Open Event (7.x-0.8) - en to hr translation catalogue (12 entries)

en: Prefix
hr: Prefiks

en: Suffix
hr: Sufiks

en: Email address
hr: Adresa e-pošte

en: Description
hr: Opis

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Place
hr: Mjesto

en: Image
hr: Slika

en: Event
hr: Događanje

en: Address
hr: Adresa

en: Duration
hr: Trajanje

en: Alias
hr: Nadimak
