Open Event (7.x-0.8) - en to he translation catalogue (16 entries)

en: Prefix
he: קידומת

en: Suffix
he: סיומת

en: Email address
he: כתובת דוא"ל

en: Description
he: תיאור

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Image
he: תמונה

en: Event
he: אירוע

en: Logo
he: לוגו

en: Address
he: כתובת

en: Events
he: אירועים

en: Duration
he: משך

en: Organization
he: ארגון

en: Alias
he: מיקום

en: Job title
he: תיאור תפקיד

en: Opening hours
he: שעות פתיחה
