nn: Linjer og avsnitt blir automatisk behaldt.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
nn: Internettadresser og e-postadresser konverterast til lenker automatisk.

en: Compose tips
nn: Rettleiing for skriving av innlegg

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
nn: Beskrivelse og retningslinjer for diskusjonar innan dette forumet.

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
nn: Kort, men meningsfullt namn for denne samlinga av relaterte forum.

en: Description and guidelines for forums within this container.
nn: Beskrivelse og retningslinjer for forum i denne behaldaren.

en: Default number of forum topics displayed per page.
nn: Standard antal forumemner som blir vist per side.

en: Default display order for topics.
nn: Standard visningsrekkjefølgje for emner.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
nn: Behaldarar er vanlegvis plassert på toppnivå (rot), men kan også bli plassert i ein annan behaldar eller forum.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
nn: Forum kan bli plassert på toppnivå (rot), eller i ein annan behaldar eller forum.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@forum">Forum module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@forum">forummodulen</a>.

en: Forum topic
nn: Forumemne

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
nn: Denne brukarkontoen sitt standardspråk for e-postar og føretrekt språk for nettstaden.

en: This account's default language for e-mails.
nn: Denne brukarkontoen sitt standardspråk for e-postar.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
nn: Slå på fleirspråksstøtte for denne innhaldstypen. Eit felt for språkval vil bli lagt til redigeringsskjemaet om dette valet er aktivert. Dette feltet lar deg velje frå ein av <a href="!languages">dei aktiverte språka</a>. Dersom støtta ikkje aktivert, så vil nye innlegg bli lagra i standardspråket. Eksisterande innhald blir ikkje endra av dette valet.

en: Submission form settings
nn: Skjemainnstillinger

en: This content type does not have a title field.
nn: Denne innholdstypen har ikkje eit tittelfelt.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
nn: Datamaskinlesbart namn kan bare innehalde små bokstavar, tal og understrek.

en: Copy of the revision from %date.
nn: Sidehistorikk frå %date

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
nn: <strong>Konfigurer nettstaden</strong> Når du er logga inn, gå til <a href="@admin">administrasjonssidene</a>, der du kan <a href="@config">tilpasse og konfigurere</a> nettstaden.

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href="@modules">module list</a> and enable features which suit your specific needs. You can find additional modules in the <a href="@download_modules">Drupal modules download section</a>.
nn: <strong>Aktivere fleire funksjonar</strong> Gå til <a href="@modules">modullista</a> og aktiver funksjonar dei funksjonane du har bruk for. Du kan finne fleire modular på <a href="@download_modules">Drupal.org</a>.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href="@themes">themes section</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href="@download_themes">Drupal themes download section</a>.
nn: <strong>Tilpass utsjånaden til nettstaden</strong> Du kan endre ustjånaden ved å gå til <a href="@themes">sida for utsjånadsmalane</a>. Du kan velge blant dei utsjånadsmalane som er inkludera eller hente fleire på <a href="@download_themes">Drupal sine malsider</a>.

en: Add content type
nn: Legg til innhaldstype

en: Total votes: @votes
nn: Mengd stemmer: @votes

en: Most recent poll
nn: Nyaste avstemming

en: A <em>poll</em> is a question with a set of possible responses. A <em>poll</em>, once created, automatically provides a simple running count of the number of votes received for each response.
nn: Ei <em>avstemming</em> er eit spørsmål med ei mengd moglege svar. Når ei <em>avstemming</em> er oppretta gir ho automatisk ei enkel oversikt over talet stemmer for kvart svar.

en: Poll status
nn: Avstemmingsstatus

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
nn: Når ei avstemming er stengt kan vitjarar ikkje lenger stemme.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
nn: Etter denne perioden vil avstemminga bli stengt automatisk.

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
nn: Du må velje eit alternativ for å stemme.

en: Polls
nn: Avstemmingar

en: The field has been created.
nn: Feltet har vorte oppretta.

en: User list
nn: Brukarliste

en: Author information
nn: Forfattarinformasjon

en: About %name
nn: Om %name

en: Top search phrases
nn: Vanlegaste søkeord

en: Track page visits
nn: Spor sidevisningar

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
nn: Velg kvar Drupal skal lagre opplasta filer og korleis tilgangen til dei skal vere.

en: Image toolkit
nn: Biletverktøy

en: Date and time
nn: Dato og tid

en: Enable or disable clean URLs for your site.
nn: Aktiver eller deaktiver ryddige nettadresser for nettstaden din.

en: PHP memory limit
nn: PHP-minnegrense

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
nn: Vurder å auke grensa for PHP sin minnebruk til %memory_minimum_limit for å minske sannsynet for problem under installasjonen.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
nn: Vurder å auke grensa for PHP sin minnebruk til %memory_minimum_limit for å minske sannsynet for problem under oppdateringa.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@cron-handbook">configuring cron jobs</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@cron-handbook">cron-jobbar</a>.

