Open Enterprise (7.x-1.0-beta5) - en to uk translation catalogue (9 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Tags
uk: Теґи

en: @drupal installation complete
uk: @drupal встановлено

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
uk: Всі необхідні зміни в %dir та %file були виконані, тому необхідно заборонити запис у них в цілях безпеки. Якщо Ви не знаєте як це зробити, зверніться до <a href="@handbook_url">онлайн довідника</a>.

en: Congratulations, you installed @drupal!
uk: Вітаємо, Ви встановили @drupal!

en: Basic page
uk: Проста сторінка

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
uk: <em>Прості сторінки</em> використовуються для розміщення незмінюваного вмісту на кшталт сторінки 'Про нас'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
uk: Теґи використовуються для групування статей зі схожими темами в категорії.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
uk: Введіть слова розділені комою для опису вашого матеріалу.
