Open Event (7.x-0.3) - en to ru translation catalogue (20 entries)

en: Prefix
ru: Префикс

en: Suffix
ru: Суффикс

en: Email address
ru: E-mail адрес

en: Description
ru: Описание

en: Place
ru: Место

en: Image
ru: Изображение

en: Parents
ru: Родители

en: Event
ru: Событие

en: Logo
ru: Логотип

en: Address
ru: Адрес

en: Events
ru: Мероприятия

en: Duration
ru: Продолжительность

en: Family name
ru: Фамилия

en: Organization
ru: Организация

en: Alias
ru: Синоним

en: Person
ru: Личность

en: Middle name
ru: Отчество

en: Job title
ru: Должность

en: Organization name
ru: Название организации

en: Opening hours
ru: Часы работы