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
nn: Du kan <a href="@cron">køyre cron manuelt</a>.

en: Database updates
nn: Databaseoppdateringar

en: Access to update.php
nn: Tilgang til «update.php»

en: Module and theme update status
nn: Oppdateringsstatus for modular og utsjånadmalar.

en: E-mail new password
nn: Send nytt passord på e-post

en: The username cannot end with a space.
nn: Brukernamnet kan ikkje ende med eit mellomrom.

en: The username contains an illegal character.
nn: Brukarnamnet inneheld eit ulovleg teikn.

en: Who's online
nn: Pålogga no

en: Enter the password that accompanies your username.
nn: Skriv passordet som høyrer til brukarnamnet ditt.

en: Signature settings
nn: Signaturinnstillingar

en: Delete picture
nn: Slett bilete

en: Check this box to delete your current picture.
nn: Kryss av denne boksen for å slette dette biletet

en: Unblock the selected users
nn: Fjern blokkering for dei valde brukarane

en: Block the selected users
nn: Blokker dei valde brukarane

en: This web page allows administrators to register new users. Users' e-mail addresses and usernames must be unique.
nn: Denne nettstaden tillet administrator å registrere nye brukarar. Bukarane sine epostadresser og brukarnamn må vera unike.

en: Enter a simple pattern ("*" may be used as a wildcard match) to search for a username or e-mail address. For example, one may search for "br" and Drupal might return "brian", "brad", and "brenda@example.com".
nn: Skriv inn eit enkelt mønster («*» kan brukast som joker) før å søkje etter eit brukarnamn eller epostadresse. Til dømes kan ein søkje etter «ol» og Drupal kan returnere «ole», «olav» og «ola@eksempel.com».

en: Deleted user: %name %email.
nn: Sletta brukar: %name %email.

en: Edit role
nn: Rediger rolle.

en: Manages the user registration and login system.
nn: Handter brukarregistrering og pålogging.

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
nn: Denne teksta vert nytta som hjelp når brukaren held musa over biletet.

en: (empty)
nn: (tom)

en: Text format
nn: Tekstformatering

en: No new posts
nn: Ingen nye innlegg

en: %title is invalid.
nn: %title er ugyldig.

en: Add format
nn: Legg til format

en: There are errors in @field_name value #@delta:
nn: Det er ein feil i @field_name sin verdi #@delta

en: - Select a field type -
nn: - Vel ein felttype -

en: - Select a widget -
nn: - Vel eit skjermelement -

en: - Select an existing field -
nn: - Vel eit eksisterande felt -

en: Page top
nn: Sidetopp

en: Page bottom
nn: Sideslutt

en: Hello <strong>@username</strong>
nn: Hei <strong>@username</strong>

en: Show End Date
nn: Vis sluttdato

en: Sidebar first
nn: Sidestolpe fyrst

en: Structure
nn: Struktur

en: !site_name blogs
nn: !site_name bloggar

en: Submitted by !username on !datetime
nn: Skrive av !username,  !datetime.

en: You are not allowed to access this page.
nn: Du har ikkje rett til å vise denne sida.

en: Authorize file system changes
nn: Godkjenn filsystemendringar

en: It appears you have reached this page in error.
nn: Det ser ut til at du har nådd denne sida ved ein feil.

en: Cron could not run because an invalid key was used.
nn: Cron kunne ikkje køyra fordi ein ugyldig nøkkel var bruka.

