Open Event (7.x-0.9) - en to tr translation catalogue (14 entries)

en: Prefix
tr: Ön ek

en: Suffix
tr: Son ek

en: Email address
tr: E-posta adresi

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Place
tr: Yer

en: Image
tr: Resim

en: Event
tr: Olay

en: Address
tr: Adres

en: Events
tr: Etkinlikler

en: Duration
tr: Süre

en: Alias
tr: Takma ad

en: endpoints
tr: uç noktalar
