Open Enterprise (7.x-1.0-beta7) - en to ar translation catalogue (9 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Tags
ar: وسوم

en: Other
ar: آخر

en: @drupal installation complete
ar: اكتمل تركيب @drupal

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
ar: تمت كل التغييرات المطلوبة على %dir و %file، لذا يُمكنك الآن إزالة صلاحيات الكتابة منهم لتفادي الأخطار الأمنية. إذا لم تكن متأكداً كيف تفعل ذلك، راجع <a href="@handbook_url">كتيب الاستخدام</a>.

en: Congratulations, you installed @drupal!
ar: هنيئا، لقد قمت بتثبيت @drupal!

en: Basic page
ar: الصفحة الأساسية

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ar: استخدم <em>الصفحات الأساسية</em> للمحتوى الثابت، مثل صفحة 'عن الموقع'.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
ar: أدخل قائمة كلمات مفصولة بفواصل لوصف المحتوى الخاص بك.
