Open Deals Drupal Distribution (7.x-1.32) - en to ro translation catalogue (33 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Submit
ro: Trimite

en: Content
ro: Conținut

en: Value
ro: Valoare

en: Article
ro: Articol

en: Tags
ro: Etichete

en: Support
ro: Suport

en: Image
ro: Imagine

en: Help
ro: Ajutor

en: Top
ro: Sus

en: type
ro: tip

en: Site
ro: Sit

en: Header
ro: Cap

en: Location
ro: Locaţia

en: Details
ro: Detalii

en: Stock
ro: Stoc

en: Store
ro: Magazin

en: Navigation
ro: Navigator

en: Order
ro: Comandă

en: Features
ro: Caracteristici

en: Sidebar
ro: Bară laterală

en: Coupon
ro: Cupon

en: Discount
ro: Reducere

en: Product
ro: Produs

en: types
ro: tipuri

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Main menu
ro: Meniu principal

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ro: Meniul <em>Principal</em> este folosit pe multe situri pentru a afișa secțiunile principale ale sitului, de obicei într-o bară de navigație poziționată sus.

en: Basic page
ro: Pagină simplă

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ro: Folosiți <em>pagini simple</em> pentru conținut static, cum ar fi o pagină 'Despre noi'.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ro: Folosiți <em>articole</em> pentru conținut dependent de timp, cum ar fi știri, comunicate de presă sau articole de blog.
