OpenFed (7.x-1.0-rc3) - en to pl translation catalogue (82 entries)

en: Slideshow
pl: Pokaz slajdów

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Pages
pl: Strony

en: Delete
pl: Usuń

en: Content
pl: Zawartość

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: Subject
pl: Tytuł

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: more
pl: więcej

en: Taxonomy
pl: Kategorie

en: Content types
pl: Rodzaje zawartości

en: Categories
pl: Kategorie

en: Download
pl: Pobierz

en: File
pl: Plik

en: Edit
pl: Edytuj

en: Reset
pl: Resetuj

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Number
pl: Liczba

en: Message
pl: Wiadomość

en: Country
pl: Państwo

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Name
pl: Nazwa

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Event
pl: Termin

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Question
pl: Pytanie

en: Answer
pl: Odpowiedź

en: Page
pl: Strona

en: Roles
pl: Role

en: Published
pl: Opublikowane

en: Phone
pl: Telefon

en: Address
pl: Adres

en: Desc
pl: Malejąco

en: Jobs
pl: Oferty

en: Events
pl: Wydarzenia

en: Downloads
pl: Pobrania

en: First name
pl: Imię

en: Last name
pl: Nazwisko

en: Banner
pl: Baner

en: Profile
pl: Profil

en: Function
pl: Funkcja

en: Location name
pl: Nazwa lokalizacji

en: Street
pl: Ulica

en: City
pl: Miasto

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Updated date
pl: Data aktualizacji

en: Gender
pl: Płeć

en: Zip code
pl: Kod pocztowy

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: Source
pl: Źródło

en: author
pl: autor

en: Video
pl: Wideo

en: Slider
pl: Suwak

en: News
pl: Aktualności

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Menus
pl: Menu

en: « first
pl: « pierwsza

en: last »
pl: ostatnia »

en: Addresses
pl: Adresy

en: Categories.
pl: Kategorie.

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Nid
pl: ID węzła

en: Videos
pl: Filmy

en: Publication date
pl: Data publikacji

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: The installation has encountered an error.
pl: Podczas instalacji wystąpił błąd.

en: Last updated date
pl: Ostatnio zaktualizowana data

en: Sliders
pl: Suwaki

en: Bus
pl: Autobus

en: Completed @current of @total.
pl: Ukończono @current z @total.

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Manage jobs
pl: Zarządzaj ofertami

en: Entity Reference
pl: Referencja do encji

en: The language %language has been created and can now be used.
pl: Język %language został utworzony i może być teraz używany.
