Open Event (7.x-0.8) - en to ca translation catalogue (15 entries)

en: Suffix
ca: Sufix

en: Email address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Description
ca: Descripció

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Image
ca: Imatge

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Logo
ca: Logotip

en: Address
ca: Adreça

en: Events
ca: Esdeveniments

en: Duration
ca: Durada

en: Organization
ca: Organització

en: Alias
ca: Àlies

en: Person
ca: Persona

en: Performers
ca: Actors
