Open Event (7.x-0.9) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Prefix
pt: Prefixo

en: Suffix
pt: Sufixo

en: Email address
pt: Endereço de email

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Place
pt: Lugar

en: Image
pt: Imagem

en: Event
pt: Evento

en: Logo
pt: Logótipo

en: Address
pt: Morada

en: Events
pt: Eventos

en: Duration
pt: Duração

en: Family name
pt: Sobrenome

en: Organization
pt: Organização

en: Alias
pt: URL alternativo

en: Person
pt: Pessoa

en: Open Event
pt: Evento aberto

en: Job title
pt: Título do emprego

en: Organization name
pt: Nome da organização

en: Given name
pt: Prenome
