OpenEnterprise (7.x-1.0-beta2) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Tags
ja: タグ

en: @drupal installation complete
ja: @drupalのインストールが完了しました

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
ja: %dir と %file への必要な変更はすべて行われました。セキュリティーリスクを回避するため、すぐにそれらへの書き込み権限を削除する必要があります。どのようにするかわからない場合は <a href="@handbook_url">online handbook</a> を参照してください。

en: Congratulations, you installed @drupal!
ja: おめでとうございます。@drupal のインストールが完了しました。

en: Installing updates
ja: アップデートをインストール中

en: Preparing to update your site
ja: サイトのアップデートを準備中

en: Downloading updates failed:
ja: アップデートのダウンロードが失敗しました。

en: Updates downloaded successfully.
ja: アップデートのダウンロードが成功しました。

en: Fatal error trying to download.
ja: ダウンロード中に致命的なエラー

en: Basic page
ja: 基本ページ

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ja: 「About us」のような、あまり更新されない内容の場合は <em>基本ページ</em> を使ってください。

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ja: 記事をトピックなどに合わせてグループ化するにはタグを使用してください

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
ja: 投稿の要旨となる単語のリストを半角カンマで区切って入力してください。
