Open Event (7.x-0.4) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Prefix
fr: Préfixe

en: Suffix
fr: Suffixe

en: Email address
fr: Adresse de courriel

en: Event
fr: Évènement

en: Address
fr: Adresse

en: Events
fr: Évènements

en: Duration
fr: Durée

en: Family name
fr: Nom de famille

en: Organization
fr: Organisation

en: Person
fr: Personne

en: Open Event
fr: Ouvrir l'évènement

en: Performers
fr: Interprètes

en: Job title
fr: Appellation d'emploi

en: Age range
fr: Tranche d'âge

en: Organization name
fr: Nom de l'organisation

en: Given name
fr: Nom d'usage

en: Geolocation
fr: Géolocalisation

en: Schema.org settings
fr: Paramètres de Schema.org
