Open Event (7.x-0.9) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Prefix
it: Prefisso

en: Suffix
it: Suffisso

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Image
it: Immagine

en: Event
it: Evento

en: Address
it: Indirizzo

en: Duration
it: Durata

en: Family name
it: Cognome

en: Organization
it: Organizzazione

en: Organization name
it: Nome organizzazione
