Open Event (7.x-0.3) - en to vi translation catalogue (14 entries)

en: Prefix
vi: Tiền tố

en: Suffix
vi: Hậu tố

en: Email address
vi: Địa chỉ thư điện tử

en: Description
vi: Mô tả

en: Place
vi: Địa điểm

en: Image
vi: Ảnh

en: Parents
vi: Cấp trên

en: Event
vi: Sự Kiện

en: Logo
vi: Biểu huy

en: Address
vi: Địa chỉ

en: Events
vi: Sự kiện

en: Duration
vi: Thời lượng

en: Organization
vi: Tổ chức

en: Alias
vi: Tên giả
