Open Deals Drupal Distribution (7.x-1.3) - en to nl translation catalogue (40 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Submit
nl: Indienen

en: Content
nl: Inhoud

en: Value
nl: Waarde

en: Article
nl: Artikel

en: Tags
nl: Labels

en: Support
nl: Ondersteuning

en: Image
nl: Afbeelding

en: Top
nl: Bovenaan

en: Site
nl: Website

en: Header
nl: Kop

en: Location
nl: Locatie

en: End Date
nl: Einddatum

en: Stock
nl: Voorraad

en: Store
nl: Winkel

en: Navigation
nl: Navigatie

en: Order
nl: Volgorde

en: Days
nl: Dagen

en: Sidebar
nl: Zijbalk

en: Hours
nl: Uren

en: Coupon
nl: Kortingscode

en: Discount
nl: Korting

en: Webform
nl: Formulier

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
nl: Een nieuw formulier of vragenlijst aanmaken. Resultaten en statistieken worden opgeslagen en zijn toegankelijk voor gebruikers met de juiste rechten.

en: types
nl: typen

en: Skip to main content
nl: Overslaan en naar de inhoud gaan

en: Sales
nl: Verkoop

en: Main menu
nl: Hoofdmenu

en: Footer Bottom
nl: Onder footer

en: Line item
nl: Factuurregel

en: Highlight
nl: Accentueren

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
nl: Het <em>Hoofdmenu</em> wordt vaak gebruikt om de hoofdonderdelen van de website aan te geven bijvoorbeeld in een menu bovenaan de pagina.

en: Basic page
nl: Eenvoudige pagina

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
nl: Gebruik <em>eenvoudige pagina's</em> voor vaste inhoud, zoals een 'Over ons'-pagina.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
nl: Voer een kommagescheiden lijst van woorden in om de inhoud te beschrijven.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
nl: Gebruik <em>artikelen</em> voor tijdsgebonden inhoud zoals nieuws, persberichten of blog-berichten.

en: Footer Top
nl: Boven footer

en: Upload an image to go with this article.
nl: Een afbeelding voor dit artikel uploaden.

en: Commerce (contrib)
nl: Commerce (bijgedragen)