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
nn: Cron kunne ikkje køyra fordi nettstaden er i vedlikehaldsmodus.

en: Default country
nn: Standard land

en: Check the error messages and <a href="!url">proceed with the installation</a>.
nn: Sjekk feilmeldingane og <a href="!url">hald fram med installsjonen</a>.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
nn: I din %settings_file-fil har du sett opp @drupal til å bruke ein %driver-tenar, men PHP-installasjonen støttar ikkje denne databasetypen.

en: We were unable to find any installation profiles. Installation profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
nn: Kan ikkje finne nokon installasjonsprofil. Installasjonsprofilen avgjer kva for modular som skal aktiverast og kva for databaseskjema som skal installerast. Ein profil er nødvendig for å halde fram med installeringa.

en: Sorry, the profile you have chosen cannot be loaded.
nn: Profilen du har vald kunne ikkje lastast.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
nn: Alle nødvendige endringer i %dir og %file har blitt utført, så du bør fjerne skriverettane på dei nå for å unngå sikkerhetsrisiko. Dersom du er usikker på korleis du skal gjera dette, sjå <a href="@handbook_url">handboka</a>.

en: Congratulations, you installed @drupal!
nn: Gratulere, du har installera @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
nn: Sjå gjennom meldingane over før du går vidare til <a href="@url">den nye nettstaden din</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
nn: <a href="@url">Vithe nettstaden din</a>.

en: Settings file
nn: Fil med innstillingar

en: The settings file does not exist.
nn: Fila med innstillingar finst ikkje.

en: The @drupal installer requires that you create a settings file as part of the installation process. Copy the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>.
nn: Innstalleringsprogrammet for @drupal, krev at du opprettar ei fil med innstillingar som ein del av prosessen. Kopier fila %default_file til %file. Du finn meir om å innstallere Drupal i <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>.

en: The settings file is not writable.
nn: Fila med innstillingar er ikkje skrivbar.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
nn: @drupal- installeringsprogrammet trenger skrivetilgang til %file i løpet av installeringsprosessen. Dersom du er usikker på korleis du fiksar dette, sjå i <a href="@handbook_url">handboka</a>.

en: Automated e-mails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these e-mails from being flagged as spam.
nn: Automatisk utsendte e-postar blir sent frå denne adressa. Bruk ei adresse med same domenenamn som nettstaden din for å hindre at e-posten blir tolka som søppelpost.

en: Site maintenance account
nn: Nettstadens vedlikehaldskonto

en: Select the default country for the site.
nn: Vel standard land for nettstaden din.

en: Receive e-mail notifications
nn: Motta varsel på e-post

en: The system will notify you when updates and important security releases are available for installed components. Anonymous information about your site is sent to <a href="@drupal">Drupal.org</a>.
nn: Systemet vil gje melding når viktige sikkerhetsoppdateringar og andre oppdateringar er tilgjengelege for innstallera komponentar. Anonym informasjon om din nettstad blir send til <a href="@drupal">Drupal.org</a>.

en: No pending updates.
nn: Ingen uteståande oppdateringar.

en: 1 pending update | @count pending updates
nn[0]: 1 ventande oppdatering
nn[1]: @count ventande oppdateringar

en: An error occurred while handling the request: The server received invalid input.
nn: En feil oppstod under handtering av førespurnaden: Tenaren mottok ugyldige data.

en: Invalid form POST data.
nn: Ugyldig POST-data frå skjema.

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
nn: Kan ikkje fortseta, ingen tilgjengelege filoverføringsmetodar

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href="@https-link">Learn more</a>.
nn: ADVARSEL: Passordet ditt vil bli sent i klartekst fordi du ikkje nyttar ein kryptera forbindelse. <a href="@https-link">Les meir</a>.

en: To continue, provide your server connection details
nn: Gje informasjon om tenartilknyting for å fortsetje.

en: Connection method
nn: Tilkoplingsmetode

en: Enter connection settings
nn: Oppgi tilkoplingsinnstillingar

en: @backend connection settings
nn: Tilkoplingsinnstillingar for @backend

en: Change connection type
nn: Endre tilkoplingstype

en: Error, this type of connection protocol (%backend) does not exist.
nn: Feil, denne type tilkoplingsprotokoll (%backend) finst ikkje.

en: No active batch.
nn: Ingen aktive køyringar.

en: Site under maintenance
nn: Vedlikehald

en: Archivers can only operate on local files: %file not supported
nn: Komprimeringsprogram kan bare handtere lokale filer: %file ikkje støtta

en: The file could not be uploaded, because the destination %destination is invalid.
nn: Fila kunne ikkje lastast opp fordi målet %destination er ugyldig.

