Open Enterprise (7.x-1.0-rc1) - en to hu translation catalogue (11 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Tags
hu: Címkék

en: Other
hu: Egyéb

en: @drupal installation complete
hu: A @drupal telepítése sikeres volt

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
hu: %dir és %file minden szükséges módosítása megtörtént. A biztonsági kockázatok csökkentése érdekében ezek írási jogosultságát most meg kell szüntetni. További tudnivaló az <a href="@handbook_url">online kézikönyvben</a> található.

en: Congratulations, you installed @drupal!
hu: A <em>@drupal</em> telepítése sikerült, gratulálunk!

en: Basic page
hu: Egyszerű oldal

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hu: Az <em>egyszerű oldal</em> használatos az állandó tartalmakhoz, ilyen például a „Bemutatkozás” oldal.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
hu: Címkék használata a hasonló témájú tartalmak csoportosításához.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
hu: Vesszővel elválasztott szavak listája a tartalom jellemzésére.

en: Social
hu: Közösségi
