Open Enterprise (7.x-1.0-rc3) - en to nl translation catalogue (10 entries)

en: Tags
nl: Labels

en: Other
nl: Andere

en: @drupal installation complete
nl: @drupal-installatie voltooid

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
nl: Al de benodigde wijzigingen voor %dir en %file zijn aangebracht. Verwijder nu de schrijfpermissies voor beide bestanden om geen veiligheidsrisico's te lopen. Als u niet zeker weet hoe u dit doet kunt u het <a href="@handbook_url">online handboek</a> raadplegen.

en: Congratulations, you installed @drupal!
nl: Gefeliciteerd, u heeft @drupal geïnstalleerd!

en: Basic page
nl: Eenvoudige pagina

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
nl: Gebruik <em>eenvoudige pagina's</em> voor vaste inhoud, zoals een 'Over ons'-pagina.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
nl: Gebruik tags om artikelen over vergelijkbare onderwerpen in categorieën te groeperen.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
nl: Voer een kommagescheiden lijst van woorden in om de inhoud te beschrijven.

en: Social
nl: Sociaal