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
nn: Fila %source kunne ikkje lastast opp fordi ei fil med dette allereie finst i målmappa %directory.

en: The file's name exceeds the 240 characters limit. Please rename the file and try again.
nn: Filnamnet er lenger enn grensa på 240 tegn. Gje fila eit nytt namn og prøv på nytt.

en: %path is a directory and cannot be removed using file_unmanaged_delete().
nn: %path er ei mappe og kan ikkje fjernast med hjelp av file_unmanaged_delete().

en: The file %path is not of a recognized type so it was not deleted.
nn: Fila %file vart ikkje sletta fordi den ikkje er av kjent filtype.

en: The file permissions could not be set on %uri.
nn: Kunne ikkje seta filrettar på %uri.

en: Completed @current of @total.
nn: Fullført @current av @total.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
nn: Klarte ikkje køyre alle oppgåvene mot databasetenaren. Oppgåva %task blei ikkje funnen.

en: No categories available. <a href="@link">Add category</a>.
nn: Ingen kategoriar tilgjengeleg. <a href="@link">Legg til ein kategori</a>.

en: Use for multi-user blogs. Every user gets a personal blog.
nn: Ein blogg for fleire brukarar. Kvar brukar får ein eigen blogg.

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
nn: Brukarar med retten "Skriv kommentarar" kan skrive kommentarar.

en: Users cannot post comments.
nn: Brukarar kan ikkje skrive kommentarar.

en: Your comment has been posted.
nn: Kommentaren din vart lagt inn.

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
nn: <a href="@login">Logg inn</a> eller <a href="@register">registrer som brukar</a> for å skrive kommentar

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
nn: <a href="@login">Logg inn</a> for å skrive kommentar

en: Published comment %subject.
nn: Publiserte kommentar %subject.

en: This dashboard region is empty. Click <em>Customize dashboard</em> to add blocks to it.
nn: Denne delen av styringspanelet er tomt. Trykk <em>Tilpass styringspanel</em> for å legge til blokkar.

en: Customize dashboard
nn: Tilpass styringspanel

en: Default SQL storage
nn: Standard SQL-lager

en: Long text
nn: Lang tekst

en: Long text and summary
nn: Lang tekst og ingress

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
nn: La feltet stå tomt for å bruke ein nedkorta versjon av heile teksta som samandrag.

en: Hide summary
nn: Skjul ingress

en: Edit summary
nn: Rediger ingress

en: Add a new file
nn: Legg til ei ny fil

en: Files must be less than !size.
nn: Filer må vere mindre enn !size.

en: Allowed file types: !extensions.
nn: Tillatne filtypar: !extensions.

en: More information about text formats
nn: Meir informasjon om tekstformatering.

en: Limit allowed HTML tags
nn: Begrens tillatne HTML-koder.

en: Convert line breaks into HTML (i.e. <code>&lt;br&gt;</code> and <code>&lt;p&gt;</code>)
nn: Gjer om linjeskift til HTML (for eksempel: <code>&lt;br&gt;</code> og <code>&lt;p&gt;</code>)

en: Convert URLs into links
nn: Gjer om nettaddresser til lenker

en: Correct faulty and chopped off HTML
nn: Korriger feilaktige eller ufullstendige HTML-koder.

en: Display any HTML as plain text
nn: Vis HTML som vanleg tekst.

en: No HTML tags allowed.
nn: HTML-koder er ikkje aktivert.

en: Add new @node_type
nn: Legg til nytt @node_type

[ctx: Long month name]
en: January
nn: januar

[ctx: Long month name]
en: February
nn: februar

[ctx: Long month name]
en: March
nn: mars

[ctx: Long month name]
en: April
nn: april

[ctx: Long month name]
en: May
nn: mai

[ctx: Long month name]
en: June
nn: juni

[ctx: Long month name]
en: July
nn: juli

[ctx: Long month name]
en: August
nn: august

[ctx: Long month name]
en: September
nn: september

[ctx: Long month name]
en: October
nn: oktober

[ctx: Long month name]
en: November
nn: november

[ctx: Long month name]
en: December
nn: desember

en: Provide a menu link
nn: Legg til menylenkje

en: No content types available. <a href="@link">Add content type</a>.
nn: Ingen innhaldstyper er tilgjengelege. <a href="@link">Legg til innhaldstype</a>.

en: Describe this content type. The text will be displayed on the <em>Add new content</em> page.
nn: Beskriv innhaldstypen. Denne teksta vil bli vist på sida <em>Legg til innhald</em>.

en: Preview before submitting
nn: Førehandsvising før innsending

en: This text will be displayed at the top of the page when creating or editing content of this type.
nn: Denne teksta blir vist på toppen av sida når innhald av denne typen blir oppretta eller endra.

en: Users with the <em>Administer content</em> permission will be able to override these options.
nn: Brukarar med retten <em>Administrer innhald</em> kan overstyre desse vala.

