Open Event (7.x-0.6) - en to uk translation catalogue (22 entries)

en: Prefix
uk: Префікс

en: Suffix
uk: Суфікс

en: Email address
uk: Адреса електронної пошти

en: Description
uk: Опис

en: Place
uk: Місце

en: Image
uk: Зображення

en: Event
uk: Подія

en: Logo
uk: Логотип

en: Address
uk: Адреса

en: Events
uk: Події

en: Duration
uk: Тривалість

en: Family name
uk: Прізвище

en: Organization
uk: Організація

en: Alias
uk: Синонім

en: Person
uk: Особа

en: Middle name
uk: По-батькові

en: Performers
uk: Виконавці

en: Organization name
uk: Назва організації

en: Given name
uk: Дане ім'я

en: Geolocation
uk: Географічне становище

en: Event name
uk: Назва події

en: Person name
uk: Ім'я особи
