Open Event (7.x-0.4) - en to de translation catalogue (24 entries)

en: Prefix
de: Präfix

en: Email address
de: E-Mail-Adresse

en: Description
de: Beschreibung

en: Place
de: Ort

en: Image
de: Bild

en: Parents
de: Übergeordnete Begriffe

en: Event
de: Ereignis

en: Address
de: Adresse

en: Events
de: Veranstaltungen

en: Duration
de: Dauer

en: Family name
de: Nachname

en: Organization
de: Organisation

en: Open Event
de: Termin eröffnen

en: Awards
de: Auszeichnungen

en: Middle name
de: Zweiter Vorname

en: Performers
de: Ausführende Künstler

en: Job title
de: Berufsbezeichnung

en: Organization name
de: Name der Organisation

en: Given name
de: Vorname

en: endpoints
de: Endpunkte

en: Geolocation
de: Geographische Koordinaten

en: Event name
de: Ereignisname

en: Opening hours
de: Öffnungszeiten

en: Door time
de: Einlass
