Open Deals Drupal Distribution (7.x-1.6) - en to pl translation catalogue (43 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Content
pl: Zawartość

en: Value
pl: Wartość

en: Article
pl: Artykuł

en: Tags
pl: Tagi

en: Support
pl: Wsparcie

en: Image
pl: Obraz

en: Help
pl: Pomoc

en: Top
pl: Góra strony

en: type
pl: typ

en: Site
pl: Witryna

en: Header
pl: Nagłówek

en: Location
pl: Położenie

en: Details
pl: Szczegóły

en: End Date
pl: Data końcowa

en: Stock
pl: Asortyment

en: Store
pl: Sklep

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Order
pl: Kolejność

en: Features
pl: Funkcjonalności

en: Days
pl: Dni

en: Sidebar
pl: Pasek boczny

en: Hours
pl: Godziny

en: Coupon
pl: Kupon

en: Discount
pl: Rabat

en: Product
pl: Produkt

en: Webform
pl: Formularz

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
pl: Twórz formularze i ankiety dostępne dla użytkowników. Zgłoszenia i statystyki dostępne są dla uprawnionych użytkowników.

en: types
pl: typy

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Sales
pl: Obroty

en: Main menu
pl: Menu główne

en: Line item
pl: Pozycja zamówienia

en: Highlight
pl: Zaznaczenie

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
pl: <em>Główne</em> menu wykorzystywane jest na wielu witrynach do pokazywania najważniejszych sekcji serwisu, często w górnej części witryny.

en: Basic page
pl: Prosta strona

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
pl: Użyj <em>prostych stron</em> dla Twoich statycznych treści, takich jak strona 'O nas'.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
pl: Lista oddzielonych przecinkiem słów opisujących zawartość.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
pl: Użyj <em>artykułów</em> dla dynamicznych treści, takich jak newsy, przegląd prasy lub wpisy na blogu.

en: Upload an image to go with this article.
pl: Wyślij obrazek jaki ma zostać dodany do wpisu.
