Open Event (7.x-0.8) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Prefix
id: Awalan

en: Suffix
id: Akhiran

en: Email address
id: Alamat email

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Image
id: Gambar

en: Event
id: Acara

en: Address
id: Alamat

en: Events
id: Acara

en: Duration
id: Durasi
