OpenEnterprise (7.x-1.0-beta2) - en to sv translation catalogue (14 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Tags
sv: Etiketter

en: @drupal installation complete
sv: Installationen av @drupal är slutförd

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
sv: Alla nödvändiga ändringar i %dir och %file har utförts, så du bör nu ta bort skrivbehörigheterna till dem för att undvika säkerhetsrisker. Om du är osäker på hur det går till, se <a href="@handbook_url">onlinehandboken</a>.

en: Congratulations, you installed @drupal!
sv: Grattis, du har installerat @drupal!

en: Installing updates
sv: Installerar uppdateringar

en: Preparing to update your site
sv: Förbereder för uppdatering av din webbplats

en: Downloading updates failed:
sv: Nedladdning av uppdateringar misslyckades:

en: Updates downloaded successfully.
sv: Uppdateringarna laddades ner utan problem.

en: Fatal error trying to download.
sv: Kritiskt fel vid försök att ladda ned.

en: Basic page
sv: Enkel sida

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
sv: Använd <em>enkla sidor</em> för ditt statiska innehåll, såsom en sida "Om oss".

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
sv: Använd etiketter för att gruppera artiklar med liknande ämnen till kategorier.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
sv: Ange en kommaseparerad lista med ord för att beskriva ditt innehåll.
