Open Enterprise (7.x-1.0-beta5) - en to pl translation catalogue (9 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Tags
pl: Tagi

en: @drupal installation complete
pl: Instalacja systemu @drupal dobiegła końca

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
pl: Wszystkie konieczne zmiany w %dir i %file zostały dokonane. W celu uniknięcia zagrożeń bezpieczeństwa należy usunąć uprawnienia zapisu do nich. W przypadku wątpliwości jak postępować można sprawdzić  w <a href="@handbook_url">podręczniku online</a>.

en: Congratulations, you installed @drupal!
pl: Gratulacje, system @drupal został zainstalowany!

en: Basic page
pl: Prosta strona

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
pl: Użyj <em>prostych stron</em> dla Twoich statycznych treści, takich jak strona 'O nas'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
pl: Używaj tagów do grupowania artykułów podobnych tematycznie w kategorie.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
pl: Lista oddzielonych przecinkiem słów opisujących zawartość.
