Open Event (7.x-0.6) - en to kn translation catalogue (11 entries)

en: Prefix
kn: ಪೂರ್ವದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Suffix
kn: ಅಂತ್ಯದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Email address
kn: ಮಿಂಚಂಚೆ ವಿಳಾಸ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: Logo
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: Events
kn: ಕಾರ್ಯಕ್ರಮಗಳು

en: Duration
kn: ಕಾಲಾವಧಿ

en: Organization
kn: ಸಂಸ್ಥೆ
