Open Event (7.x-0.8) - en to nl translation catalogue (24 entries)

en: Prefix
nl: Voorvoegsel

en: Suffix
nl: Achtervoegsel

en: Email address
nl: E-mailadres

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Place
nl: Plaats

en: Image
nl: Afbeelding

en: Event
nl: Evenement

en: Address
nl: Adres

en: Events
nl: Evenementen

en: Duration
nl: Tijdsduur

en: Family name
nl: Achternaam

en: Organization
nl: Organisatie

en: Person
nl: Persoon

en: Open Event
nl: Open gebeurtenis

en: Middle name
nl: Tussenvoegsel

en: Performers
nl: Acteurs

en: Job title
nl: Vacaturetitel

en: Organization name
nl: Organisatienaam

en: Given name
nl: Voornaam

en: Geolocation
nl: Geolocatie

en: Event name
nl: Evenementnaam

en: Opening hours
nl: Openingstijden
