OpenEnterprise (7.x-1.0-beta5) - en to cs translation catalogue (9 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Tags
cs: Štítky

en: @drupal installation complete
cs: Instalace @drupal je kompletní

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
cs: Všechny důležité změny v %dir a %file byly provedeny. Je třeba odstranit práva k zápisu, aby se předešlo bezpečnostním rizikům. Pokud si nejste jisti, jak práva nastavit, podívejte se do <a href="@handbook_url">online příručky</a>.

en: Congratulations, you installed @drupal!
cs: Gratulujeme, úspěšně jste nainstalovali @drupal!

en: Basic page
cs: Základní stránka

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
cs: Pro statický obsah typu "O nás" použijte <em>základní stránky</em>.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
cs: Použijte tagy pro seskupení článků podle podobných témat v katergoriích

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
cs: K popisu obsahu zadejte seznam slov oddělených čárkami.