en: Display author and date information.
nn: Vis forfattar- og datoinformasjon.

en: Author username and publish date will be displayed.
nn: Brukarnamn og publiseringsdato vil bli vist.

en: Delete selected content
nn: Slett valgt innhald

en: <em>Edit @type</em> @title
nn: <em>Rediger @type</em> @title

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
nn: Du har ikke laga nokon innhaldstyper enno. Gå til <a href="@create-content">opprettingsida for innhaldstyper</a> for å legge til ein ny innhaldstype.

en: Revision log message
nn: Loggmelding for revisjonen

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
nn: Grunngje endringane dine. Dette vil hjelpe andre å forstå motivasjonen din.

en: Individual content types can have different fields, behaviors, and permissions assigned to them.
nn: Einskilde innhaldstyper kan bli tildelt forskjellige felt, oppførslar og rettar.

en: Full content
nn: Heile innhaldet

en: Search result
nn: Søkeresultat

en: Access the content overview page
nn: Tilgong til innhaldsoversiktssida

en: Recent content
nn: Nyaste innhald

en: Welcome to @site-name
nn: Velkomen til @site-name

en: No front page content has been created yet.
nn: Ikkje noko framsideinnhald har blitt laga enno.

en: Find and manage content.
nn: Finn og behandle innhald.

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to search for each word individually. <em>bike shed</em> will often show more results than <em>&quot;bike shed&quot;</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>. <em>bike OR shed</em> will often show more results than <em>bike shed</em>.</li>
    </ul>
nn: <ul>
    <li>Sjekk at søket ikkje inneheld skrivefeil.</li>
    <li>Ta vekk gåseteikn frå søkeorda for å søke på kvart ord for seg. <em>Blå smurf</em> vil ofte gi fleire resultat enn <em>&quot;blå smurf&quot;</em></li>
    <li>Vurder om du kan utvide søket ditt med <em>OR</em>. <em>Blå OR smurf</em> vil ofte gi fleire resultat enn <em>blå smurf</em>.</li>
    </ul>

en: Edit shortcuts
nn: Endre snarvegar

en: Add shortcut
nn: Legg til snarveg

en: Would you like to continue with the above?
nn: Vil du halde fram med handlingane over?

en: Requires: !module-list
nn: Krevjer: !module-list

en: Required by: !module-list
nn: Krevjast av: !module-list

en: Administer site configuration
nn: Administrere oppsett for nettstaden

en: Administer blocks, content types, menus, etc.
nn: Administrer blokker, innhaldstyper, menyar, osv.

en: Tools related to web services.
nn: Verktøy for nettjenester.

en: Development tools.
nn: Utviklingsverktøy.

en: Maintenance mode
nn: Vedlikehaldsmodus

en: Logging and errors
nn: Loggføring og feilmeldingar

en: Regional and language
nn: Språk og område

en: Regional settings, localization and translation.
nn: Områdeval, lokalisering og omsetjing.

en: Search and metadata
nn: Søk og metadata

en: Local site search, metadata and SEO.
nn: Lokalt nettsidesøk, metadata og søkemotoroptimering.

en: General system related configuration.
nn: Generelle systeminnstillinger.

en: Tools that enhance the user interface.
nn: Verktøy som forbetrar brukargrensesnittet.

en: Settings related to formatting and authoring content.
nn: Innstillinger for formatering og publisering av innhald.

en: more information
nn: meir informasjon

en: Your configuration has been saved.
nn: Oppsettet er lagra.

en: Term reference
nn: Taksonomireferanse

en: All recent content
nn: Alle nye innlegg

en: My recent content
nn: Mine siste innlegg

en: Install from a URL
nn: Installer frå nettadresse

en: For example: %url
nn: For eksempel: %url

en: Upload a module or theme archive to install
nn: Last opp arkiv for modul eller utsjånadmal

en: For example: %filename from your local computer
nn: For eksempel: %filename frå harddisken din

en: No update information available. <a href="@run_cron">Run cron</a> or <a href="@check_manually">check manually</a>.
nn: Ikkje noko oppdateringsinformasjon tilgjengelig. <a href="@run_cron">Køyr cron</a> eller <a href="@check_manually">gjer ein manuell sjekk</a>.

en: Who can register accounts?
nn: Kven kan registrere seg som brukar?

en: Cancel own user account
nn: Avslutt egen brukerkonto

en: Account details for [user:name] at [site:name] (pending admin approval)
nn: Kontodetaljar for [user:name] på [site:name] (ventar på godkjenning)

en: [user:name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another e-mail containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    
    --  [site:name] team
nn: [user:name]
    
    Takk for at du registrerte deg på [site:name]. Din konto ventar førebels på godkjenning frå ein administrator. Med ein gong den vert godkjend vil du få ein ny e-post med informasjon om korleis du kan logge inn, lage eit passord, og andre detaljar.
    
