Open Event (7.x-0.7) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: Prefix
ja: 接頭語

en: Suffix
ja: 接尾語

en: Email address
ja: メールアドレス

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Image
ja: 画像

en: Event
ja: イベント

en: Logo
ja: ロゴ

en: Address
ja: 住所

en: Events
ja: イベント

en: Duration
ja: 期間

en: Organization
ja: 会社

en: Alias
ja: エイリアス
