Open Enterprise (7.x-1.0-beta5) - en to fi translation catalogue (9 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Tags
fi: Tagit

en: @drupal installation complete
fi: @drupal-asennus on valmis

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
fi: Kaikki tarpeelliset muutokset hakemistoon %dir ja tiedostoon %file on tehty, joten sinun tulisi poistaa niistä kirjoitusoikeudet välttääksesi turvallisuusongelmia. Ellet tiedä miten tämä tehdään, löydät lisätietoa <a href="@handbook_url">verkko-oppaasta</a>.

en: Congratulations, you installed @drupal!
fi: Onnittelut, @drupal asennettiin onnistuneesti!

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fi: Käytä <em>perussivuja</em> staattiseen sisältöösi kuten esimerkiksi "Tietoa meistä" sivu.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fi: Käytä tageja samantyyppisten artikkeleiden luokittelussa kategorioihin.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
fi: Syötä pilkuilla eroteltu lista sanoista jotka kuvaavat sisältöäsi.