    Helsing [site:name].

en: Account details for [user:name] at [site:name] (approved)
nn: Kontodetaljar for [user:name] på [site:name] (godkjend)

en: Cancel the selected user accounts
nn: Avslutt dei valde brukarkontoane

en: To make your password stronger:
nn: For å lage sikrare passord:

en: Make it at least 6 characters
nn: Bruk minst 6 karakterar

en: Add lowercase letters
nn: Legg til små bokstavar

en: Add uppercase letters
nn: Legg til STORE bokstavar

en: Add numbers
nn: Legg til tal

en: Add punctuation
nn: Legg til spesialtegn (tegn som ikkej er tal eller bokstavar).

en: Make it different from your username
nn: Gjer det ulikt brukarnamnet ditt

en: Weak
nn: Svak

en: Fair
nn: Toleg

en: Blocked user: %name %email.
nn: Blokkera brukarr: %name %email.

en: There is currently 1 user online. | There are currently @count users online.
nn[0]: 1 bruker er logga inn.
nn[1]: @count brukarar logga inn.

en: Find and manage people interacting with your site.
nn: Finn og handsama folk som brukar nettstaden din.

en: Minimal
nn: Minimum

en: Basic page
nn: Grunnleggjande side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
nn: Bruk <em>grunnleggjande side<em> for statisk innhald, slik som «Om oss» sida.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
nn: Bruk stikkord for å gruppera artiklar om same emne i kategoriar.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
nn: Skriv inn ee liste med ord skild med komma for å beskrive innhaldet ditt.

en: Content width
nn: Breidde for innhald

en: Fluid width
nn: Varierande breidde

en: Fixed width
nn: Fast breidde

en: A simple one-column, tableless, fluid width administration theme.
nn: Ein enkel utsjånadsmal for administrasjon, med ei kolonne, utan tabellar og med varierande breidde.

en: - Choose -
nn: - Val -

en: 1 pending update (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped) | @count pending updates (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
nn[0]: 1 ventande oppdatering (@number_applied vil bli utført, @number_incompatible hoppast over)
nn[1]: @count ventande oppdateringar (@number_applied vil bli utført, @number_incompatible hoppast over)

en: Enter your current password to change the %mail or %pass. !request_new.
nn: Skriv inn ditt noverande passord for å endre %mail eller %pass. !request_new.

en: Current password
nn: Noverande passord

en: Configure user accounts.
nn: Set opp brukarkontoar

en: Wysiwyg profiles
nn: Wysiwyg profilar

en: Add and modify shortcut sets.
nn: Legg til og endre snarvegsamlingar.

en: Add shortcut set
nn: Legg til snarvegsamling

en: Footer first column
nn: Botntekst fyrste kolonne

en: Footer second column
nn: Botntekst andre kolonne

en: Footer third column
nn: Botntekst tredje kolonne

en: Footer fourth column
nn: Botntekst fjerde kolonne

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
nn: Bruk <em>artiklar</em> for innhald som endrast, slik som nyheiter, pressemeldingar eller bloggoppføringar.

en: A flexible, recolorable theme with many regions.
nn: Ein fleksibel utsjånadsmal med mange område og mogleghet for å endre farge.

en: Highlighted
nn: Utheva

en: Sidebar second
nn: Sidestolpe neste

en: Triptych first
nn: Triptych fyrste

en: Triptych middle
nn: Triptych midten

en: Triptych last
nn: Tritych siste

en: Main background
nn: Hovudbakgrunn

en: Sidebar background
nn: Bakgrunn for sidestolpe

en: Footer background
nn: Bakgrunn for botntekst

en: Title and slogan
nn: Tittel og slagord

en: Can't handle more than one field storage engine
nn: Kan ikkje handterer meir enn ein «motor» for feltlagring

en: Field storage engine not found.
nn: «Motor» for feltlagring ikkje funnen.

en: For this query an entity type must be specified.
nn: For denne førespurnaden må ein entitetstype oppgjevast.

en: Entity %entity has no base table.
nn: Entitet %entity har ingen basistabell.

en: Do not know how to order on @key for @entity_type
nn: Veit ikkje korleis @entity_type skal sorterast basera på @key

en: Default settings file
nn: Standardfil med innstillingar

en: The default settings file does not exist.
nn: Standarfila med innstillinga finst ikkje.

en: The @drupal installer requires that the %default-file file not be modified in any way from the original download.
nn: @drupal installasjonsprogrammet krev at fila %default-file ikkje endrast på nokon måte i forhold til den originale nedlastinga.

