Open Event (7.x-0.9) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Prefix
hi: उपसर्ग

en: Suffix
hi: प्रत्यय

en: Email address
hi: ई-मेल पता

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Place
hi: जगह

en: Image
hi: चित्र

en: Logo
hi: प्रतीक चिन्ह

en: Address
hi: पता

en: Duration
hi: अवधि

en: Alias
hi: उपनाम
