Open Deals Drupal Distribution (7.x-1.6) - en to hu translation catalogue (44 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Submit
hu: Beküldés

en: Content
hu: Tartalom

en: Value
hu: Érték

en: Article
hu: Cikk

en: Tags
hu: Címkék

en: Support
hu: Támogatás

en: Image
hu: Kép

en: Help
hu: Súgó

en: Top
hu: Teteje

en: type
hu: típus

en: Site
hu: Webhely

en: Header
hu: Fejléc

en: Location
hu: Helyszín

en: Sold out
hu: Elfogyott

en: Details
hu: Részletek

en: End Date
hu: Befejező dátum

en: Stock
hu: Készlet

en: Store
hu: Bolt

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Order
hu: Rendelés

en: Features
hu: Jellemzők

en: Days
hu: Napok

en: Sidebar
hu: Oldalsáv

en: Hours
hu: Órák

en: Coupon
hu: Kupon

en: Discount
hu: Árengedmény

en: Product
hu: Termék

en: Webform
hu: Űrlap

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
hu: Új kérdőív vagy űrlap készítése a felhasználóknak. A beküldések, illetve az azokból készített statisztikák csak a jogosult felhasználók számára lesznek elérhetőek.

en: types
hu: típusok

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Main menu
hu: Főmenü

en: Line item
hu: Tétel

en: Highlight
hu: Kiemelt

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
hu: A <em>Fő</em> menü célja jellemzően a webhely főbb egységeinek hivatkozása, általában a felső navigációs sávban.

en: Basic page
hu: Egyszerű oldal

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hu: Az <em>egyszerű oldal</em> használatos az állandó tartalmakhoz, ilyen például a „Bemutatkozás” oldal.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
hu: Vesszővel elválasztott szavak listája a tartalom jellemzésére.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
hu: A <em>cikk</em> típust az időhöz kötött tartalmakhoz érdemes használni. Például hírek, sajtóközlemények vagy blogbejegyzések.

en: Upload an image to go with this article.
hu: Kép feltöltése a cikkhez.

en: Commerce (contrib)
hu: Commerce (kiegészítő modul)
