Open Deals Drupal Distribution (7.x-1.34) - en to da translation catalogue (37 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Submit
da: Indsend

en: Content
da: Indhold

en: Value
da: Værdi

en: Article
da: Artikel

en: Image
da: Billede

en: Help
da: Hjælp

en: Header
da: Overskrift

en: Location
da: Lokation

en: Sold out
da: Udsolgt

en: Details
da: Detaljer

en: End Date
da: Slutdato

en: Stock
da: Lager

en: Store
da: Butik

en: Order
da: Rækkefølge

en: Days
da: Dage

en: Hours
da: Timer

en: Coupon
da: Kupon

en: Discount
da: Rabat

en: Product
da: Produkt

en: Webform
da: Webformular

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
da: Opret en ny formular eller et nyt spørgeskema. Resultater og statistik gemmes og er tilgængelige for priviligerede brugere.

en: types
da: typer

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: Footer Bottom
da: Footer bund

en: Line item
da: Varelinje

en: Highlight
da: Fremhæv

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
da: Menuen <em>Main</em> bruges på mange sites til at vise sitets overordnede sektioner, typisk i en navigationsbjælke i toppen af siden.

en: Basic page
da: Simpel side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
da: Brug <em>simple sider</em> til dit statiske indhold, som f.eks. en "om os"-side.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
da: Indtast en kommasepareret list af ord som beskriver dit indhold.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
da: Brug <em>artikler</em> til tidsfølsomt indhold som nyheder, pressemeddelelser eller blogindlæg.

en: Footer Top
da: Footer top

en: Upload an image to go with this article.
da: Upload et billede til denne artikel.
