Open Enterprise (7.x-1.0-rc3) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Home
pt: Início

en: Other
pt: Outro

en: @drupal installation complete
pt: A instalação do @drupal está terminada

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
pt: Realizaram-se todas as modificações necessárias a %dir e %file, pelo que deve-lhes retirar as permissões de escrita para evitar riscos de segurança. Se não está seguro de como o fazer, consulte o <a href="@handbook_url">manual</a>.

en: Congratulations, you installed @drupal!
pt: Parabéns, instalou o @drupal!

en: Basic page
pt: Página básica

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
pt: Use as <em>Páginas básicas</em> para conteúdo estático, como por exemplo a página "Sobre nós".

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
pt: Use etiquetas para agrupar artigos, sobre tópicos similares, em categorias.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
pt: Insira uma lista de palavras, separadas por vírgulas, para descrever o seu contéudo.
