Open Event (7.x-0.8) - en to es translation catalogue (19 entries)

en: Prefix
es: Prefijo

en: Suffix
es: Sufijo

en: Email address
es: Dirección de correo electrónico

en: Description
es: Descripción

en: Disabled
es: Desactivado

en: Enabled
es: Activado

en: Place
es: Lugar

en: Image
es: Imagen

en: Event
es: Evento

en: Address
es: Dirección

en: Events
es: Eventos

en: Duration
es: Duración

en: Family name
es: Apellido

en: Organization
es: Organización

en: Person
es: Persona

en: Given name
es: Nombre de pila

en: Geolocation
es: Geolocalización

en: Event name
es: Nombre del evento

en: Person name
es: Nombre de la persona
