Open Deals Drupal Distribution (7.x-1.32) - en to ar translation catalogue (31 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Submit
ar: إضافة

en: Content
ar: المحتوى

en: Value
ar: القيمة

en: Article
ar: مقال

en: Tags
ar: وسوم

en: Image
ar: الصورة

en: Help
ar: المساعدة

en: Top
ar: الأعلى

en: type
ar: النوع

en: Site
ar: موقع

en: Header
ar: الترويسة

en: Location
ar: الموضع

en: Details
ar: التفاصيل

en: Store
ar: المتجر

en: Navigation
ar: الإبحار

en: Order
ar: الترتيب

en: Features
ar: الخصائص

en: Product
ar: المنتج

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
ar: أنشئ استمارة جديدة استفتاء يكون متاحا للمستخدمين. يتم حفظ الإرسالات والإحصاءات ويتاح الوصول إليها للمستخدمين المميزين.

en: types
ar: أنواع

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ar: يتم استخدام القائمة <em>الرئيسية</em> لعرض الأقسام الرئيسية في الموقع، وغالباً ما تظهر في ترويسة الصفحة.

en: Basic page
ar: الصفحة الأساسية

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ar: استخدم <em>الصفحات الأساسية</em> للمحتوى الثابت، مثل صفحة 'عن الموقع'.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
ar: أدخل قائمة كلمات مفصولة بفواصل لوصف المحتوى الخاص بك.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ar: استخدم <em>المقال</em> للمحتويات المتغيرة كالأخبار، والنشرات الصحفية أو ملاحظات المدونة.

en: Upload an image to go with this article.
ar: رفع صورة لإضافتها لهذا المقال
