OpenEnterprise (7.x-1.0-beta4) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Home
pt: Início

en: @drupal installation complete
pt: Instalação do @drupal completa

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
pt: Todas as alterações necessárias para %dir e %file foram feitas, portanto você deve remover as permissões de escritva para eles a fim de evitar riscos de segurança. Se você não tem certeza de como fazer, consulte o <a href="@handbook_url">manual online</a>.

en: Congratulations, you installed @drupal!
pt: Parabéns, você instalou o @drupal!

en: Basic page
pt: Página básica

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
pt: Use <em>páginas básicas</em> para seu conteúdo estático, como uma página 'Sobre nós'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
pt: Use etiquetas para agrupar artigos sobre temas semelhantes em categorias.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
pt: Digite uma lista de palavras separadas por vírgula para descrever seu conteúdo.
