Open Event (7.x-0.9) - en to oc translation catalogue (12 entries)

en: Suffix
oc: Sufix

en: Email address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Image
oc: Imatge

en: Event
oc: Eveniment

en: Logo
oc: Lògo

en: Address
oc: Adreça

en: Events
oc: Eveniments

en: Duration
oc: Durada

en: Alias
oc: Aliàs
