Open Event (7.x-0.4) - en to hu translation catalogue (23 entries)

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Utótag

en: Email address
hu: E-mail cím

en: Description
hu: Leírás

en: Place
hu: Hely

en: Image
hu: Kép

en: Parents
hu: Szülők

en: Event
hu: Esemény

en: Logo
hu: Logó

en: Address
hu: Cím

en: Events
hu: Események

en: Duration
hu: Időtartam

en: Family name
hu: Családi név

en: Organization
hu: Szervezet

en: Alias
hu: Álnév

en: Person
hu: Személy

en: Open Event
hu: Esemény megnyitása

en: Middle name
hu: Középső név

en: Performers
hu: Előadók

en: Job title
hu: Beosztás

en: Organization name
hu: Szervezet neve

en: Given name
hu: Utónév

en: endpoints
hu: végpontok