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
nn: Sorter radene med numerisk vekting i staden for dra-og-slipp sortering.

en: Show row weights
nn: Vis vekting av radene.

en: New field name
nn: Nytt feltnamn

en: Error opening socket @socket
nn: Feil ved opning av @socket

en: delivery callback not found
nn: tilbakekall for levering er ikkje funne

en: callback %callback not found: %q.
nn: fant ikkje tilbakekallet %callback: %q.

en: The specified file %file could not be copied, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
nn: Fila %file kunne ikkje kopierast fordi målkatalogen ikkje er sett opp rett. Meir informasjon finst i systemloggen.

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
nn: Fila %file kunne ikkje kopierast fordi målkatalogen ikkje er sett opp rett. Sjekk om innstillingane for tilgang til filer/mapper. Meir informasjon finst i systemloggen.

en: The file %file could not be copied because a file by that name already exists in the destination directory.
nn: Fila %file kunne ikkje kopierast fordi ei fil med dette namnet alt finst i målkatalogen.

en: The specified file %file could not be moved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
nn: Fila %file kunne ikkje flyttast fordi målet er ugyldig. Meir informasjon finst i systemloggen.

en: The specified file %file could not be deleted, because it is not a valid URI. More information is available in the system log.
nn: Fila %file kunne ikkje slettast fordi den ikkje er ein gyldig URI. Meir informasjon finst i systemloggen.

en: The data could not be saved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
nn: Kan ikkje lagre data fordi målet er ugyldig. Meir informasjon finst i systemloggen.

en: File %file (%realpath) could not be copied, because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
nn: Fila %file (%realpath) kunne ikkje kopierast fordi målet %destination er ugyldig. Årsaken er ofte feil bruk av file_copy() eller manglande «stream wrapper»

en: File %file (%realpath) could not be copied because it does not exist.
nn: Fila %file (%realpath) kunne ikkje kopierast fordi den ikkje finst.

en: File %file could not be copied because a file by that name already exists in the destination directory (%directory)
nn: Fila %file kunne ikkje kopierast fordi ei fil med dette namnet allereie finst i målmappa (%directory)

en: File %file could not be copied because it would overwrite itself.
nn: Fila %file kunne ikkje kopierast fordi den ville skrive over seg sjølv.

en: The specified file %file could not be copied to %destination.
nn: Fila %file kunne ikkje kopierast til %destination.

en: File %file (%realpath) could not be moved, because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
nn: Fila %file (%realpath) kunne ikkje flyttast fordi målet %destination er ugyldig. Årsaken kan vera feil bruk av file_move() eller manglande «stream wrapper».

en: File %file (%realpath) could not be deleted because it is not a valid URI. This may be caused by improper use of file_delete() or a missing stream wrapper.
nn: Fila %file (%realpath) kunne ikkje slettast fordi den ikkje er ein gyldig URI. Årsaken kan vera feil bruk av file_delete() eller manglande «stream wrapper».

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
nn: Data vart ikkje lagra fordi målet %destination er ugyldig. Årsaken kan vera feil bruk av file_save_data() eller manglande «stream wrapper».

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
nn: Ditt oppsett av PHP støttar bare ein type database. Denne er førehandsvald.

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.<ul><li>Is the database server running?</li><li>Does the database exist, and have you entered the correct database name?</li><li>Have you entered the correct username and password?</li><li>Have you entered the correct database hostname?</li></ul>
nn: Kunne ikkje kople til databasetenaren. Tenaren gjev fylgjande medling: %error. <ul><li>Køyrer databasetenaren?</li> <li>Eksisterer databasen, og har du oppgjeve rett databasenamn?</li><li>Har du lagt inn rett brukarnamn og passord?</li><li>Har du oppgjeve rett databasevertsnamn?</li></ul>

en: Recent log messages
nn: Nyaste loggmeldingar

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
nn: Format: %time. Datoformatet er YYYY-MM-DD og %timezone er skilnaden i tidssonen frå UTC. La dette stå blankt for å nytte tidspunktet for innsending av skjema.

