Open Event (7.x-0.7) - en to mr translation catalogue (11 entries)

en: Prefix
mr: आधी जोडलेला शब्द

en: Suffix
mr: पुढे जोडलेला शब्द

en: Email address
mr: ईमेल पत्ता

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Place
mr: स्थळ

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: Logo
mr: प्रतिक-चिन्ह

en: Address
mr: पत्ता
