Open Event (7.x-0.9) - en to fa translation catalogue (14 entries)

en: Prefix
fa: پیشوند

en: Suffix
fa: پسوند

en: Email address
fa: نشانی پست الکترونیکی

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Image
fa: تصویر

en: Event
fa: رویداد

en: Logo
fa: آرم

en: Address
fa: نشانی

en: Events
fa: رویدادها

en: Duration
fa: مدت

en: Organization
fa: سازمان

en: Alias
fa: نام مستعار
