Open Deals Drupal Distribution (7.x-1.31) - en to he translation catalogue (38 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Submit
he: שלח

en: Content
he: תוכן

en: Value
he: ערך

en: Article
he: כתבה

en: Tags
he: תגיות

en: Image
he: תמונה

en: Help
he: עזרה

en: Top
he: עליון

en: type
he: סוג

en: Site
he: אתר

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Location
he: מיקום

en: Details
he: פרטים

en: End Date
he: תאריך סיום

en: Stock
he: מלאי

en: Store
he: חנות

en: Navigation
he: ניווט

en: Order
he: סידור

en: Features
he: פיצ'רים

en: Days
he: ימים

en: Sidebar
he: עמודת צד

en: Hours
he: שעות

en: Coupon
he: קופון

en: Discount
he: הנחה

en: Product
he: מוצר

en: Webform
he: טופס - Webform

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
he: יצירת טופס או שאלון חדש שיהיו נגישים למשתמשים. התוצאות שנשלחות וסטטיסטיקה נשמרות ונגישות למשתמשים מורשים.

en: types
he: סוגים

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: Main menu
he: תפריט ראשי

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
he: הכנס רשימת מילים מופרדות בפסיקים המתארות את התוכן שלך.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
he: השתמשו ב<em>מאמרים</em> עבור תכנים תלויי זמן כמו חדשות, הודעות לעיתונות או הודעות בבלוג.

en: Upload an image to go with this article.
he: העלאת תמונה שתצורף למאמר זה