en: Change site name, e-mail address, slogan, default front page, and number of posts per page, error pages.
nn: Forandre sidenamn, e-postaddresse, slagord, standard framside, antal innlegg per side, feilsider.

en: Upload an image to go with this article.
nn: Last opp eit bilete for å legge saman med artikkelen.

en: The settings file is writable.
nn: Innstillingsfila er skrivbar.

en: The settings file is owned by the web server.
nn: Innstillingsfila er eigd av nettenaren.

en: The @drupal installer failed to create a settings file with proper file ownership. Log on to your web server, remove the existing %file file, and create a new one by copying the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>. If you have problems with the file permissions on your server, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
nn: @drupal installasjonsprogrammet kunne ikkje lage ei innstillingsfil med rett fileigaskap. Logg på vevtjeneren din, fjern den eksisterande fila %file, og opprett ei ny ved å kopiere %default_file fil til %file. Meir informasjon om installering av Drupal er tilgjengeleg i <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>. Dersom du har problem med filrettane på serveren din, sjå under <a href="@handbook_url">online handbook</a>.

en: View and customize your dashboard.
nn: Vis og set opp styringspanelet ditt.

en: Reference for usage, configuration, and modules.
nn: Oppslagsverk for bruk, innstillingar og modular.

en: Select and configure your themes.
nn: Vel og konfigurer utsjånadsmalane dine.

en: Administer settings.
nn: Administrer innstillinger.

en: View reports, updates, and errors.
nn: Vis rapportar, oppdateringar og feilmeldinger.

en: Install new module
nn: Installer ny modul

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
nn: Handsama brukarkontoar, roller og rettar.

en: %type: !message in %function (line %line of %file).
nn: %type: !message in %function (line %line av %file).

en: Update @title
nn: Oppdater @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
nn: Eit unikt datamaskinlesbart namn. Kan bare innehalde små bokstavar, tal og understrek.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
nn: Datamaskinlesbart namn må innehalde unike tegn.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
nn: Datamaskinlesbart namn må bare innehalde små bokstavar, tal og bindestrek.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
nn: Det datamaskinlesbare namnet er i bruk frå før. Det må vera unikt.

en: New field label
nn: Ny feltetikett

en: The database version %version is less than the minimum required version %minimum_version.
nn: Databaseversjon er %version. Den må minst vera %minimum_version.

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
nn: Fila %file kunne ikkje kopierast fordi målmappa %destination ikkje er sett opp rett.

en: @driver_name settings
nn: @driver_name innstillingar

en: No fields are present yet.
nn: Ingen felt eksisterer enno.

en: Read more<span class="element-invisible"> about @title</span>
nn: Les meir<span class="element-invisible"> om @title</span>

en: Display on user registration form.
nn: Vis på skjema for brukarregistrering.

en: This is compulsory for 'required' fields.
nn: Dette er obligatorisk for 'påkrevd' felt.

en: You can find <a href="@module_url">modules</a> and <a href="@theme_url">themes</a> on <a href="@drupal_org_url">drupal.org</a>. The following file extensions are supported: %extensions.
nn: Du finn <a href="@module_url">modular</a> og <a href="@theme_url">utsjånadmalar</a> på <a href="@drupal_org_url">drupal.org</a>. Følgjande filtyper er støtta: %extensions.

[ctx: datetime]
en: All day
nn: Heile dagen

en: Administer content and comments.
nn: Administrer innhald og kommentarar

en: All Day
nn: Heile dagen

en: @current of @total
nn: @current av @total

en: (Machine name: @type)
nn: (Datamaskinnamn: @type)

en: Empty 'End date' values will use the 'Start date' values.
nn: Om du ikkje skriv ein 'sluttdato' vert 'startdato' nytta.

en: @field_name Start date value #@delta
nn: @field_name Startdato @delta. verdi

en: !start-date to !end-date
nn: !start-date til !end-date

en: E.g., @date
nn: T.d @date

en: Extend site functionality.
nn: Utvid nettsidefunksjonalitet.

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval weeks
nn: Kvar @interval veke

[ctx: Date repeat]
en: Repeats every
nn: Kvar

[ctx: Date repeat]
en: After @count occurrences
nn: Etter @count gonger

[ctx: Date repeat]
en: On
nn: Til og med

[ctx: Date repeat]
en: Stop repeating
nn: Siste repetisjon
